Soru Mi Note 3 Camera2api Ois sorunu

Mi note 3

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fərəc
Cihazım
Mi Note 3
Konular
2
Öncelikle herkese merhaba.Bildiğiniz üzere xiaomi mi note 3 modelinde ois bulunuyor fakat ne yazık ki video kayıt zamanı sallanmalar bi hayli çok.Bu yüzden de ben telefona hedge cam 2 kurdum ve video stabilizasyonu etkinleşdirdim.Sonuç muazzam oldu , sanki gimbala takılı kullanıyormuş gibi oldum telefonu.Sonra ise çıtayı bir az daha yükseltmeye karar verdim.İso,awb gibi ayarları ve log kullanmayı oğrendim , fakat bunun için camera2api kurulması lazımdı.Daha sonra ise twrp üzerinden başarılı şekilde camera2api i kurdum.Sonuçda ise videoda log flat ve daha çok ayarı kullanabiliyordum fakat bu zaman da ois gitmişdi yine çöp olmuşdu bunu bi kaç kere denedim camera2api yi silip yeniden defalarca kurdum ama sonuç değişmedi.Yani camera2api yi kurmadığım zaman ois var diğer ayarlar yok,kurduğumda ise çoğu ayar var bu sefer de ois yoktu.
Sorum şu ki bu ikisini bi arada nasıl kullana bilirim.Acaba camera2api yi twrp üzerinden kurduğun için mi böyle oldu.
Uzun hikayimsi post için hepinizden özür dilerim.Teşekkürler.

SandWarrior67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Mi Note 3
Konular
0
Root varsa build.prop üzerinden
persist.camera.DXO=1 komutunu silin.
persist.camera.HAL3.enabled=1 ve persist.camera.eis.enable=1 komutunu girin. BSG Gcam modu kurum açılacaktır.

Oyla:
Üst Alt