Yardım Mi Note 3 ahize sorunu

sacred07

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yılmaz
Cihazım
mi 8 64 gb
Konular
7
Merhaba arkadaşlar mi note 3 telefonumdan görüşme yaparken karşı tarafın sesi kendilerine çok kötü bi şekilde geri dönüyor hoparlörden konuşunca böyle bi sorun yok ama ahizeden görüşmelerde çok sorun oluyor bunun bi çözümü varmıdır

bilmex

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
a7000
Konular
1
Merhaba,

Aynı dert bende de var. telefonu 2 kez garantiye gönderdim. Cihaz bugün elime ulaştı ama maalesef yine çözüm olmamış. Karşıdaki kişi kendi sesini cızırtılı bir şekilde yankılı duyuyor.

Oyla:

bilmex

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
a7000
Konular
1
sizin garanti firması hangisi
Delta
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yalnız bir şey farkettim konuşma esnasında ses kısma tuşu ile kulaklık sesini duyulabilecek minimum seviye ye indirdiğimde karşıdaki kişi yankılanmanın geçtiğini söyledi.

Oyla:

sacred07

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yılmaz
Cihazım
mi 8 64 gb
Konular
7
Telefon arkadaşımın onunki kvk garantili uygun zamanda oda göndersin bakalım yapabilceklermi

Oyla:

onurberk96

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Onur Berk
Cihazım
Mi Note 3
Konular
1
Merhaba, ben de uzun zamandır bu durumdan dolayı sıkıntı yaşıyordum, bugün kendi kendime mixer_paths.xml dosyasını kurcalarken çözüme ulaştım. Anlatacağım şeyler hem DÜŞÜK AHİZE SESİ PROBLEMİne çözüm olurken, aynı zamanda karşının sesinin kendine gitmesini de önlüyor.

Öncelikle düşük ahize sesi probleminden başlayacak olursak:
Bu ayarın bağlı olduğu dosya mixer_paths_overlay_static.xml dosyasıdır.
-Bu dosya içinde <ctl name="RX4 Digital Volume" value="84" /> yazan satırı bulun. Ben buradaki 84 değerini 100 ile değiştirdim.
-Aynı zamanda değerini değiştirerek yaptığım denemelerde <ctl name="SpkrLeft WSA PA Gain" value="G_0_DB" /> satırının da ahizeyi etkilediğini gördüm. Bu değeri de (abartılı gelebilir fakat deneyerek yükselttim herhangi bir problem olmuyor, daha düşük değerlerde de pek etki etmiyor) 60 olarak değiştirdim.

Ahizeden düşük ses gelme probleminin çözümü bu kadar. Şimdi mikrofon ayarlarına geçelim:

Cihazımızda üst kısımda bulunan mikrofon karşının sesinin kendine iletilmesine sebep oluyor. O yüzden konuşma ayarları için ben bu üst mikrofonu iptal ettim.
Bunun ayarları normal mixer_paths.xml dosyasından yapılıyor.

-Bu dosya içinde <ctl name="ADC3 Volume" value="4" /> yazan satırı bulun. Buradaki 4 değerini 0 ile değiştirin.
-Aynı zamanda <ctl name="ADC3 Volume" value="6" /> yazan 4 adet farklı satır var. Bunların herbirinin değerini de 0 olarak değiştirin.
Bu sayede üst mikrofon etkisiz hale getirilmiş olup, kullanım olarak hiçbir dezavantaja da sebep olmamaktadır.

Deneyip siz de sonuçlarınızı paylaşabilirsiniz.

Kendi uygulama koşullarımı da şöyle paylaşayım, cihazdan cihaza farklılık gösterebilir:
-Cihaz: Mi Note 3
-ROM: MIUI Global 10.3
-Durum: ROOT'lu (şart)
-Kullanılan Dosya Yöneticisi: ES File Manager PRO (uygulama ayarlarından Root Explorer'ı açmanız gerekiyor)

Bahsettiğim dosyaların bulunduğu konum ise: "/" içinde bulunan "Vendor" klasörünün içinde bulunan "etc" klasörüdür.

