Yardım Mi note 10 lite ekran sorunu

Brkdzdr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi A2 lite
Konular
20
Herkese Merhabalar
Mi note 10 Lite cihazimın Sınırı kamera centiginden olacak şekilde enlemesine bir cizgi oldu( darbe vs herhangi birsey yok) sonrasinda ekran parlakligimi fulle aldığımda ekran bembeyaz olmaya basladi simdi ekran parlamasi gecti bildirim cubugundan centik sınirina enlemesine ekte ki sorunu yasiyorum kararma oluyor . Açıkçası aldigim gunden bu yana memnundum cihazdan klasik kullanıcıyim oyun vs oynamiyorum. Garanti ile ugrasmak istemiyorum. Eger ilerlemeyecek ve o sınırda kalacak mi bu problem ? İlerleyecek ise kendime yeni telefon bakayim mi ?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Not: Cihazin ilk kullanicisiyim darbe vs gormedi düsme sıvı teması yok

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
İlerleme ihtimali var, cebinizde oturup kalkarken ekran sağdan yada soldan baskı aldıkça dağılacaktır.

Brkdzdr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi A2 lite
Konular
20
İlerleme ihtimali var, cebinizde oturup kalkarken ekran sağdan yada soldan baskı aldıkça dağılacaktır.
Teşekkürler. İs geregi sabah masaya koyuyorum aksam kalkarken ceket cebime geri koyuyorum. Özen gostereyim biraz daha o zaman. Peki sorun nedir ?

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Teşekkürler. İs geregi sabah masaya koyuyorum aksam kalkarken ceket cebime geri koyuyorum. Özen gostereyim biraz daha o zaman. Peki sorun nedir ?
Sanırım panel ile alakalı ekran altındaki.

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
Ayarlardan çentiği gizle yaptığınızda siyah görünüyor mu hocam?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-12-06-12-08-57-272_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-12-06-12-08-57-272_com.android.settings.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 29

Huseyin4291

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Realme Gt 2 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
6
Herkese Merhabalar
Mi note 10 Lite cihazimın Sınırı kamera centiginden olacak şekilde enlemesine bir cizgi oldu( darbe vs herhangi birsey yok) sonrasinda ekran parlakligimi fulle aldığımda ekran bembeyaz olmaya basladi simdi ekran parlamasi gecti bildirim cubugundan centik sınirina enlemesine ekte ki sorunu yasiyorum kararma oluyor . Açıkçası aldigim gunden bu yana memnundum cihazdan klasik kullanıcıyim oyun vs oynamiyorum. Garanti ile ugrasmak istemiyorum. Eger ilerlemeyecek ve o sınırda kalacak mi bu problem ? İlerleyecek ise kendime yeni telefon bakayim mi ?

Not: Cihazin ilk kullanicisiyim darbe vs gormedi düsme sıvı teması yok
Bu cihazı forunda ilk alan kullanıcılardan birisi sizsiniz üzüldüm gerçekten. Bana da panel sıkıntılı gibi geliyor umarım sorununuz en kısa zamanda hallolur

Brkdzdr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi A2 lite
Konular
20
Ayarlardan çentiği gizle yaptığınızda siyah görünüyor mu hocam?
Ne yazik ki sag taraf centik hizasindan itibaren yanmis gibi duruyor. İlerlemezse sorun yok boyle idare etsin beni
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu cihazı forunda ilk alan kullanıcılardan birisi sizsiniz üzüldüm gerçekten. Bana da panel sıkıntılı gibi geliyor umarım sorununuz en kısa zamanda hallolur
Evet hevesle aldim halen ayni hevesle kullanıyorum hoşuma gidiyor. Herhalde panelde de sorun yasayan tek kullaniciyim :)

Huseyin4291

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Realme Gt 2 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
6
Ne yazik ki sag taraf centik hizasindan itibaren yanmis gibi duruyor. İlerlemezse sorun yok boyle idare etsin beni
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Evet hevesle aldim halen ayni hevesle kullanıyorum hoşuma gidiyor. Herhalde panelde de sorun yasayan tek kullaniciyim :)
Güle güle kullanın angel~~

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Bazı mi note 10 lite cihazlarında bu durum başa gelmekte. Panel sıkıntısı mevcut. İlerleyen zamanlarda ekran komple gidecek. Sorun, ana kart ile ekran flexi arasındaki temassızlık. Doğrudan paneli etkileyen bir problem. Ekrana çok fazla baskı uygulaması sonucunda da çıkabilir. Fakat bu birazda sizin şanssızlığınız gibi geliyor bana. Panel değişimi maalesef şart. Garanti var ise garantiye gönderin. Yoksa n11 den amoled panelini alıp kendiniz değiştirin. Piyasada çıtalı hazır yapışkanlı ekranları mevcut. Anakart ve arka kapağı koyup devam ediyorsunuz yolunuza. Saygılar.

jesterkafa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
talha
Cihazım
xiaomi
Konular
2
Bazı mi note 10 lite cihazlarında bu durum başa gelmekte. Panel sıkıntısı mevcut. İlerleyen zamanlarda ekran komple gidecek. Sorun, ana kart ile ekran flexi arasındaki temassızlık. Doğrudan paneli etkileyen bir problem. Ekrana çok fazla baskı uygulaması sonucunda da çıkabilir. Fakat bu birazda sizin şanssızlığınız gibi geliyor bana. Panel değişimi maalesef şart. Garanti var ise garantiye gönderin. Yoksa n11 den amoled panelini alıp kendiniz değiştirin. Piyasada çıtalı hazır yapışkanlı ekranları mevcut. Anakart ve arka kapağı koyup devam ediyorsunuz yolunuza. Saygılar.
Aynı problemi kasım 2021de yaşamıştım. Konusunu dahi açtım fakat bulamıyorum. 1 ay sonrasında düzeldi. 4-5 ay sonra tekrardan bozuldu. Bugün ise ghost screen ile beraber tamamen kasıntı bir hale geldi. Ekran değişimi için telefoncuya götüreceğim. 700-900 arası fiyat değişiyor sanırım. Umarım ekran 2. kalite olmaz.

Üst Alt