Yardım Mi Note 3 Sim Card sorunu

Roxelanne

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Taner
Cihazım
Mi Note 3
Konular
11
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Xiaomi.eu 10.3.1 Stabil
Telefon Modeli
Mi Note 3
Bootloader Kilidi
Açık
10 ay önce Mi Note 3 aldım. Yunanistan vatandaşıyım ve telefonuda yunanistandan aldım. Telefonu Ağustos gibi alıp daha çok Türkiye'de kullandım bu yüzden sıkıntı ne zamandır var bilmiyorum. Türkiye'de Xiaomi Eu Rom geçtim şuan 10.3.1 Stabil kullanıyorum.

Olay; Dün okulun bitmesi ile Yunanistana dönüyordum. SİM 1 TURKCELL- SİM 2 WİND GR (Yunan hattı). Memlekete geçtiğim için sim 1 i devre dışı bırakıp (tercih edilen çevirme ve internet ayarlarını değiştirdim) sim 2 yi aktif ettim. İyi güzel bağlantı kuruldu. Arama yaptı. SMS 1 ara atmamıştı dün deneyemedim. Fakat sıkıntı şu. Yunanistan'da beni uzunca bir süre "R" yani dolaşımda gösterdi (Yurtiçi sim ile yurtdışı sandı) ve asıl sorunu çıkartan sonra 500 MB internet paketim vardı. İlk sim'i aktif ettiğimde sınıra yakın olması nedeni ile H+ çekiyordu ve internete giriyordu. Ülkenin içlerine gittikçe 3G oldu ve internet tamamen koptu ve hala internet yok.

Ülke/Bölge değiştirme vardı eskiden ayarlarda şuan onuda göremedim. Muhtemelen Türkiye olarak kayıtlı bölgem bu yüzden dolaşım'da göstermiş olabilir?

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Bölge ayarıyla ilgili olduğunu sanmıyorum... Pek çok arkadaşımız Türkiye'de farklı bölgeler kullanıyor ayrıca xiomi.eu romlarında bölge seçme seçeneği yoktu yanlış hatırlamıyorsam.

Oyla:

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188
Bölge ayarıyla ilgili olduğunu sanmıyorum... Pek çok arkadaşımız Türkiye'de farklı bölgeler kullanıyor ayrıca xiomi.eu romlarında bölge seçme seçeneği yoktu yanlış hatırlamıyorsam.
Evet yok

Oyla:

Roxelanne

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Taner
Cihazım
Mi Note 3
Konular
11
Sim kartlsrin yerini değiştim yunan olan hala girmiyor İnternete bayram sonrası yuva 2 de Türk hattı varken tr de bağlanmayı deneyeceğim. Sanırım operatör ile alakalı

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt