Yardım Mi note 10 lite stock kamera raw sorunu

_HoPe_

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hope
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
4
Arkadaşlar merhaba,başlıkta belirttiğim gibi note 10 lite cihazımda raw fotoğraf çektiğimde özellikle kenarlarda olmak üzere fotoğrafın tamamına yayılan bir kırmızı-morluk var normal jpeg halinde olmuyor ve düzenlememi imkansız hale getiriyor.Farklı iso seviyelerinde denediğimde de aynı sonucu aldım noise durumu olabilir diye düşünerek ama sonuç değişmedi iso 100 de temiz ve gürültüsüz olması gerekirken.Ayrıca dosya yöneticisinden baktığımda bütün raw fotoğrafların boyutları aynı hiçbir değişiklik yok acaba bir işleme limiti mi var diye düşündüm.Gcam kullanarak yaptığım raw çekimlerde ise yüksek iso değerleri kullanmama rağmen bu sorunu yaşamıyorum ve stock kameranın aksine farklı dosyaların farklı boyutları oluyor normal şekilde sebebi ne olabilir? Farklı note 10 lite kullanıcıları da kendi stock kamera uygulamasında raw çekimlerini deneyebilir mi sorun benim cihazıma özgü mü yoksa genelde varmı böyle bir sorun değerlendirmek istiyorum.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

İ_acrr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 10T Pro 256G
Konular
23
Merhabalar
Stock kamerada yapıp gcam de yapmıyorsa yazılımsal problemdir düşünüyorum ve muhtemelende yazılımsal . Bende note 10 lite yok ama bir arkadaşımda var yarın deneyip sonucu paylaşırım kullandığınız sürüm bilgisi nedir (10t Pro da denedim sıkıntı yok simsiyah çıkıyor) normal bir manzara çektiğiniz fotoğraf varmı

_HoPe_

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hope
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
4
Merhabalar
Stock kamerada yapıp gcam de yapmıyorsa yazılımsal problemdir düşünüyorum ve muhtemelende yazılımsal . Bende note 10 lite yok ama bir arkadaşımda var yarın deneyip sonucu paylaşırım kullandığınız sürüm bilgisi nedir (10t Pro da denedim sıkıntı yok simsiyah çıkıyor) normal bir manzara çektiğiniz fotoğraf varmı
Miui global 12.5.5 sürümü var bende açık alanda en düşük iso değerinde bile çektiğim fotoğraflarda bu sorun mevcut eklediklerime bakabilirsiniz ikiside aynı anda aynı yerden ve aynı değerlerle çekildi biri gcam biri stock. Arkadaşınızın cihazdaki sonucu bekliyorum.

İ_acrr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 10T Pro 256G
Konular
23
Kullandığı sürüm global 12.5.7 herhangi bir yok

Ekli dosyalar

• IMG-20220212-WA0017.jpg
    IMG-20220212-WA0017.jpg
    252,6 KB · Görüntüleme: 3
  • IMG-20220212-WA0019.jpg
    IMG-20220212-WA0019.jpg
    116,4 KB · Görüntüleme: 3

_HoPe_

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hope
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
4
Kullandığı sürüm global 12.5.7 herhangi bir yok
Bunlar pro modda çekilmiş raw dosyaları mı?
Sorun görüntüleme esnasında değil raw dosyasını işlerken oluşuyor kaydedildikten sonra.

Smd46

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samet
Cihazım
Gm8
Konular
0
aynı sorun bende de var ama sebebini hala anlamadım raw format işlenemez derecede mor kırmızı sarı renkler aşırı fazla oluyor ( redmi note 9 pro )

Üst Alt