Rom Silinsin

digitech

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E.Asker
Cihazım
Note 5 pro
Konular
3
------Tek tuşla eu 11.0.8 rom ve twrp yükleme------

!DİKKAT! Telefonda her şey silinecektir. Yedek almayı unutmayın.

1. İşlemlere başlamadan önce bootloader kilidinin açık (bootloader unlock) olması gerekmektedir.
2. Xiaomi USB driverları kurun
3. USB kablo ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın. Telefonunuzu kapatıp ses kısma ve power tuşlarına basılı tutarak fastboot modunda açın.
4. Xiaomi.eu_11.0.8_and_twrp_fastboot_install.rar içindeki klasörü masaüstüne çıkarın.
5. Klasör içindeki EU_11.0.8_rom_and_twrp_install_format_data.bat dosyasını çift tıkla çalıştırıp çıkan uyarıyı Y ve ENTER ile kabul edip işlemi başlatın.

EU 11.0.8 rom ve twrp yüklenip tel. açılacaktır. Telefon tamamen açılana kadar hiçbir müdahale de bulunmayın. İlk açılış biraz uzun sürüyor

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Bu işlemleri yapabilmek için bootloader açık olmalıdır.

Linkteki romları ve twrp yi indirin.

Eu 11.0.1 fastboot

Twrp

Güncel Eu 11.0.7 twrp

Öncelikler yedeğinizi alın herşey silinip temiz kurulum yapacağız.

Twrp içindeki Minimal ADB Fastboot v1.4.3.exe yi kurun.

Tel. Kapatıp güç ve ses kısma tuşlarına basarak fastboot modun da açın. Linkteki indireceğimiz eu 11.0.1 fastboot rom u pc ile yükleyin. (Zip içindekileri bir klasöre çıkartıp windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat ile yüklemeyi başlatın. Çıkan uyarı da telefonda herşeyin silineceği yazıyor Y+ENTER ile devam edin)

Yükleme bitince tel. açılacak. İlk açılış biraz uzun sürebilir
Tel. Açılınca kurulum ve ayarlarınızı yapın ve indirilen EU 11.0.7 romu tel. hafızasına kopyalayın tekrar fastboot moduna alın

Twrp rar içinden çıkan vbmeta.img ve twrp.img yi Bilgisayarım/C/Program files(x86)/Minimal ADB and Fastboot klasörüne kopyalayın.
Klasör içindeki cmd-here.exe yi açıp komutları sırası ile yazın (twrp.txt içinden yada buradan kopyala yapıştır yapabilirsiniz)

fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img

fastboot flash recovery twrp.img

fastboot boot twrp.img

Bu komutlarla twrp kurulup tel. Kapanıp Twrp den açılır. tel. şifre koymuşsanız onu girin.

Twrp install bölümünden hafızaya attığınız eu 11.0.7 romu seçip altta kaydırmayı yapıp rom u yükleyin. Yükleme bitince root yapmayacaksanız Reboot System yapıp işlemi bitirin. Root yapacaksanız geri gelip rom yükler gibi i yükleyin.

Sonraki güncellemeleride bu şekilde indirip twrp install den seçip yapabilirsiniz.

Twrp giriş. Tel.kapalı iken güç+ses açma
Fastboot giriş. Tel kapalı iken güç+ses açma
Twrp girişte şifre sorarsa ekran şifresi ile açabilirsiniz.
Root için her rom güncellemede Magisk-v20.4.zipi yükleyin.
Elinize emeğinize sağlık..

Loverman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orhan
Cihazım
S7 EDGE
Konular
0
Eywallah artık bu konun açılması gerkiyordu iyi oldu yapamayan arkdaşlar için detaylı anlatım olmuş eline koluna emegine saglık

digitech

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E.Asker
Cihazım
Note 5 pro
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eu 11.0.7 fastboot sürümü çıkmıştır.
Yukarda anlattığım şekilde fastboot modunda yükleyebilirsiniz. Eu 11.0.7 de olanlar için değil EU ya geçecekler içindir.
İlk defa Eu ya geçecekler 11.0.1 fastboot yerine direk bunu yükleyip sonrasında twrp yükleyebilir.

