MIUI 12.5 Mi Note 10/Pro/CC9 Pro (Tucana) - Endonezya Kararlı Rom V12.5.3.0.RFDIDXM

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mi Note 10/Pro/CC9 Pro (Tucana) - Endonezya Kararlı Rom V12.5.3.0.RFDIDXM

Güncelleme yöntemleri:

1)
OTA yolu ile yazılımın size ulaşmasını bekleyebilirsiniz. Yada aşağıdaki dosyayı indirip, manuel güncelleyebilirsiniz.

2) Recovery üzerinden hali hazırdaki stok romun üzerine yükleyebilirsiniz.

3) Cihazınızın Bootloader kilidi açık ise Fastboot indirme bağlantısı üzerinden ilgili dosyayı indirip Mi Flash yazılımı ile cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Mi Flash Tool – Xiaomi Tools
Fastboot Rom Kurulum Rehberi

Ota Rom indirme bağlantısı

Recovery Rom indirme bağlantısı

Fastboot Rom indirme bağlantısı
-

Bilgilendirme
* Şahsım ve miuiturkiye.net yöneticileri sorumluluk asla kabul etmemektedir! Cihazınızın başına gelebilecek hasardan asla sorumluluk kabul edilmemektedir.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Elinize, emeğinize sağlık hocam, paylaşım için teşekkürler

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Payce

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Payce
Cihazım
Xiaomi
Konular
4
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mi Note 10/Pro/CC9 Pro (Tucana) - Endonezya Kararlı Rom V12.5.3.0.RFDIDXM

Güncelleme yöntemleri:

1)
OTA yolu ile yazılımın size ulaşmasını bekleyebilirsiniz. Yada aşağıdaki dosyayı indirip, manuel güncelleyebilirsiniz.

2) Recovery üzerinden hali hazırdaki stok romun üzerine yükleyebilirsiniz.

3) Cihazınızın Bootloader kilidi açık ise Fastboot indirme bağlantısı üzerinden ilgili dosyayı indirip Mi Flash yazılımı ile cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Mi Flash Tool – Xiaomi Tools
Fastboot Rom Kurulum Rehberi

Ota Rom indirme bağlantısı

Recovery Rom indirme bağlantısı

Fastboot Rom indirme bağlantısı
-

Bilgilendirme
* Şahsım ve miuiturkiye.net yöneticileri sorumluluk asla kabul etmemektedir! Cihazınızın başına gelebilecek hasardan asla sorumluluk kabul edilmemektedir.
Bu telin yurtdisi olanini nerden alabilirim uygun fiyatli

Mi&me

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Huseyin
Cihazım
12pro+
Konular
3
Ayrıca konu açmak istemedim.Bu romda mi nin arama ve mesajları mevcut mudur?Değerli hocalarım cevaplayabilir mi rica etsem şimdiden teşekkürler.

alasulumurat

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi Note 10
Konular
13
Selam
12.5.2.0 Endonezya romdayım. Bu güncellemeyi indirdim ama twrp ye girdiğimde twrp şifre sormadan salt okunur açıyor. Daha önce başıma gelmemişti.
Başka romlar da böyle bişeyle karşılaşmadım.
Nasıl düzeltmemi önerirsiniz? Başka twrp mi yüklemeliyim?

(bu twrp ile başka romlar da sorun olmuyordu Endonezya romda sorun oldu)

Yusuferoglu01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF EROĞLU
Cihazım
Cc9 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Ayrıca konu açmak istemedim.Bu romda mi nin arama ve mesajları mevcut mudur?Değerli hocalarım cevaplayabilir mi rica etsem şimdiden teşekkürler.
Evet bu romda mi nin kendi telefon ve mesaj uygulaması mevcuttur, google arayici ve mesaj yok yani çok şükür
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Selam
12.5.2.0 Endonezya romdayım. Bu güncellemeyi indirdim ama twrp ye girdiğimde twrp şifre sormadan salt okunur açıyor. Daha önce başıma gelmemişti.
Başka romlar da böyle bişeyle karşılaşmadım.
Nasıl düzeltmemi önerirsiniz? Başka twrp mi yüklemeliyim?

