İnceleme Mi note 3 şarj süresi

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Merhaba arkadaşlar, Mi 5s'imi ghost screen sorunu için iade ettikten sonra aldığım Mi NOTE 3'e şarj ve performans konusunda hayran kaldım. Yaklaşık 16 saat 45 dakikadır telefonu tek şarj ile kullanıyorum. Bu tek şarjlık süre içerisinde 7 saat 7 dakikalık ekran süresi ve 2 saat 15 dakika aralıksız oynadığım Pubg oyunu dahil durumda(yeniden şarja %13 de taktım). Parlaklık kısmına gelirsek o da %50 civarlarında oldu ve kullanımın çoğu mobil veri üzerinden gerçekleşti. Bu kullanımda müzik dinleme, video izleme, kamera kullanımı gibi karma kullanımlarında yeri oldukça fazlaydı. Telefonun boş zamanlarında şarjı kendi kendine tüketmemesi de oldukça hoşuma gitti. Mi 5s den sonra bu denli ekran süresi ve boşta şarj yememesi gibi etkenler cidden Mi NOTE 3'e hayran kalmamı sağladı.
Ekran parlaklığı biraz daha kısılarak, mobil veri yerine daha çok wifi tercih edilerek ve benim gibi zamanı unutup 2 saat 15 dk pubg gibi zorlayıcı bir oyun oynamayarak bence bu süre rahatlıkla 10 saatlere kadar çıkabilir gibi geliyor.
Konu ağırlığı sadece pil olsa da performans konusunda kendisinden daha iyi bir işlem gücüne sahip olan Mi 5s'den çok daha akıcı, çok daha performanslı olduğu tartışılmaz bir gerçek.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-03-31-05-29-06-124_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2018-03-31-05-29-06-124_com.miui.securitycenter.png
    73 KB · Görüntüleme: 60
  • Screenshot_2018-03-31-05-29-15-083_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2018-03-31-05-29-15-083_com.miui.securitycenter.png
    110,2 KB · Görüntüleme: 73
  • Screenshot_2018-03-31-05-29-21-115_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2018-03-31-05-29-21-115_com.miui.securitycenter.png
    54,6 KB · Görüntüleme: 61

imazit

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi note 3
Konular
2
Merhaba arkadaşlar, Mi 5s'imi ghost screen sorunu için iade ettikten sonra aldığım Mi NOTE 3'e şarj ve performans konusunda hayran kaldım. Yaklaşık 16 saat 45 dakikadır telefonu tek şarj ile kullanıyorum. Bu tek şarjlık süre içerisinde 7 saat 7 dakikalık ekran süresi ve 2 saat 15 dakika aralıksız oynadığım Pubg oyunu dahil durumda(yeniden şarja %13 de taktım). Parlaklık kısmına gelirsek o da %50 civarlarında oldu ve kullanımın çoğu mobil veri üzerinden gerçekleşti. Bu kullanımda müzik dinleme, video izleme, kamera kullanımı gibi karma kullanımlarında yeri oldukça fazlaydı. Telefonun boş zamanlarında şarjı kendi kendine tüketmemesi de oldukça hoşuma gitti. Mi 5s den sonra bu denli ekran süresi ve boşta şarj yememesi gibi etkenler cidden Mi NOTE 3'e hayran kalmamı sağladı.
Ekran parlaklığı biraz daha kısılarak, mobil veri yerine daha çok wifi tercih edilerek ve benim gibi zamanı unutup 2 saat 15 dk pubg gibi zorlayıcı bir oyun oynamayarak bence bu süre rahatlıkla 10 saatlere kadar çıkabilir gibi geliyor.
Konu ağırlığı sadece pil olsa da performans konusunda kendisinden daha iyi bir işlem gücüne sahip olan Mi 5s'den çok daha akıcı, çok daha performanslı olduğu tartışılmaz bir gerçek.
Note 3 almakla iyi bir karar vermişsiniz.hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.bende çok memnunum.

mavi06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mükremin
Cihazım
Mi Note 3
Konular
5

merhaba, telefonun pil kullanımı ekranındaki "uygulamalar" ve "donanım" kısmınında ekran görüntülerini paylaşabilir misiniz?

ben günlük normal kullanımda 5 saat civarı ekran süresi alıyorum. pil kullanım detaylarına baktığımda uygulamalar kısmındaki Android sistem, Android ve Google Play Hizmetleri ile Donanım kısmındaki Hücre beklemede nin çok aşırı şarj harcadığını görüyorum. teli sıfırladım ama hala aynı. acaba benim teldemi bir sıkıntı var yoksa sizinki de böylemi?

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
merhaba, telefonun pil kullanımı ekranındaki "uygulamalar" ve "donanım" kısmınında ekran görüntülerini paylaşabilir misiniz?

ben günlük normal kullanımda 5 saat civarı ekran süresi alıyorum. pil kullanım detaylarına baktığımda uygulamalar kısmındaki Android sistem, Android ve Google Play Hizmetleri ile Donanım kısmındaki Hücre beklemede nin çok aşırı şarj harcadığını görüyorum. teli sıfırladım ama hala aynı. acaba benim teldemi bir sıkıntı var yoksa sizinki de böylemi?
Bugün pek kullanmadım ancak yine şuan aldığım ss leri atayım isterseniz, ancak dün baktığımda da dediğiniz gibi hücre bekleme ve Android sistemi üstlerdeydi. Hatırladığım kadarıyla uygulamalar kısmındaki PUBG oyununu fazla oynadığım için o en üstte onun hemen altında android sistemi vardı
Donanım kısmında da ekrandan sonra hücre beklemede vardı. Bence normal bir sorun teşkil etmiyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-03-31-18-13-54-755_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2018-03-31-18-13-54-755_com.miui.securitycenter.png
    174,1 KB · Görüntüleme: 47
  • Screenshot_2018-03-31-18-13-52-336_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2018-03-31-18-13-52-336_com.miui.securitycenter.png
    87,9 KB · Görüntüleme: 44

Sonkrayali

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı