Rom Mi Note 2 Official (Kararlı) Stable MIUI V8.2.3.0.MADMIDL

Hakko

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Hakan
Cihazım
Mi Note 2

Değerli Mi Note 2 kullanıcıları,

Xiaomi sonunda resmi olarak "MIUI V 8.2 Global Stable (Kararlı)" ROM'unu tüm Mi Note 2 versiyonlarına uyumlu şekilde yayınlandı.

Geçen haftaki 24 Şubat güncellemesinde Developer romlarını paylaşan Xiaomi, bugün yani 3 Mart’ta da Kararlı sürümü yayınladı.

Bu rom yayınlanmadan önce Xiaomi'nin MIUI geliştirici takımları tarafından (Alfa Takımı, Beta Takımı, Beta Test Takımı) kapalı gruplar ile test edildi ve şimdi Xiaomi global sitesinde paylaşıldı.

Aşağıdaki linkten Geliştirici (Developer) yada Stable (Kararlı) olarak istediğiniz romu indirip yükleyebilirsiniz.

Rom yükleme yöntemleri zaten klasik Fastboot ile yada telefondaki Updater yani Güncelleyici uygulaması ile yapılmaktadır. Fastboot’tan yapacaksanız cihazınızın Unlock olması gerektiğini hatırlatmak isterim.
Updater ile yapacaksanız bazı durumlarda Unlock yapmanız gerekmemektedir. Bir denemenizde fayda var. Olmazsa Unlock yaparsınız.

Rom geçişleri sırasında yani Developer’dan Kararlı’ya yada Kararlı’dan Developer’a cihazı wipe yapmanız önem taşımaktadır. Aksi halde birçok sorunla karşılaşma ihtimaliniz yüksektir. Bu yüzden Updater ile yükleme yapılıyorsa yükleme sonrasında telefonu fabrika ayarlarına almanız gerekiyor.

Unlock, Fastboot ile rom yükleme yada Updater ile rom yükleme yöntemlerini forumda birçok cihazın bölümündeki videolu rehberlerde bulabilirsiniz. Ben kısaca yazayım;

Updater ile rom yükleme:
Receovery romu indirip telefonda hatırlayacağınız bir klasöre kopyalayın. Updater uygulamasını açarak sağ üst köşedeki üç nokta ikonuna tıklayıp “Choose update package” “Güncelleme paketini seç” seçeneğine tıklayın ve indirdiğiniz romu gösterin. Updater, dosyayı analiz ettikten sonra telefonu restart etmenizi isteyecek ve romu yükleyecektir. Sorun olursa yükleme gerçekleşmeyecek ve cihaz aynı şekilde açılacaktır. Bu durumda Fastboot ile romu yüklemeniz gerekmektedir.

Fastboot ile rom yükleme:
Fastboot romunu bilgisayarınıza indirin. Cihazı kapattıktan sonra Ses Kısma ve Güç tuşlarına basarak açın. Cihazın Fastboot moduna geçtiğine dair bir ekran gelecektir. 64Bitlik bir bilgisayarda 64Bit Mi Flash uygulamasını açın ve cihazı bağlayın. Mi Flash Tools’ta Refresh yaparak cihazı görmesini sağlayın. Romu gösterip yükleyin.

Hayırlı olsun.

Mi Note 2 Global Geliştirici (Developer):

Recovery 1544M
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

Fastboot 1868M

Mi Note 2 Global Stable (Kararlı):

Fastboot 1693MB

Recovery 1496MB

ROM Detayları

Cihaz: Mi Note 2
Cihaz Kodu: Scorpio
Versiyon: V8.2.3.0.MADMIDL
Türü: Global Stable (Kararlı) ROM

Kullanıcının yaşadığı herhangi bir sorundan miuitürkiye veya konuyu paylaşanlar sorumlu değildir. Yapılan işlemlerden kullanıcının kendisi sorumludur.

Not: Kaynak xiaomi resmi forum üzerinden alınmış ve chatin_62 ile ortak düzenlenmiştir.

