Yardım Mi Note 10 Lite

secko1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
seçkin
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4
Merhaba. 2 haftadır Xiomi Mi note 10 Lite telefonunu kullanıyorum. Şarja taktığım zamanlar 47 48 dereceleri gördüğü oldu telefonun ve bu çok can sıkıcı. 30W turbo charge özelliğinden dolayı muhtemelen fazla watt olduğundan pilde aşırı ısınma yapıyor ve bu zamanla zarar vereceği görüşündeyim.Isıda çok ani dalgalanmalar olabiliyor şarja takıyorum 37lerden birden 46ya uçuyor , vantilatör önüne koyuyorum ekran açık iken ısı düşüyor ekranı kapatıyorum gene vantilatör önünde iken ısı artmaya başlıyor değişik bir olay buda. Eski huawei telefonumun quick şarj cihazını denedim ( p smart 2018) gayet iyi doldurdu ve fazla ısınma olmadı fakat telefonu kullandığımda hızlı şarj yediğini gördüm. Watt ayarıda yapılmıyor 30w altına inelim. Nasıl bir çözüm bulabiliriz dönüşlerinizi bekliyorum.

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Dostum xiaomi cihaza zarar vereceğini bilseydi 30w değilde 22w veya 18w bir şarj cihazı koyardı cihazda destekliyor ve 1 saat süper hızlı şarj oluyor 5v 2a ile 2 2.30 saatte anca şarj edersin ama ısınma minimal olur . Tercih sana kalmış

Oyla:

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
Önerdiğin bir hızlı şarj cihazı var mı ? Spigen vs olabilir diye düşünüyorum ama fikrin nedir ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Önerdiğin bir hızlı şarj cihazı var mı ? Spigen vs olabilir diye düşünüyorum ama fikrin nedir ?
Hocam o kullandığınız huawei 10 watt ve 18 watt destekliyor. Hızlı düşmesi ise başlangıçta vs öyle gelmiştir size. Kullanım sonunda yine aynı değerleri hatta 30 watta göre daha fazla ekran sürelerini görebilirsiniz deneyimlerime göre

Oyla:
Üst Alt