Son düzenleme:

cloude33

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi11T
Konular
6
Eu 11.0.7 fastboot sürümü çıkmıştır.
Yukarda anlattığım şekilde fastboot modunda yükleyebilirsiniz. Eu 11.0.7 de olanlar için değil EU ya geçecekler içindir.
İlk defa Eu ya geçecekler 11.0.1 fastboot yerine direk bunu yükleyip sonrasında twrp yükleyebilir.

Bu dosyaya şuanda erişilemiyor bilgin olsun

SefaMeert

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa Mert
Cihazım
OnePlus 9R & Po
Konular
34
bilgi: rom açılmadan root atınca tel fastbootda açılıyor o yüzden rom açılınca kurulumdan sonra root atın

superdestek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Bilgi İşlem Destek
Konular
16
Bu işlemleri yapabilmek için bootloader açık olmalıdır.

Güncel

------Tek tuşla eu 11.0.7 rom ve twrp yükleme------

!DİKKAT! Tel. herşey silinecektir. Yedek almayı unutmayın.

Telefonu fastboot modunda başlatın
Rar içindeki klasörü masaüstüne çıkartın
Klasör içindeki EU_11.0.7_rom_and_twrp_install.bat dosyasını açıp çıkan uyarıyı Y ve ENTER ile kabul edip işlemi başlatın.
EU 11.0.7 rom ve twrp yüklenip tel. açılacaktır. Tel. tamamen açılana kadar hiçbir müdahelede bulunmayın.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rom ve twrp yi ayrı yüklemek isyenler için
Linkteki romu ve twrp yi indirin.

EU 11.0.7 fastboot rom
Twrp

Öncelikle yedeğinizi alın herşey silinip temiz kurulum yapacağız.

Tel. Kapatıp güç ve ses kısma tuşlarına basarak fastboot modun da açın. Linkteki indireceğimiz eu 11.0.7 fastboot rom u pc ile yükleyin. (Zip içindekileri bir klasöre çıkartıp windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat ile yüklemeyi başlatın. Çıkan uyarı da telefonda herşeyin silineceği yazıyor Y+ENTER ile devam edin)

Yükleme bitince tel. açılacak. İlk açılış biraz uzun sürebilir

TWRP yüklemek için tekrar fastboot moduna alın

Twrp içindeki Minimal ADB Fastboot v1.4.3.exe yi pc ye kurun.

Twrp rar içinden çıkan vbmeta.img ve twrp.img yi Bilgisayarım/C/Program files(x86)/Minimal ADB and Fastboot klasörüne kopyalayın.

Klasör içindeki cmd-here.exe yi açıp komutları sırası ile yazın (twrp.txt içinden yada buradan kopyala yapıştır yapabilirsiniz)

fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img

fastboot flash recovery twrp.img

fastboot reboot recovery

Bu komutlarla twrp kurulup tel. Kapanıp Twrp den açılır. tel. şifre koymuşsanız onu girin.

Root yapacaksanız twrp install den Magisk-v20.4.zip i yükleyin.

Twrp giriş. Tel.kapalı iken güç+ses açma

Fastboot giriş. Tel kapalı iken güç+ses kısma

Tel. şifre koymuşsanız Twrp girişte şifre ister koyduğunuz şifre ile giriş yapabilirsiniz.

Root için her rom güncellemede Magisk-v20.4.zipi yükleyin.

Benim telde zaten TWRP 3.4.2B kurulu, ben bu anlatılanları yapsam IMEI silinirmi? yurtdışı cihazı imei atıldı. EFS yedeğini twrp den almıştım.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

superdestek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Bilgi İşlem Destek
Konular
16
Twrp ile yapılan işlemlerde SİLİNMEZ.
Peki Twrp kurulu zaten telefonda,sadece EU rom atıp kurmak istiyorum ama Wipe yaparken 4 wipe işlemi, hata veriyor. Ne yapmam gerekiyor?

Üst Alt