Anket Mi note 10 Pro mu? Oneplus 7T mi?

Xiaomi Mi Note 10 Pro mu? Oneplus 7T mi?

• Xiaomi Mi Note 10 Pro

Oy: 7 36,8%
  • Oneplus 7T

Oy: 12 63,2%

• Kullanılan toplam oy
    19

eren15935

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Oneplus 10 pro
Konular
11
Selamlar arkadaşlar.

Mi note 10 pro alayım diyordum ama kamerasını çok beğenmedim. Çekim videolarına baktım op7T daha iyi göründü bana. Donanım olarak zaten laf yok. Kamera olarak hangisini tercih edersiniz?

Not: 3 yıldır max2 kullanıyorum.

Örnek video. Farklı örnekler de mevcut tabi. Sadece buna bakmadım.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

tupcuremzi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Ben bu ikilemde kalıp diğer kalan alanlarda 7T'nin daha üstün olması sebebiyle Mi Note 10'u elemiştim. Ayrıca arka kamerada ara ara note 10 öne geçse de ön kamerada 7t daha iyi ve eis desteği var. Ekranda zaten 90 hz özelliği ile daha akıcı, çift hoparlör var, ufs 3.0 var, sistemi daha stabil açıkçası ben 7T'yi önerirdim.

eren15935

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Oneplus 10 pro
Konular
11
Ben bu ikilemde kalıp diğer kalan alanlarda 7T'nin daha üstün olması sebebiyle Mi Note 10'u elemiştim. Ayrıca arka kamerada ara ara note 10 öne geçse de ön kamerada 7t daha iyi ve eis desteği var. Ekranda zaten 90 hz özelliği ile daha akıcı, çift hoparlör var, ufs 3.0 var, sistemi daha stabil açıkçası ben 7T'yi önerirdim.

Peki kamera hariç diğer hersey eşit olsaydı sonuç ne olurdu? Idea~~

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Herşey aynı olsaydı gerçekçi bir seçenek oluşturmaz. Bu şekilde sormanızı, tasarım ve arayüz tercihi olarak düşündüğümde; tasarım olarak, çentik ekranı pek sevmesemde ikisi de çentik ekran olduğundan, geneline baktığımda Mi note 10 pro daha şık.Arayüz olarak (detaylı deneyimleme şansım olmadı ama) OxygenOS daha çekici ve akıcı geldi.
Elde var olan iki cihazı değerlendirdiğimde (Garanti ve fiyatı dahil etmeden), güncelliğini yitirmeye başlasa bile, benim tercihim kesinlikle OnePlus 7T olurdu.

tupcuremzi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
8
OxygenOS daha uzun süre güncel kalacaktır açıkçası. Xiaomi çok cihaz çıkarttığı için güncellemelerde sıkıntıları çözmeleri daha uzun sürüyor bence. Oneplus daha az cihaz çıkarttığı için telefonları daha stabil. Kamera hariç her şeyi aynı olsaydı bile geliştiricilerinden ötürü Oneplus tavsiye ederim ben. Yine de arayüz görselliğini/telefonun tipini beğenip beğenmemek herkes için değişkenlik gösterir.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Karşılaştırılan iki cihazın bir kere kategorisi farklı. OP7T amiral gemisi üst sınıf bir cihaz, Note 10 ise ikinci sınıf orta seviye bir cihaz.

Siz üstüne basa basa sadece kameralarını karşılaştırıp tercih söyleyin demişsiniz. Sadece kameraları karşılaştırıp Note 10 al diye biliriz fakat herşey kağıt üzerinde göründüğü gibi olmuyor.

Birinde 8xx serisi SoC var ve video/fotoğraf işleme performansı daha yüksek olacaktır. Diğerinde 7xx serisi SoC var daha düşük performansa sahip.

Biri 4K kayıt yaptığı esnada can çekişirken diğeri daha rahat işlem yapacaktır.

108MP sensör fotoğraf konusunda göz kamaştırıyor fakat Xiaomi cihazlar malesef fotoğraf ve video işleme konusunda pek optimize ve performanslı değil.

OP cihazlarında daha olumlu yorumlar görüyorum fakat hiç alıp iki gün kullandınmı deseniz, hayır kullanmadım. Fakat internette hakkında bukadar olumlu görüşler olan bir cihazıda göz ardı etmek zor oluyor.

Note 10 şimdiden unutulup gitti sayılır, OP7T serisi amiral gemisi olduğu için hem resmi, hem gayriresmi geliştiriciler tarafından daha uzun süre gündemde bir cihaz olacaktır.

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
one plus daha stabil ve daha ergonomik bir telefon hocam mi note 10 un kamerasına aldanmayın. sadece kamera için telefon alınmaz. tercihiniz one plus 7 serisinden olmalı pro olanlardan alabilirseniz çok daha iyi olur

ultraa8181

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
2
Şuanda Mi Note10 Pro kullanıyorum daha öncedende 7T kullandım. Oneplus 7T yi tavsiye etmiyorum. Arayüzü saf android üzerine OnePlus Launcher o kadar 90 hertz ekran güzel ama çok sarj gidiyor diye 60 a çekiyorsun ne anladım bu işten.

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Şuanda Mi Note10 Pro kullanıyorum daha öncedende 7T kullandım. Oneplus 7T yi tavsiye etmiyorum. Arayüzü saf android üzerine OnePlus Launcher o kadar 90 hertz ekran güzel ama çok sarj gidiyor diye 60 a çekiyorsun ne anladım bu işten.
60hz ile 90 hz arasında batarya tüketimi yüzünden vazgeçilecek kadar fark ediyor mu Hocam. 90 hz ile kullandığınızda günü çıkarabiliyor muydu?

Üst Alt