Rom Mi Note 2 Official (Kararlı) Stable MIUI V8.2.3.0.MADMIDL

Hakko

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Hakan
Cihazım
Mi Note 2

Değerli Mi Note 2 kullanıcıları,

Xiaomi sonunda resmi olarak "MIUI V 8.2 Global Stable (Kararlı)" ROM'unu tüm Mi Note 2 versiyonlarına uyumlu şekilde yayınlandı.

Geçen haftaki 24 Şubat güncellemesinde Developer romlarını paylaşan Xiaomi, bugün yani 3 Mart’ta da Kararlı sürümü yayınladı.

Bu rom yayınlanmadan önce Xiaomi'nin MIUI geliştirici takımları tarafından (Alfa Takımı, Beta Takımı, Beta Test Takımı) kapalı gruplar ile test edildi ve şimdi Xiaomi global sitesinde paylaşıldı.

Aşağıdaki linkten Geliştirici (Developer) yada Stable (Kararlı) olarak istediğiniz romu indirip yükleyebilirsiniz.

Rom yükleme yöntemleri zaten klasik Fastboot ile yada telefondaki Updater yani Güncelleyici uygulaması ile yapılmaktadır. Fastboot’tan yapacaksanız cihazınızın Unlock olması gerektiğini hatırlatmak isterim.
Updater ile yapacaksanız bazı durumlarda Unlock yapmanız gerekmemektedir. Bir denemenizde fayda var. Olmazsa Unlock yaparsınız.

Rom geçişleri sırasında yani Developer’dan Kararlı’ya yada Kararlı’dan Developer’a cihazı wipe yapmanız önem taşımaktadır. Aksi halde birçok sorunla karşılaşma ihtimaliniz yüksektir. Bu yüzden Updater ile yükleme yapılıyorsa yükleme sonrasında telefonu fabrika ayarlarına almanız gerekiyor.

Unlock, Fastboot ile rom yükleme yada Updater ile rom yükleme yöntemlerini forumda birçok cihazın bölümündeki videolu rehberlerde bulabilirsiniz. Ben kısaca yazayım;

Updater ile rom yükleme:
Receovery romu indirip telefonda hatırlayacağınız bir klasöre kopyalayın. Updater uygulamasını açarak sağ üst köşedeki üç nokta ikonuna tıklayıp “Choose update package” “Güncelleme paketini seç” seçeneğine tıklayın ve indirdiğiniz romu gösterin. Updater, dosyayı analiz ettikten sonra telefonu restart etmenizi isteyecek ve romu yükleyecektir. Sorun olursa yükleme gerçekleşmeyecek ve cihaz aynı şekilde açılacaktır. Bu durumda Fastboot ile romu yüklemeniz gerekmektedir.

Fastboot ile rom yükleme:
Fastboot romunu bilgisayarınıza indirin. Cihazı kapattıktan sonra Ses Kısma ve Güç tuşlarına basarak açın. Cihazın Fastboot moduna geçtiğine dair bir ekran gelecektir. 64Bitlik bir bilgisayarda 64Bit Mi Flash uygulamasını açın ve cihazı bağlayın. Mi Flash Tools’ta Refresh yaparak cihazı görmesini sağlayın. Romu gösterip yükleyin.

Hayırlı olsun.

Mi Note 2 Global Geliştirici (Developer):

Recovery 1544M
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

Fastboot 1868M

Mi Note 2 Global Stable (Kararlı):

Fastboot 1693MB

Recovery 1496MB

ROM Detayları

Cihaz: Mi Note 2
Cihaz Kodu: Scorpio
Versiyon: V8.2.3.0.MADMIDL
Türü: Global Stable (Kararlı) ROM

Kullanıcının yaşadığı herhangi bir sorundan miuitürkiye veya konuyu paylaşanlar sorumlu değildir. Yapılan işlemlerden kullanıcının kendisi sorumludur.

Not: Kaynak xiaomi resmi forum üzerinden alınmış ve chatin_62 ile ortak düzenlenmiştir.

Rom Kurma Hakkında İngilizce Bilgi:

Miui V8.2 Güncelleme Notları:
https://forum.miuiturkiye.net/index.php?threads/11048/

Kaynak: Xiaomi

Mi Note 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:

onurgokce

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Onur Gökçe
Cihazım
MI 5S 4/128
still waiting for mi5s...

