Soru Mi Note 3 Kamera ve Sensör sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mlhtnz17

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melih
Cihazım
Mi Note 3
Konular
2
mi note 3 telefonumda ekran döndürme çalışmıyor birde kamerayı açtığım zaman hem fotoğraf hemde video modunda ekran 15-20 sn sonra geliyor.telefonu sıfırladım olmadı custom rom yükledim 3-4 farklı rom denedim ama sorun devam ediyor servis yolu gözüktü sanırım.

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam normal başka bi kamera uygulaması yükleyip denesen?mesela bunu

mlhtnz17

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melih
Cihazım
Mi Note 3
Konular
2
bazı kamera uygulamalarını daha hızlı açıyor 5-10 sn gibi ama sorun devam ediyor.daha önce samsung galaxy s2 kullandım 5-6 sene kadar birinde telefon şebeke görmüyordu bir çok rom denemiştim en son modem dosyalı rom atıp düzeltmiştim.belki bir inceliği vardır diye soruyorum.

Hakan Inan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan Inan
Konular
1
bazı kamera uygulamalarını daha hızlı açıyor 5-10 sn gibi ama sorun devam ediyor.daha önce samsung galaxy s2 kullandım 5-6 sene kadar birinde telefon şebeke görmüyordu bir çok rom denemiştim en son modem dosyalı rom atıp düzeltmiştim.belki bir inceliği vardır diye soruyorum.
Persist dosyasını silmişsin forumda ara çözümü basit
[doublepost=1524750135,1524749728][/doublepost]
Dostum twrp ile persist.img dosyasını flashla düzelecektir

mlhtnz17

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melih
Cihazım
Mi Note 3
Konular
2
[doublepost=1524750135,1524749728][/doublepost]
Dostum twrp ile persist.img dosyasını flashla düzelecektir

teşekkürler sorun çözüldü anlatım burada

Forumda genel kullanım için hazırladığım sürümünü indirip cihaza flashlayın, ardından mi note 3 için global fastboot rom indirip içinden persist.img dosyasını telefonun dahili hafızasına kopyalayın.
Twrp içinden Install sekmesi içinde sağ alt kısımda Image yazılı box seçin, dahili hafızaya kopyaladığınız persist.img seçin karşınıza çıkan tickboxta persist seçin ve flashlayın.

sahnet52

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şahin
Konular
0
teşekkürler sorun çözüldü anlatım burada

Forumda genel kullanım için hazırladığım sürümünü indirip cihaza flashlayın, ardından mi note 3 için global fastboot rom indirip içinden persist.img dosyasını telefonun dahili hafızasına kopyalayın.
Twrp içinden Install sekmesi içinde sağ alt kısımda Image yazılı box seçin, dahili hafızaya kopyaladığınız persist.img seçin karşınıza çıkan tickboxta persist seçin ve flashlayın.
Selamun aleyküm sizin dediğiniz yollarla denedim fakat img dosyasını kabul etmiyor twrp 3.2.1.0 yüklü fastboot romunda aldığım persist disyasını ne telefon hafızasında nede otg ile flaslamıyor kırmızı yazı yazıyor bunu bunu adb minimal fastboot uygulamasıyla yapıyorum sonuç yok ekran otamatik döndûrme kamera geç açılma problemleri devam ediyor

mlhtnz17

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melih
Cihazım
Mi Note 3
Konular
2
Selamun aleyküm sizin dediğiniz yollarla denedim fakat img dosyasını kabul etmiyor twrp 3.2.1.0 yüklü fastboot romunda aldığım persist disyasını ne telefon hafızasında nede otg ile flaslamıyor kırmızı yazı yazıyor bunu bunu adb minimal fastboot uygulamasıyla yapıyorum sonuç yok ekran otamatik döndûrme kamera geç açılma problemleri devam ediyor

Aleyküm selam kaçırdığın birşey var...önce twrp ile başlat sol üstte install tıkla sağ alt köşedeki install image tıkla persist img tıkla karşına gelen kutucuklardan persist tıkla sonra swipe to confirm flash bu kadar..
kullandığım persist img dosyasını ekliyorum

Ekli dosyalar

• persist.zip
    12,7 KB · Görüntüleme: 71

sahnet52

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şahin
Konular
0
Aleyküm selam kaçırdığın birşey var...önce twrp ile başlat sol üstte install tıkla sağ alt köşedeki install image tıkla persist img tıkla karşına gelen kutucuklardan persist tıkla sonra swipe to confirm flash bu kadar..
kullandığım persist img dosyasını ekliyorum
Sizin kaçırdığınız bir şey var zannedersem burada miui romlarının sürüm numaralarını atlıyorsunuz 9.2.0.4 sürümünü yükleyin demiyorsunuz ben 9.5.8.0 sürümündeyim twrp bile bir yeni çıkan sürumle çalışmıyor ne yaptım tekrar fastboot romunu indirdim 9.2.0.4 olanını sizin dediğiniz twrp yi destekliyor onu indirdim ve hallettim sizin linkini verdiginiz twrp de 9.5.8.0 sürümünde çalışmıyor ama anlatımlarınızdan da destek aldım hatta twrp den persist dosyasını sildiğimi sildiğimi bu persist silme olayı her twrpde yok sizin anlatmanız gereken bir önceki sürümü yükleyin demiyorsunuz çok ugraştım ama halletttim

mlhtnz17

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melih
Cihazım
Mi Note 3
Konular
2
Sizin kaçırdığınız bir şey var zannedersem burada miui romlarının sürüm numaralarını atlıyorsunuz 9.2.0.4 sürümünü yükleyin demiyorsunuz ben 9.5.8.0 sürümündeyim twrp bile bir yeni çıkan sürumle çalışmıyor ne yaptım tekrar fastboot romunu indirdim 9.2.0.4 olanını sizin dediğiniz twrp yi destekliyor onu indirdim ve hallettim sizin linkini verdiginiz twrp de 9.5.8.0 sürümünde çalışmıyor ama anlatımlarınızdan da destek aldım hatta twrp den persist dosyasını sildiğimi sildiğimi bu persist silme olayı her twrpde yok sizin anlatmanız gereken bir önceki sürümü yükleyin demiyorsunuz çok ugraştım ama halletttim

ben sürüm farketmiyor diye biliyordum şu an multiV9.5.10.0 kullanıyorum persist dosyasını silip twrp ile flaşladım bir sorun yok...

herhangi bir rom kurduğun zaman twrp dokunmatik cevap vermez ise tek başına twrp yükle..

Son düzenleme:

metallistm

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sezgin
Cihazım
mi5 prime
Konular
3
Aynı sorunla karsılastım. Neyi yaptım gerekiyo. Linkini verdiğiniz persist.img zipten çıkmıyo. Dosya bozuk diyor

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt