Sohbet Mi Note 10 Lite Pil-Ekran Süreleri

superdestek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Bilgi İşlem Destek
Konular
16
MİUI 12.0.2 Global wifi full açık 30 dk pubg oynadım cihazı dün yani 15.10.2020 de aldım. Ekran süresi az mı sizce 3 saat 40 dk kullanıma %45 şarjım gitti. Telefon mi note 10 lite

Aynen benimde bu şekilde gidiyor şarjı. Ama benim telefon Miui 12.0.1 Tr , demekki yazılımla alakası yok bu işin.

KayraBey

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayra
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Meslek
Bil.Tek.
Konular
7
Ben telefonu aldığım gibi kullanıyorum hiç güncellemedim üzerinde Global 11.01 yüklü.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yarısı mobil veri yarısı wifi ile kullanıldı yaklaşık 40 dk pubg oynadım. Wifide oyunsuz %15 ile 2 saat mobil veride %20 ile 2 saat ekran süresi alıyorum yani wifi ile kullanımda yaklaşık 2, 3 saat fark ediyor. Ben telefonu çok beğendim bu şekilde güncellemeden kullanmaya devam edeceğim. Bundan önce Mi 9t kullanıyordum aslında o telefondan da memnundum ama bu telefonun tasarımı çok hoşuma gitti ve mi 9t de ne yapsam 6 en iyi ihtimalle 7 saat ekran alıyordum. Note 10 lite ile neredeyse iki katını alıyorum şu anda. Bir şey daha söyleyim şebekenin iyi çekmediği yerde pil tüketimi çok fazla artıyor belki iki katına çıkıyor.
Kullandığınız font nedir?

superdestek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Bilgi İşlem Destek
Konular
16
Bazı arkadaşlar 6 saat süre aldığından bahsetmiş %90 civarı iken youtube ve call of duty mobile oynadım sadece 3 saat call of duty mobile oynamışım geri kalan youtube, Spotify ve bluetooth sürekli açık. Daha da % 22 acaba sizde konum falan ve en önemlisi bataryayı yarı yarıya etkileyen konum bluetooth ve wifi taraması mı açık? Onları bir kontrol edin lütfen.

Yok güzel kardeşim, onlar kapalı, zaten batarya ayarlarını yapıyorum her rom yüklediğimde. Onlara rağmen şarj çok çabuk bitiyor, özellkle MIUI 12 daha da kötü gibime geliyor. 11 deyken bu kadar çabuk azalmıyordu.

yusaozdemir

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yuşa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
20

Miui 12.0.1.0 tr rom daha %13 şarjı var

superdestek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Bilgi İşlem Destek
Konular
16

Miui 12.0.1.0 tr rom daha %13 şarjı var

Bende bu romdayım ama senin kadar ekran süresi vermiyor, üstelik fazlada oyun oynayan biri değilim. ortalama 30dk. falan. Şarjı %20 ye geldimi şarja takıyorum geceden sabah kadar şarjda bekliyor. Kullandığım adaptör ise orjinal mi 18w.

İlginç demekki telefondan telefona değişiyor.

yusaozdemir

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yuşa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
20
Bende bu romdayım ama senin kadar ekran süresi vermiyor, üstelik fazlada oyun oynayan biri değilim. ortalama 30dk. falan. Şarjı %20 ye geldimi şarja takıyorum geceden sabah kadar şarjda bekliyor. Kullandığım adaptör ise orjinal mi 18w.

İlginç demekki telefondan telefona değişiyor.
Hocam ben normalde her cihazımı %10-%85 arasında tutarım ama bunu alalı 10-15 gün oldu aldığımdam beri full döngü şarj ediyorum, 3.parti programlardan takip ediyorum, cihazda yüzde aldatmacası var, %100 gösterdiğinde aslında tam dolmuş olmuyor ve son %5 çok daha fazla gidiyor

yusaozdemir

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yuşa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
20

5 saat mobil veri ve orta parlaklıkta kullanım 3 saat uyku, kalan %59
Nazar değmesin ama son birkaç gündür batarya iyice oturdu gibi hissediyorum

mcancakar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet can
Cihazım
Xiaomi
Konular
3

Kullanımdan kullanıma çok fark ediyor. Ekran süresi çok şey ifade etmiyor aslında. Benim ekran borsadan dolayı full açık bakıyorum sadece sonuç bu

Mustayfa06

Ŋє мυTℓυ Tüякüм Đιуєηє!
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular
13
Hocam ben normalde her cihazımı %10-%85 arasında tutarım ama bunu alalı 10-15 gün oldu aldığımdam beri full döngü şarj ediyorum, 3.parti programlardan takip ediyorum, cihazda yüzde aldatmacası var, %100 gösterdiğinde aslında tam dolmuş olmuyor ve son %5 çok daha fazla gidiyor
Bu dediğin olay kesinlikle doğru hocam, bende kuşkulanıp bir takım testler yaptım ve %100 olunca cidden tamamen dolmuyor artık fullendikten sonra bir yarim saat daha şarjda bırakıyorum.

Üst Alt