Rom Kurma Hakkında İngilizce Bilgi:

Miui V8.2 Güncelleme Notları:
https://forum.miuiturkiye.net/index.php?threads/11048/

Kaynak: Xiaomi

Mi Note 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:

onurgokce

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Onur Gökçe
Cihazım
MI 5S 4/128
still waiting for mi5s...

chatin_62

Süper Üye
Yönetici
Co-Admin
Moderatör
MIUI Expert
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Çetin
Cihazım
MiMix2/MiNt2
Meslek
Bilgi Teknolojileri
MIUI_v8.2_Logo.jpg Review-Xiaomi-Mi-Note-2.jpg
Xiaomi sonunda Mi Note 2 için Global romlarını kullanıcılarına sundu. Geçen haftaki 24 Şubat güncellemesinde Developer romlarını paylaşan Xiaomi, bugün yani 3 Mart’ta da Kararlı sürümü yayınladı. Aşağıdaki linkten Developer yada Kararlı olarak istediğiniz romu indirip yükleyebilirsiniz.
Rom yükleme yöntemleri zaten klasik Fastboot ile yada telefondaki Updater yani Güncelleyici uygulaması ile yapılmaktadır. Fastboot’tan yapacaksanız cihazınızın Unlock olması gerektiğini hatırlatmak isterim. Updater ile yapacaksanız bazı durumlarda Unlock yapmanız gerekmemektedir. Bir denemenizde fayda var. Olmazsa Unlock yaparsınız.
Rom geçişleri sırasında yani Developer’dan Kararlı’ya yada Kararlı’dan Developer’a cihazı wipe yapmanız önem taşımaktadır. Aksi halde birçok sorunla karşılaşma ihtimaliniz yüksektir. Bu yüzden Updater ile yükleme yapılıyorsa yükleme sonrasında telefonu fabrika ayarlarına almanız gerekiyor.
Unlock, Fastboot ile rom yükleme yada Updater ile rom yükleme yöntemlerini forumda birçok cihazın bölümündeki videolu rehberlerde bulabilirsiniz. Ben kısaca yazayım.
Updater ile rom yükleme:
Receovery romu indirip telefonda hatırlayacağınız bir klasöre kopyalayın. Updater uygulamasını açarak sağ üst köşedeki üç nokta ikonuna tıklayıp “Choose update package” “Güncelleme paketini seç” seçeneğine tıklayın ve indirdiğiniz romu gösterin. Updater, dosyayı analiz ettikten sonra telefonu restart etmenizi isteyecek ve romu yükleyecektir. Sorun olursa yükleme gerçekleşmeyecek ve cihaz aynı şekilde açılacaktır. Bu durumda Fastboot ile romu yüklemeniz gerekmektedir.
Fastboot ile rom yükleme:
Fastboot romunu bilgisayarınıza indirin. Cihazı kapattıktan sonra Ses Kısma ve Güç tuşlarına basarak açın. Cihazın Fastboot moduna geçtiğine dair bir ekran gelecektir. 64Bitlik bir bilgisayarda 64Bit Mi Flash uygulamasını açın ve cihazı bağlayın. Mi Flash Tools’ta Refresh yaparak cihazı görmesini sağlayın. Romu gösterip yükleyin.

Hayırlı olsun.
Mi Note 2 Global Developer
Recovery 1544M

Fastboot 1868M

Mi Note 2 Global Kararlı:
Fastboot 1693MB

Recovery 1496MB

Hakko

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Hakan
Cihazım
Mi Note 2
Foruma bakma fırsatı bulmadan açtığım konuyla ilgili başka bir konu daha olduğu için konular birleştirilmiştir.
İkisini bir derledim umarım olmuştur teşekkürler, eline sağlık :)

dervisates

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
dervis
Cihazım
5s plus 128
hemen deniyorum. TEŞEKKÜRLER,

peki bu versıon ıle ne gıbı bır degısıklık geldıgını nasıl ogrenıcez ?

Hakko

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Hakan
Cihazım
Mi Note 2
Açıkcası bu yayınlanan ilk global kararlı sürüm, kullanıp denemeden bir şey diyemeyiz. Tayvan sızıntı versiyon hoşuma gitmemişti benim. Denemek tecrübe etmek gerek.

dervisates

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
dervis
Cihazım
5s plus 128
Açıkcası bu yayınlanan ilk global kararlı sürüm, kullanıp denemeden bir şey diyemeyiz. Tayvan sızıntı versiyon hoşuma gitmemişti benim. Denemek tecrübe etmek gerek.

Türkçe mi İngilizcemi peki ?

Hakko

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Hakan
Cihazım
Mi Note 2
Global sürümlerde avrupa dillerinin tümü Türkçe dahil olarak bulunur.

Üst Alt