Paylaşmayı unuttuğum bir şey varsa hatırlatabilirsiniz.

Yapılacak işlemlerin sorumluluğu kendinize aittir.

Oyla:

sacred07

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yılmaz
Cihazım
mi 8 64 gb
Konular
7
Merhaba, ben de uzun zamandır bu durumdan dolayı sıkıntı yaşıyordum, bugün kendi kendime mixer_paths.xml dosyasını kurcalarken çözüme ulaştım. Anlatacağım şeyler hem DÜŞÜK AHİZE SESİ PROBLEMİne çözüm olurken, aynı zamanda karşının sesinin kendine gitmesini de önlüyor.

-Bu dosya içinde <ctl name="RX4 Digital Volume" value="84" /> yazan satırı bulun. Ben buradaki 84 değerini 100 ile değiştirdim.
-Aynı zamanda değerini değiştirerek yaptığım denemelerde <ctl name="SpkrLeft WSA PA Gain" value="G_0_DB" /> satırının da ahizeyi etkilediğini gördüm. Bu değeri de (abartılı gelebilir fakat deneyerek yükselttim herhangi bir problem olmuyor, daha düşük değerlerde de pek etki etmiyor) 60 olarak değiştirdim.

Ahizeden düşük ses gelme probleminin çözümü bu kadar. Şimdi mikrofon ayarlarına geçelim:

Cihazımızda üst kısımda bulunan mikrofon karşının sesinin kendine iletilmesine sebep oluyor. O yüzden konuşma ayarları için ben bu üst mikrofonu iptal ettim.

-Bu dosya içinde <ctl name="ADC3 Volume" value="4" /> yazan satırı bulun. Buradaki 4 değerini 0 ile değiştirin.
-Aynı zamanda <ctl name="ADC3 Volume" value="6" /> yazan 4 adet farklı satır var. Bunların herbirinin değerini de 0 olarak değiştirin.
Bu sayede üst mikrofon etkisiz hale getirilmiş olup, kullanım olarak hiçbir dezavantaja da sebep olmamaktadır.

Kendi uygulama koşullarımı da şöyle paylaşayım, cihazdan cihaza farklılık gösterebilir:
-Kullanılan Dosya Yöneticisi: ES File Manager PRO (uygulama ayarlarından Root Explorer'ı açmanız gerekiyor)

Bahsettiğim dosyaların bulunduğu konum ise: "/" içinde bulunan "Vendor" klasörünün içinde bulunan "etc" klasörüdür.

telefon kvk da yapamazlarsa son çare bunu deneriz

Oyla:

DarkRight

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selahattin
Cihazım
Mi Note 3
Konular
3

-Bu dosya içinde yazan satırı bulun. Ben buradaki 84 değerini 100 ile değiştirdim.
-Aynı zamanda değerini değiştirerek yaptığım denemelerde satırının da ahizeyi etkilediğini gördüm. Bu değeri de (abartılı gelebilir fakat deneyerek yükselttim herhangi bir problem olmuyor, daha düşük değerlerde de pek etki etmiyor) 60 olarak değiştirdim.

-Bu dosya içinde yazan satırı bulun. Buradaki 4 değerini 0 ile değiştirin.
-Aynı zamanda yazan 4 adet farklı satır var. Bunların herbirinin değerini de 0 olarak değiştirin.

Böyle bir hata alıyorum
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

sacred07

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yılmaz
Cihazım
mi 8 64 gb
Konular
7
Arkadaş telefonunu 10.4.2 sürümüne yükledi android 9 oldu telefon bu yöntemi uygulayınca telefon açılış ekranında kalıyor eski sürüme dönünce wifi çalışmıyo telefon kasıyor android 9 için gürültü engelleme mikrofonunu kapatma yöntemi varmı

Oyla:
Üst Alt