Soru Mi Note 2 Global Twrp?

altanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bülent
Cihazım
Mi Note 2
Meslek
Eğitimci
Konular
30
Mi Note 2 Global için twrp kuran oldu mu acaba global rom üzerine?
Şimdi birçok arkadaş "global rom varken twrp neden kuracaksın ki?" diye soracak.
1-Root yapabilmek
2-İnanın bana eu. romlar global romdan çok daha stabil ve hızlı.Ayrıca batarya dostu.
3-Google'ın saçma sapan hiçbir işime yaramayacak programları boş yere cihazda kurulu ve kaldıramıyorsun
4-Global romda tema managerda fonts sekmesi yok.
5-İnternette gezerken reklamlardan bıktım,root yapıp adblock kurmalıyım
6-Yedeklemeyi twrp aracılığıyla yapıyorum ve çok işime yarıyor.

Bu liste uzar gider.

Neyse global sürüm bir Mi Note 2'ye twrp kuran var mı,varsa deneyimini paylaşabilir mi?

altanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bülent
Cihazım
Mi Note 2
Meslek
Eğitimci
Konular
30
Evet hocam benim cihazım global fakat ben kurup denemedim...
cantara hocam Miui global devoloper romun avantajlarından birinin root atmak olduğunu belirtiyorlar miui official forumda.Fakat twrp olmadan root yapılmaz doğru mu?Ya da şöyle sorayım Miflash ile global devoloper rom kursam twrp harici root atma yöntemi var mı?

Oyla:

altan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Altan
Cihazım
MiNote 3 Mi8
Meslek
Teknisyen
Konular
29
ben de şimdi Global 7.5.4 indiriyorum recovery den yükleyecem bakalım yedeklerimi alayım .Bakalım 8.2.5.0 daki hatalar var mı .

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
cantara hocam Miui global devoloper romun avantajlarından birinin root atmak olduğunu belirtiyorlar miui official forumda.Fakat twrp olmadan root yapılmaz doğru mu?Ya da şöyle sorayım Miflash ile global devoloper rom kursam twrp harici root atma yöntemi var mı?

Hocam china developer romda root açık olarak geliyor. Güvenlik uygulaması altından etkinleştiriliyor. Zannediyorum okuduğunuz konu bundan bahsediyordu. (Ya da eskiden global developerlarda da açıktı belki eski bir konudur)

Dğer romlarda ise root yetkisi almak için TWRP yükleyip SU flashlamak gerekli.

Oyla:

altanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bülent
Cihazım
Mi Note 2
Meslek
Eğitimci
Konular
30
Global rom ile developer rom arasındaki farklardan bahsedilen bir konudaydı.O zaman şu anki global developer romlarda root yetkisi açık değil anladığım kadarıyla.
Aslında tüm bunlar bir yana twrp+eu rom kurmalıyım ama cihazı aldığım Archelot Orkun kardeşim tavsiye etmiyorum abi deyince vazgeçtim.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Global rom ile developer rom arasındaki farklardan bahsedilen bir konudaydı.O zaman şu anki global developer romlarda root yetkisi açık değil anladığım kadarıyla.
Aslında tüm bunlar bir yana twrp+eu rom kurmalıyım ama cihazı aldığım Archelot Orkun kardeşim tavsiye etmiyorum abi deyince vazgeçtim.

Evet hocam şu anki developer romlarda root açık değil.

EU romları ben sadece global romu olmayan cihazlar için tavsiye ediyorum hocam. Temel olarak aslında china romlarla aynı ama bence de global romu olan cihazlar için çok da gerekli değil. Tabii bazı arkadaşlarımız eklenen ekstra özelliklerden oldukça memnunlar ama bu tamamen zevklerle ilgili :)

TWRP ise cihazınızda sorun yaşarsanız kurtarıcı olabilir. Ben kendi cihazımda bootloader kilidini açtım ancak twrp kurmadım. Dosya bilgisayarda duruyor. Sadece lazım olursa kurmayı düşünüyorum.

Oyla:

altan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Altan
Cihazım
MiNote 3 Mi8
Meslek
Teknisyen
Konular
29
Ozaman 7.5.4 global beta kurmayım mı cantara zaten denedim update recovery ile un Official hatası veriyor 8.2.5 üstüne kuramadım

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Ben stable 8.2.5.0 kullanıyorum hocam. Her hangi bir sıkıntısı yok dolayısıyla beta'ya geçmeyi de düşünmüyorum. Kendi yapmadığım bir şeyi de size tavsiye etmem :)

Eğer yine de geçiş yapmak isterseniz bootloader kilidini açarak beta romu fastboot ile yükleyebilirsiniz.

Oyla:

altan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Altan
Cihazım
MiNote 3 Mi8
Meslek
Teknisyen
Konular
29
Her işte bir hayır vardır şu clone WhatsApp bildirim sorunu olmasa benim de sorunum yok aslında beklerim bende diğer güncellemeyi teşekkürler cantara hocam

Oyla:

altanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bülent
Cihazım
Mi Note 2
Meslek
Eğitimci
Konular
30
Ben stable 8.2.5.0 kullanıyorum hocam. Her hangi bir sıkıntısı yok dolayısıyla beta'ya geçmeyi de düşünmüyorum. Kendi yapmadığım bir şeyi de size tavsiye etmem :)

Eğer yine de geçiş yapmak isterseniz bootloader kilidini açarak beta romu fastboot ile yükleyebilirsiniz.
cantara hocam benim cihazda stable 8.2.3.0 kurulu fakat ilginç bir şekilde güncelleme bulmuyor.Ben nasıl 8.2.5.0 a güncellerim?Sıfırdan kurulum yapmak istiyorum.Yani temiz bir kurulum.Hangi yolu takip etmeliyim.Fastboot 8.2.5.0 indirip miflash ile mi sıfır kurulum yapayım?

Son düzenleme:
Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
cantara hocam benim cihazda stable 8.2.3.0 kurulu fakat ilginç bir şekilde güncelleme bulmuyor.Ben nasıl 8.2.5.0 a güncellerim?Sıfırdan kurulum yapmak istiyorum.Yani temiz bir kurulum.Hangi yolu takip etmeliyim.Fastboot 8.2.5.0 indirip miflash ile mi sıfır kurulum yapayım?

Hocam şimdi siz söyleyince fark ettim. Güncelleme geri çekilmiş. Hatta sadece güncelleme değil kararlı romlar tamamen kaldırılmış. Her hangi bir açıklama da yok. Ben bir araştırıp sizi bilgilendireyim...

Oyla:
Üst Alt