Soru Mi Note 3 Teknik Bilgilerden Anlamama Sorunu

disdolgusu

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakan
Cihazım
Yok
Konular
2
2 gün sonra mi note 3 siparişi vereceğim. Ancak forumda gördüğüm eu rom vs. muhabbetlerine yabancı olduğumdan dolayı telefonu alırsam eksik kullanacağım hissi geldi. Cepporttan aldıktan sonra sadece telefona gelen güncellemeleri denetleyerek ve yükleyerek telefonu kullanmak istiyorum. Ancak çok farklı programlar kullanıp bazı işlemler yapanlar var aramızda. Bunları yapmadan sağlıklı bir şekilde kullanamaz mıyım telefonu? Bir de cepporttan alacağım telefonun rom u nedir ve stabil midir iyi midir? Telefonu almamı önerir misiniz?

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
2 gün sonra mi note 3 siparişi vereceğim. Ancak forumda gördüğüm eu rom vs. muhabbetlerine yabancı olduğumdan dolayı telefonu alırsam eksik kullanacağım hissi geldi. Cepporttan aldıktan sonra sadece telefona gelen güncellemeleri denetleyerek ve yükleyerek telefonu kullanmak istiyorum. Ancak çok farklı programlar kullanıp bazı işlemler yapanlar var aramızda. Bunları yapmadan sağlıklı bir şekilde kullanamaz mıyım telefonu? Bir de cepporttan alacağım telefonun rom u nedir ve stabil midir iyi midir? Telefonu almamı önerir misiniz?
Mi Note 3 orta sekment katagorisinin biraz üstünde bir model forumdan kullanan kişilerin çoğu cihazdan memnun olduklarını biliyorum. Cepporttan aldığınız taktirde global resmi kararlı rom olarak gelecektir, farklı programlar derken? Ne gibi programlar yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız ayrıca herhangi bir sorun yaşadığınızda telefon ile ilgili forum üzerinden sorununuzu yazarak yardımcı oluruz.

Oyla:

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Telefonu aldığınızda bizim gibi maceralara girip çeşitli romlar yüklemeden, Botloader kilidiyle, root yetkileri ile uğraşmadan, geldiği hali ile olağan güncellemeleri yapıp istediğiniz uygulamaları yükleyerek herhangibir telefon gibi kullanabilir ve çok da memnun kalırsınız emin olun. Bizim olay biraz macera arama yeni şeyler denemek falan herkes bunları bilecek ya da böyle kullanacak diye bir kaide yok kişisel tercihler. Bende mi note 3 kullanıyorum ve gönül rahatlığıyla tavsiye ederim :)

Oyla:

yusuff11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
26
Romlarla vs uğraşmana hiç gerek yok. Zaten telefonun global kararlı ve %100 Türkçe gelir. Çok da memnun kalırsın. Mi Note3 çok güzel bir telefon

Oyla:

disdolgusu

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakan
Cihazım
Yok
Konular
2
Forumda kronik hatalar ve benzeri hataları çözmek için rom değiştirme vs. yapanları gördüm. O yüzden telefon sorunlu ve sorunları çözmek için sürekli rom değiştirmeyi, işlem yapmayı gerektiren bir cihaz görüntüsü verdi. Cihazın böyle sıkıntıları var mı ? Bir de android pie güncellemesi alır mı ?

Oyla:

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
Forumda kronik hatalar ve benzeri hataları çözmek için rom değiştirme vs. yapanları gördüm. O yüzden telefon sorunlu ve sorunları çözmek için sürekli rom değiştirmeyi, işlem yapmayı gerektiren bir cihaz görüntüsü verdi. Cihazın böyle sıkıntıları var mı ? Bir de android pie güncellemesi alır mı ?
Fiyat performans konusunda gayet başarılı bir cihaz. Öneririm.
Nfc, kızılötesi, parmak izi sensörünün; kapasitif home butonu altında ve hızlı olması, büyük pil, hızlı şarj, pile yüklenmeyen yeterli bir işlemci, iyi iş çıkartan ön ve arka kamera.
Satın aldığınızda stabil rom yüklü gelir, stabil romda, herhangibir sıkıntı görmedim.
Android versiyonuna çok takılmadan miui rom deneyimlenemenizi öneririm; fakat android güncelliği çok önemliyse, Xiaomi'nin Google'dan anında güncelleme alan saf android yüklü cihazları var, onları tavsiye ederim.

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

disdolgusu

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakan
Cihazım
Yok
Konular
2
Fiyat performans konusunda gayet başarılı bir cihaz. Öneririm.
Nfc, kızılötesi, parmak izi sensörünün; kapasitif home butonu altında ve hızlı olması, büyük pil, hızlı şarj, pile yüklenmeyen yeterli bir işlemci, iyi iş çıkartan ön ve arka kamera.
Satın aldığınızda stabil rom yüklü gelir, stabil romda, herhangibir sıkıntı görmedim.
Android versiyonuna çok takılmadan miui rom deneyimlenemenizi öneririm; fakat android güncelliği çok önemliyse, Xiaomi'nin Google'dan anında güncelleme alan saf android yüklü cihazları var, onları tavsiye ederim.

Miui arayüzünü geliştirmeleri performansımı arttıracaksa ve iyi bir kullanım deneyimi oluşturacaksa benim için işletim sisteminin sürümü farketmez. Mantığım ne kadar yeni android sürümü o kadar iyi. Onun haricinde miui yeterli gelir stabil bir performans sunar diyorsanız telefonu alabilirim.

Oyla:

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
Cihazınızı, ihtiyaçlarınız doğrultusunda, çok iyi araştırarak satın aldığınızı varsayalım. Bu durumda bile bir cihazın ömrü, bu piyasa koşullarında en çok 3-4 yıl olacaktır.
Sırf bu yüzden çok yüksek fiyatlar ödenmemesi gerektiğini düsünüyorum.
Yazılım kısmına gelirsek Miui kesinlikle yeterli gelecektir.

Oyla:

disdolgusu

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakan
Cihazım
Yok
Konular
2
Cihazı güzel buluyorum ancak Xiaomi'nin sitesinde telefonu bulamıyorum. Nedeni nedir?

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam daha tel eline geçmeden kendini strese sokma bence,ben olsam soru bile sormayıp beynimi tel hakkında kötü düşüncelerle doldurmam.teli eline alınca kullanınca "aman Allah'ım harika bi cihaz almışım" diyeceksin,bunu bil yeter.problem yaşayacağını sanmam,olur da yaşarsan da burası problemleri halletme forumu :)

Oyla:
Üst Alt