Rehber Mi Note 3 Pixel Rom ve GCAM Yükleme Anlatımı

ReaLunReaL

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İlhan
Cihazım
Mı 8 se
Konular
0
Google camera yi kuramadım bir türlü. Verdiğiniz linkte bilgi yok. Tarif eder misiniz.

Fatihdonmezz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Mi note3
Konular
1
Mi Note 3 kullanıcısı olarak defalarca rom değiştirdim defalarca Google Kamera kurdum hep bir noktada eksik kaldı ufak tefek hatalar oldu. Dün sorunsuz şekilde Pixel Rom'a geçtim hem android saflığı hem de Google Kameranın sorunsuz çalışması beni mest ettiği için sizlerle paylaşmak istedim.
Öncelik klasik olarak Bootloader Kilidi açmak , twrp kurmak , camera2api aktif etmek . Bunlar forumda defalarca açıldığı ve konuşulduğu için size güzel bir rehber olarak şu konunun linkini bırakıyorum oradaki adımları sorunsuz yaparsanız isteğiniz gerçekleşmiş olur.

Konu: BL Kilidi Açma - TWRP Kurma - Camera2api Aktif Etmek - Rom Kurmak

1. Şimdi gelelim asıl konumuza. İlk olarak Rom'u indirip dosya yöneticimize atıyoruz:
ROM:

2. Daha sonra telefonumuzu kapatıp Ses Açma + Güç Tuşu 'na basılı tutarak twrp ekranına ulaşıyoruz.

3. Buradaki ilk işimiz her ihtimale karşı YEDEK ALMAK olmalı ki doğabilecek kötü sonuçlara karşı hazırlıklı olalım. Yedeğimizi aldıktan sonra Wipe yada Temizle seçeniğe girip Dalvik, Önbellek, Sistem ve Data seçeneklerini işaretliyoruz.

4. Ancak satıcı , Dahili Depolama gibi seçenekleri kesinlikle seçmiyoruz. sonra aşağıdaki kaydırma ekranını kaydırarak gerekli temizliği yapıyoruz.

5. Sonra menü ekranına geri gelip Yükle seçeneğine giriyoruz ve oradan indirdiğimiz rom zip'ini bulup kaydırıyoruz. Rom'u başarı ile kurduk.

6. Telefonumuz başarı ile açıldıktan sonra Google arama moturuna girip aşağıdaki apk'yı kuruyoruz ve sorunsuz çalışan Google Kamera Mi Note 3 telefonumuza kurulmuş oluyor.

APK:

Umarım bir faydamız dokunur.
update process ended with error 7 hatası alıyorum, sizin attığınız linteki gibi her şeyi wipeladım şuan telefonda rom yok ve bu hatayı aldığım için kuramıyorum acaba rom mi note3 ile uyumlu değil mi? siz kullanıyor musunuz?

tarakbumba

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Atilla
Cihazım
Mi Note 3
Konular
4
update process ended with error 7 hatası alıyorum, sizin attığınız linteki gibi her şeyi wipeladım şuan telefonda rom yok ve bu hatayı aldığım için kuramıyorum acaba rom mi note3 ile uyumlu değil mi? siz kullanıyor musunuz?
Muhtemelen twrp eski sürümdür. Eğer romun Android Q sürümünü kurmaya çalışıyorsanız öncelikle "Sar twrp" kurmalısınız.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nomoregume

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ka
Cihazım
xiaomi mi note3
Konular
0
daha önce root vs hiç yapmadım. google cam kullanmak için bu romu tavsiye eder misiniz?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

yoksa daha stabil başka rom mu denemeliyim?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ayrıca şuan miu 11 sürümündeyim. bu roma geçişte bir sıkıntı yaşar mıyım?

Son düzenleme:

nomoregume

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ka
Cihazım
xiaomi mi note3
Konular
0
Kendi kendime cevap vereyim. Her şey halloldu. Güzel çalışıyor. Tek sıkıntı selfie çekerken ters kaydediyor.

Üst Alt