Yardım Mi Note 10 Lite

secko1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
seçkin
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4
Merhaba. 2 haftadır Xiomi Mi note 10 Lite telefonunu kullanıyorum. Şarja taktığım zamanlar 47 48 dereceleri gördüğü oldu telefonun ve bu çok can sıkıcı. 30W turbo charge özelliğinden dolayı muhtemelen fazla watt olduğundan pilde aşırı ısınma yapıyor ve bu zamanla zarar vereceği görüşündeyim.Isıda çok ani dalgalanmalar olabiliyor şarja takıyorum 37lerden birden 46ya uçuyor , vantilatör önüne koyuyorum ekran açık iken ısı düşüyor ekranı kapatıyorum gene vantilatör önünde iken ısı artmaya başlıyor değişik bir olay buda. Eski huawei telefonumun quick şarj cihazını denedim ( p smart 2018) gayet iyi doldurdu ve fazla ısınma olmadı fakat telefonu kullandığımda hızlı şarj yediğini gördüm. Watt ayarıda yapılmıyor 30w altına inelim. Nasıl bir çözüm bulabiliriz dönüşlerinizi bekliyorum.

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
Merhaba. 2 haftadır Xiomi Mi note 10 Lite telefonunu kullanıyorum. Şarja taktığım zamanlar 47 48 dereceleri gördüğü oldu telefonun ve bu çok can sıkıcı. 30W turbo charge özelliğinden dolayı muhtemelen fazla watt olduğundan pilde aşırı ısınma yapıyor ve bu zamanla zarar vereceği görüşündeyim.Isıda çok ani dalgalanmalar olabiliyor şarja takıyorum 37lerden birden 46ya uçuyor , vantilatör önüne koyuyorum ekran açık iken ısı düşüyor ekranı kapatıyorum gene vantilatör önünde iken ısı artmaya başlıyor değişik bir olay buda. Eski huawei telefonumun quick şarj cihazını denedim ( p smart 2018) gayet iyi doldurdu ve fazla ısınma olmadı fakat telefonu kullandığımda hızlı şarj yediğini gördüm. Watt ayarıda yapılmıyor 30w altına inelim. Nasıl bir çözüm bulabiliriz dönüşlerinizi bekliyorum.
Garantili ise 18 watt gibi daha düşük bir hızlı şarj cihazı kullanmak dışında bir şey yapamazsınız hocam

Oyla:

secko1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
seçkin
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4
Önerdiğin bir hızlı şarj cihazı var mı ? Spigen vs olabilir diye düşünüyorum ama fikrin nedir ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Garantili ise 18 watt gibi daha düşük bir hızlı şarj cihazı kullanmak dışında bir şey yapamazsınız hocam

Önerdiğin bir hızlı şarj cihazı var mı ? Spigen vs olabilir diye düşünüyorum ama fikrin nedir ?

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Öncelikle hızlı şarj bataryayi yıpratır yüksek ısıda öyle eğer kafanıza takiyosaniz bunu 5V/2A adaptör kullanın daha yavaş şarj olur ama daha az ısınır birde notebook sogutuculari satılıyor ondan alın bi tane onada 5V/2A lik herhangi bi adaptör takın soğutucuya ikisinide fişe takip telefonu soğutucunun üstünde şarj edin :)

Oyla:

secko1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
seçkin
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4
Öncelikle hızlı şarj bataryayi yıpratır yüksek ısıda öyle eğer kafanıza takiyosaniz bunu 5V/2A adaptör kullanın daha yavaş şarj olur ama daha az ısınır birde notebook sogutuculari satılıyor ondan alın bi tane onada 5V/2A lik herhangi bi adaptör takın soğutucuya ikisinide fişe takip telefonu soğutucunun üstünde şarj edin :)

Huawei quick charge adaptörüne taktım telefonu fakat şarj ettikten sonra pilin hızlı bittiğini gördüm.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-06-27 at 15.21.01.jpeg
    WhatsApp Image 2020-06-27 at 15.21.01.jpeg
    75,3 KB · Görüntüleme: 7
Oyla:

serhankocak

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serhan
Cihazım
mi note 10 lite
Meslek
bilgi işlem
Konular
35
Bence 30w şarj büyük bir nimet 1 saatte full oluyor batarya 3 yıl gideceğine 2 yıl gitsin bende o kadar ısı olmadı sizi rahatsız ediyorsa Xiaomi nin 18w hızlı şarjı hiç ısınma yapmadan şarj ediyor ve kullanımda hızlı bitmiyor

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Hocam Huawei adaptörü notebook soğutucusuna takın xiaominin orjinal kablosunu ve şarj cihazını kullanın elinizdeki cihazın batarya kapasitesi sağlam çok geç doldurur tavsiyem bu yönde. Benim cihazimda yaz aylarında şarjda ısınıyor notebook soğutucusuna koyup şarj ediyorum ısınmıyor.

Oyla:

secko1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
seçkin
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4
Bence 30w şarj büyük bir nimet 1 saatte full oluyor batarya 3 yıl gideceğine 2 yıl gitsin bende o kadar ısı olmadı sizi rahatsız ediyorsa Xiaomi nin 18w hızlı şarjı hiç ısınma yapmadan şarj ediyor ve kullanımda hızlı bitmiyor

48 dereceye kadar çıkıyor bu rahatsız ediyor normal olarak pile direk zarar. Uygulamada bile aşırı ısınma diyor zaten. 2 yıl gitse iyi

Oyla:

serhankocak

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serhan
Cihazım
mi note 10 lite
Meslek
bilgi işlem
Konular
35
48 dereceye kadar çıkıyor bu rahatsız ediyor normal olarak pile direk zarar. Uygulamada bile aşırı ısınma diyor zaten. 2 yıl gitse iyi
Emin olun üreticiler bunu düşünmüşlerdir bence endişelenecek bir durum yok yüksek watt ile şarj olan tüm cihazlar ısınır ve şimdiye kadar pil sorunu yaşayan duymadım

Oyla:

secko1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
seçkin
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4
Emin olun üreticiler bunu düşünmüşlerdir bence endişelenecek bir durum yok yüksek watt ile şarj olan tüm cihazlar ısınır ve şimdiye kadar pil sorunu yaşayan duymadım

Üreticiler bunu düşünseydi 48 dereceye geldiğinde telefon otomatikman şarjı keserdi önlem olarak veya şarj ederken watt ayarı koyardı. Katılmıyorum size. 48 derece ısı pili uzun vadede net bir şekilde yer. Tek pil ile kalmaz bu yeme işi.

Oyla:
Üst Alt