Yardım Mi note 10 lite ön kamera ile çekilen fotoğraflar neden net değil?

• Konbuyu başlatan edmin
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 7
  • Görüntüleme 1K

edmin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Oppo reno 4
Meslek
HVKK Astsubay
Konular
25
Mi note 10 lite ön kamera ile arkadaşlarla toplu bir şekilde fotoğraf çekilirken çeken kişi net ama arkadaki herkes net değil herkeste böylemi acaba. Yardımcı olursanız sevinirim.

anaksinamun

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali osman
Cihazım
Mi 9 t
Konular
12
Mi note 10 lite ön kamera ile arkadaşlarla toplu bir şekilde fotoğraf çekilirken çeken kişi net ama arkadaki herkes net değil herkeste böylemi acaba. Yardımcı olursanız sevinirim.
Portre modunda çekiyor olmayın bende öyle bir durum yok

Oyla:

anaksinamun

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali osman
Cihazım
Mi 9 t
Konular
12
Fotoğraf modunda çekiyorum portreye alınca arka plan baya flu oluyor. Anlamadım değiştirmediğim ayar kalmadı.
Portre modunun zaten ozelligi o bir objeyi odaklar diğerlerini puslu gösterir. On kamera ile portre modu olmadan çekilmiş bir foto
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:
Oyla:

mm33

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi 11 ultra
Meslek
Personal trainer
Konular
53
Portre modu rezalet zaten hocam telefonun gün ışığında bile grenleme oluyor malzeme kalitesi 10 numara cihaz ama gel gelelim sorunları bitmiyor.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101

Telefonların ön kameralarında hareketsiz sabit odaklı lensler olduğu için uzaktaki nesne yada her neyse odak dışında kalmaktadır.

Ön kameralar ortalama 30-50cm yada ortalama bir kol boyu mesafeye ayarlıdır. Dolayısıyla bir kol boyundan öteye uzaklaştılça herşey odak dışına çıkmaya dolayısıylada bulanıklaşmaya başlar.

Bir kaç kişiyle birlikte selfie çekerken ya herkes telefonu tutan kişiyle olabildiğince aynı uzaklıkta olacak yada kişiler kareye sığmıyorsa cihazın arka kamerasıyla çekilecek.

Sorununuz bu durumdan kaynaklı olabilir.

Oyla:

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Arkadaşın anlatmak istediği topluca çekilen fotoğraflarda cihazı tutan kişinin dışında kalan kişilerin net çıkmaması sorunu. ki bu sanırım çoğu xiaomi cihazında var. Mi note 10 kullanıyorum aynı sorun bende de var. Saçma bir durum ve
chnekn Arkadaşın dediği gibi kadrajdaki kişilerin cihazı tutana yakın olması gerek aksi taktirde belli bir mesafe uzaklıktaki herkes bulanık çıkıyor.

Oyla:

edmin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Oppo reno 4
Meslek
HVKK Astsubay
Konular
25
Telefonların ön kameralarında hareketsiz sabit odaklı lensler olduğu için uzaktaki nesne yada her neyse odak dışında kalmaktadır.

Ön kameralar ortalama 30-50cm yada ortalama bir kol boyu mesafeye ayarlıdır. Dolayısıyla bir kol boyundan öteye uzaklaştılça herşey odak dışına çıkmaya dolayısıylada bulanıklaşmaya başlar.

Bir kaç kişiyle birlikte selfie çekerken ya herkes telefonu tutan kişiyle olabildiğince aynı uzaklıkta olacak yada kişiler kareye sığmıyorsa cihazın arka kamerasıyla çekilecek.

Sorununuz bu durumdan kaynaklı olabilir.
zaten herkesi aynı hizada kareye sığdırabilsem o zaman sıkıntı yok ama bir masada oturuyoruz en ucundan hepimizi çekeyim diyorum tek ben netim herkes fluu.

Oyla:
Üst Alt