(bu twrp ile başka romlar da sorun olmuyordu Endonezya romda sorun oldu)
Hocam resmi romlarda dosyalar şifrelenir, bu da Endonezya resmi rom yani dosyalar şifreli, twrp uygulamasından kaynaklanmıyor yani. Resmi olmayan romlarda dosyalar açık tutulur şifrelenmez. Aslında güvenlik açısından olması gereken de bu. Bunu magisk yükleyebilmek için soruyorsanız twrp olmadan bağımsız olarak magisk yükleme yöntemi mevcut. Dosya şifrelemenin kaldırılabileceğini sanmıyorum, eskiden twrp'den format data "yes" yaparak dosyalar sıfırlanıyor ve şifre kalkıyordu fakat sonradan denediğimde şifrenin kalkmadığını gördüm

Son düzenleme:

alasulumurat

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi Note 10
Konular
13
Evet bu romda mi nin kendi telefon ve mesaj uygulaması mevcuttur, google arayici ve mesaj yok yani çok şükür
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam resmi romlarda dosyalar şifrelenir, bu da Endonezya resmi rom yani dosyalar şifreli, twrp uygulamasından kaynaklanmıyor yani. Resmi olmayan romlarda dosyalar açık tutulur şifrelenmez. Aslında güvenlik açısından olması gereken de bu. Bunu magisk yükleyebilmek için soruyorsanız twrp olmadan bağımsız olarak magisk yükleme yöntemi mevcut. Dosya şifrelemenin kaldırılabileceğini sanmıyorum, eskiden twrp'den format data "yes" yaparak dosyalar sıfırlanıyor ve şifre kalkıyordu fakat sonradan denediğimde şifrenin kalkmadığını gördüm
Hayır magisk zaten yüklü yani telefonum rootlu. Bunu yeni gelen güncellemeyi zip olarak indirip twrp den yüklemek için soruyorum. Sıfır kurulum yapmadan Yeni güncellemeyi nasıl yükleyebilirim?

Meco37

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
0
Hayır magisk zaten yüklü yani telefonum rootlu. Bunu yeni gelen güncellemeyi zip olarak indirip twrp den yüklemek için soruyorum. Sıfır kurulum yapmadan Yeni güncellemeyi nasıl yükleyebilirim?
ben pc üzerinden aşağıda paylaştığım yöntem ile çözmüştüm.Dosya adı yazan yere yüklemek istediğiniz zip dosyasının adını tam olarak yazarsanız yükleniyor.

1) TWRP yi açın.
2) Advanced menüsüne girin.
3) ADB Sideload seçeneğini seçin.
4) Üst kısımda ki 2 seçeneği seçin ( Dalvik ve Cache temizlemek için bazen ROOT için sorun olabiliyor hiçbir veriyi silmez merak etmeyin ).
5) Alt kısımda ki sürgüyü kaydırın ve cihazı PC ye bağlayın.
6) Minimal ADB vb. bir araç ( Minimal ADB ) ile şu komutu girin "adb sideload dosya-adi.zip" ( tırnak işaretleri "" olmadan ).
7) Cihazda işlem başlayacaktır işlem bitene kadar bekleyin ve cihazı yeniden başlatın

ali072

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
mi note 10
Konular
31
Gelen bi özellik felan varmı?

• Beğen
Tepkiler: VSM

Yusuferoglu01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF EROĞLU
Cihazım
Cc9 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Hocam güncelleyici ekranında 12 yazan simgeye birkaç kez dokunun ek özellikler açılacaktır, sonra sağ üstteki 3 noktadan güncelleme paketi seçin, yine twrp ye ihtiyaç yok yani ben twrp kullanmıyorum bile çok uzun zamandır

Ekli dosyalar

• IMG_20211013_173658.jpg
    IMG_20211013_173658.jpg
    105,3 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20211013_173713.jpg
    IMG_20211013_173713.jpg
    119,3 KB · Görüntüleme: 29
Üst Alt