chatin_62

Süper Üye
Yönetici
Co-Admin
Moderatör
MIUI Expert
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Çetin
Cihazım
MiMix2/MiNt2
Meslek
Bilgi Teknolojileri
MIUI_v8.2_Logo.jpg Review-Xiaomi-Mi-Note-2.jpg
Xiaomi sonunda Mi Note 2 için Global romlarını kullanıcılarına sundu. Geçen haftaki 24 Şubat güncellemesinde Developer romlarını paylaşan Xiaomi, bugün yani 3 Mart’ta da Kararlı sürümü yayınladı. Aşağıdaki linkten Developer yada Kararlı olarak istediğiniz romu indirip yükleyebilirsiniz.
Rom yükleme yöntemleri zaten klasik Fastboot ile yada telefondaki Updater yani Güncelleyici uygulaması ile yapılmaktadır. Fastboot’tan yapacaksanız cihazınızın Unlock olması gerektiğini hatırlatmak isterim. Updater ile yapacaksanız bazı durumlarda Unlock yapmanız gerekmemektedir. Bir denemenizde fayda var. Olmazsa Unlock yaparsınız.
Rom geçişleri sırasında yani Developer’dan Kararlı’ya yada Kararlı’dan Developer’a cihazı wipe yapmanız önem taşımaktadır. Aksi halde birçok sorunla karşılaşma ihtimaliniz yüksektir. Bu yüzden Updater ile yükleme yapılıyorsa yükleme sonrasında telefonu fabrika ayarlarına almanız gerekiyor.
Unlock, Fastboot ile rom yükleme yada Updater ile rom yükleme yöntemlerini forumda birçok cihazın bölümündeki videolu rehberlerde bulabilirsiniz. Ben kısaca yazayım.
Updater ile rom yükleme:
Receovery romu indirip telefonda hatırlayacağınız bir klasöre kopyalayın. Updater uygulamasını açarak sağ üst köşedeki üç nokta ikonuna tıklayıp “Choose update package” “Güncelleme paketini seç” seçeneğine tıklayın ve indirdiğiniz romu gösterin. Updater, dosyayı analiz ettikten sonra telefonu restart etmenizi isteyecek ve romu yükleyecektir. Sorun olursa yükleme gerçekleşmeyecek ve cihaz aynı şekilde açılacaktır. Bu durumda Fastboot ile romu yüklemeniz gerekmektedir.
Fastboot ile rom yükleme:
Fastboot romunu bilgisayarınıza indirin. Cihazı kapattıktan sonra Ses Kısma ve Güç tuşlarına basarak açın. Cihazın Fastboot moduna geçtiğine dair bir ekran gelecektir. 64Bitlik bir bilgisayarda 64Bit Mi Flash uygulamasını açın ve cihazı bağlayın. Mi Flash Tools’ta Refresh yaparak cihazı görmesini sağlayın. Romu gösterip yükleyin.

Hayırlı olsun.
Mi Note 2 Global Developer
Recovery 1544M

Fastboot 1868M

Mi Note 2 Global Kararlı:
Fastboot 1693MB

Recovery 1496MB

Hakko

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Hakan
Cihazım
Mi Note 2
Foruma bakma fırsatı bulmadan açtığım konuyla ilgili başka bir konu daha olduğu için konular birleştirilmiştir.
İkisini bir derledim umarım olmuştur teşekkürler, eline sağlık :)

dervisates

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
dervis
Cihazım
5s plus 128
hemen deniyorum. TEŞEKKÜRLER,

peki bu versıon ıle ne gıbı bır degısıklık geldıgını nasıl ogrenıcez ?

Hakko

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Hakan
Cihazım
Mi Note 2
Açıkcası bu yayınlanan ilk global kararlı sürüm, kullanıp denemeden bir şey diyemeyiz. Tayvan sızıntı versiyon hoşuma gitmemişti benim. Denemek tecrübe etmek gerek.

dervisates

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
dervis
Cihazım
5s plus 128
Açıkcası bu yayınlanan ilk global kararlı sürüm, kullanıp denemeden bir şey diyemeyiz. Tayvan sızıntı versiyon hoşuma gitmemişti benim. Denemek tecrübe etmek gerek.

Türkçe mi İngilizcemi peki ?

Hakko

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Hakan
Cihazım
Mi Note 2
Global sürümlerde avrupa dillerinin tümü Türkçe dahil olarak bulunur.

dervisates

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
dervis
Cihazım
5s plus 128
Global sürümlerde avrupa dillerinin tümü Türkçe dahil olarak bulunur.

ok. recovery versionu indirdikten sonra .zip şeklinde herhangi bir klasore atıp. updater den o dosyayı secmemız yeterlı olucak dımı. 10 dk sonra dowland bıtmıs olacak. herhangı bır sorunla karsılasırsam sana buradan yazarım. tşk ederım emegıne saglık

Hakko

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Hakan
Cihazım
Mi Note 2
ok. recovery versionu indirdikten sonra .zip şeklinde herhangi bir klasore atıp. updater den o dosyayı secmemız yeterlı olucak dımı. 10 dk sonra dowland bıtmıs olacak. herhangı bır sorunla karsılasırsam sana buradan yazarım. tşk ederım emegıne saglık
Hangi sürümden geçeceğinizi bilmiyorum. Şahsen ben wipe yapıp twrp üzerinden temiz kurulum yapıyorum. Yazıdaki açıklamada yazıyor. Temiz kurulum yapın ve keyfini çıkarın.

