Soru Mi Note 3 aptx

Slymngvn

MIUI özgürlüktür :)
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Guven
Cihazım
Redmi K60
Konular
35
Merhaba arkadaslar xiaomi mi note 3 aptx destlekliyormu

Slymngvn

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Guven
Cihazım
Redmi K60
Konular
35
Qualcomm destekliyor diyor.
Cok saol hocam ellerine saglik aptx'in sitesine destekledigi urunlerde goremeynce tereddut de kalmistim. Bu gayet aciklayici bir cevap oldu tesekkurederim

Oyla:

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
yeni bir şey öğrendim sayenizde teşekkürler

aptX, bir ses kodlama algoritmasıdır. İlk olarak 1980 yılında Queen’s University’de Dr. Stephen Smyth tarafından geliştirilen algoritmanın ilk amacı, ses kalitesini bozmadan bitrate’i önemli ölçüde düşürmektir.

1990’lardan bu yana profesyonel ses, video ve yayıncılık endüstrisinde yer alan teknoloji, Bluetooth destekli cihazlar vasıtasıyla tüketiciyle de buluşmuştur (ki bizi de o ilgilendiriyor zaten). Bluetooth’un bant genişliği kısıtlıdır, bu da ses kalitesini etkileyen bir faktördür malum. aptX destekli cihazlar isestereo Bluetooth deneyimini, herhangi bir gecikme problemine mahal vermeden ve ses kalitesini etkilemeyecek ölçüde -yukarıda da belirttiğimiz gibi- bitrate’i düşürerek artırır. Böylece CD kalitesinde kablosuz ses aktarımı sağlanmış olur.

Şu anda Sony, Samsung, Vizio ve Panasonic gibi önemli firmaların ürünlerinde karşımıza çıkan aptX’in geriye uyumluluğu da vardır. aptX destekli ürün gamları arasında ise araç içi ses sistemleri, kulaklıklar, dizüstü bilgisayarlar, telefonlar, taşınabilir hoparlörler, alıcılar/vericiler, akıllı saatler, ses barları, hoparlörler, tabletler ve TV’ler bulunur.

Farklı kullanım alanlarına göre farklı aptX seçenekleri mevcuttur.

Alıntıdır

Oyla:

Slymngvn

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Guven
Cihazım
Redmi K60
Konular
35
yeni bir şey öğrendim sayenizde teşekkürler

aptX, bir ses kodlama algoritmasıdır. İlk olarak 1980 yılında Queen’s University’de Dr. Stephen Smyth tarafından geliştirilen algoritmanın ilk amacı, ses kalitesini bozmadan bitrate’i önemli ölçüde düşürmektir.

1990’lardan bu yana profesyonel ses, video ve yayıncılık endüstrisinde yer alan teknoloji, Bluetooth destekli cihazlar vasıtasıyla tüketiciyle de buluşmuştur (ki bizi de o ilgilendiriyor zaten). Bluetooth’un bant genişliği kısıtlıdır, bu da ses kalitesini etkileyen bir faktördür malum. aptX destekli cihazlar isestereo Bluetooth deneyimini, herhangi bir gecikme problemine mahal vermeden ve ses kalitesini etkilemeyecek ölçüde -yukarıda da belirttiğimiz gibi- bitrate’i düşürerek artırır. Böylece CD kalitesinde kablosuz ses aktarımı sağlanmış olur.

Şu anda Sony, Samsung, Vizio ve Panasonic gibi önemli firmaların ürünlerinde karşımıza çıkan aptX’in geriye uyumluluğu da vardır. aptX destekli ürün gamları arasında ise araç içi ses sistemleri, kulaklıklar, dizüstü bilgisayarlar, telefonlar, taşınabilir hoparlörler, alıcılar/vericiler, akıllı saatler, ses barları, hoparlörler, tabletler ve TV’ler bulunur.

Farklı kullanım alanlarına göre farklı aptX seçenekleri mevcuttur.

Alıntıdır
Ne demek hocam sizlerde saolun boyle guzel her konuda aydinladgimiz guzel ve guncel bir foruma sahibiz.

Oyla:

Soneryol

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
Mi note 3
Konular
6
Chipset destekliyor ama bu telefon lisansını almadığı için desteklemiyor. Esasen samsung s3 lerden itibaren bu desteği veriyor. En yeni modellerde aptx hd desteği de var..bluetooth üzerinden hi res audio için büyük nimet. Keşke olsaymış bizimkilerde de..

Oyla:

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
Arkadaşın dediği gibi, lisans meselesi yüzünden resmi romlarda kullanılamıyor.
Yurtdışı forumlarında custom romlar üzerinde aktifleştirip kullananlar var.
Umarım Xiaomi bir an önce gerekli lisansı alır, aptx önemli bir olay çünkü.

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Çok kolay aslında arkadaşlar rootlayıp magiskten indirip yüklemek kadar basit bişey :)
Tüm telefonlarda 64 bit olan destekliyor diye biliyorum.

Oyla:

sahinlii

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hacı
Cihazım
S7 edge
Konular
10
Ben hala anlamadım ne işe yarıyor bu :$

Oyla:

Slymngvn

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Guven
Cihazım
Redmi K60
Konular
35
Ben hala anlamadım ne işe yarıyor bu :$
bluetooth kulaklıklarda ki ses kalitesini fazlasiyla ayni kalitede kulaklikla dinleyebiliyorsun.yani aptx destkli kulaklik aldinmi arabada ki ses sisteminde dinledgin kalitede bir deneyim sunuyor sana

Oyla:
Üst Alt