dervisates

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
dervis
Cihazım
5s plus 128
Hangi sürümden geçeceğinizi bilmiyorum. Şahsen ben wipe yapıp twrp üzerinden temiz kurulum yapıyorum. Yazıdaki açıklamada yazıyor. Temiz kurulum yapın ve keyfini çıkarın.

bende karar ama çakma version var. daha once size atmıstım resmi. hatırlamamız normal tabıkı. twrp var boatlader acık. ilk defa rom atıcam. once normal yollardan denıyım sonra bır problem olursa twrp den atmaya calısırım.

Hakko

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Hakan
Cihazım
Mi Note 2
bende karar ama çakma version var. daha once size atmıstım resmi. hatırlamamız normal tabıkı. twrp var boatlader acık. ilk defa rom atıcam. once normal yollardan denıyım sonra bır problem olursa twrp den atmaya calısırım.
Güncelleyiciden rom attığınızda da eğer ki official twrp varsa onun üzerinden kuracaktır. Kurulum sonrasında wipe yapın mutlaka, aksi halde sistem hataları olacaktır. Yazıda bu durumdan söz etmiştik.

dervisates

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
dervis
Cihazım
5s plus 128
Güncelleyiciden rom attığınızda da eğer ki official twrp varsa onun üzerinden kuracaktır. Kurulum sonrasında wipe yapın mutlaka, aksi halde sistem hataları olacaktır. Yazıda bu durumdan söz etmiştik.

basit şekilde anlatımını yaparmısın zahmet olmazsa.

önce kurulum yapıcam. sonra twrp ekranına gelıp wıpe mı resetleyecegım.

dervisates

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
dervis
Cihazım
5s plus 128
şu anda yükleniyor updater aracılıgı ıle. umarım bır problemle karsı karsıya kalmam

chatin_62

Süper Üye
Yönetici
Co-Admin
Moderatör
MIUI Expert
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Çetin
Cihazım
MiMix2/MiNt2
Meslek
Bilgi Teknolojileri
Multiromlardan yani Xiaomi.eu sitesinin yaptığı romlardan, Updater ile birkaç dakika içerisinde basitçe geçiş yapılabiliyor. Yukarıda Updater ile nasıl yüklendiğini basitçe anlatmıştım. Forumda videolu anlatımı da var.

chatin_62

Süper Üye
Yönetici
Co-Admin
Moderatör
MIUI Expert
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Çetin
Cihazım
MiMix2/MiNt2
Meslek
Bilgi Teknolojileri
İkisini bir derledim umarım olmuştur teşekkürler, eline sağlık :)

Sizin elinize sağlık. Güzel olmuş, ben de biriki ufak imla hatasını düzeltip görünümde biraz oynadım. :D

Hasans

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Hasan
Cihazım
Mi not 2
Arkadaslar Bu stabil romu kurduğumuzda cihaz güncelleme alırmı?

windshair

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
harun
Cihazım
mi note 2
Ekran bazen kilitli olmasada dönmüyor bazen, birde ara sıra 10 gün sanırım uyku durumunda restart yapıyordu. Bazende dokunmayı algılayıp tepki vermediği oluyordu bu durumları düzeldiyse yeme yanında yat..

Hakko

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Hakan
Cihazım
Mi Note 2
Ekran bazen kilitli olmasada dönmüyor bazen, birde ara sıra 10 gün sanırım uyku durumunda restart yapıyordu. Bazende dokunmayı algılayıp tepki vermediği oluyordu bu durumları düzeldiyse yeme yanında yat..
Bunların hiçbirini hiç yaşamadım doğrusu. Umalım ki yazılımsal bir faktördür ve güncel yazılımla geçer.

porschemurat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
5
Cihazım
Meizu
Bende eu multi rom var.
Bu global romu hem twrp den wipe yaparak hemde updater dan yükleyebiliyoruz anladığım kadarıyla.
Acaba her 2 yöntemde de romu kursam twrp gidermi bootloader kilitlenir mi ?
Fastboot moddan kurmaya gerek var mı ?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emre
Cihazım
Mi Note 2
Bende eu multi rom var.
Bu global romu hem twrp den wipe yaparak hemde updater dan yükleyebiliyoruz anladığım kadarıyla.
Acaba her 2 yöntemde de romu kursam twrp gidermi bootloader kilitlenir mi ?
Fastboot moddan kurmaya gerek var mı ?
Fastboot ile kurmanızı tavsiye ederim hocam. TWRPkesn olarak silinecektir. Ancak bootloader yeniden kilitlenmez. Eğer kilitlenirse de yeniden başvurmaksızın açabilirsiniz.

Üst Alt