Yardım Mİ NOTE 10 Hızlı pil tüketimi

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Merhaba arkadaşlar xiaomi'ye yeni geçtim cihazım mi note 10 cihazı 2 gün önce aldım. Karanlık modda kullanıyorum. pil hızlı boşalıyor. Mesela bu sabah şarjdan çıkardım %100 hiç oynamadan 3-4 dakika sonra %99a düştü şu an %96 biraz hızlı bitiyor gibi. mıuı11 yüklü. güvenlik güncellemesi olarakta ekim 2019 görünüyor. Cihaza sahip olup benzer sorunla karşılaşan var mı ? birde cihazda VoWifi'yi nasıl aktif edebilirim ? *#*#86583#*#* Kodu ile volteyi aktif ettim ama VoWifiyi aktif edemedim. son olarak kamera performansını daha arttırmanın yolu ve xiaomi cihazların gizli özellikleri vs varmı faydalı bilgiler varsa bilgilerinizden yararlanmak isterim arkadaşlar.

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
•Volte Aktifleştirme Kodu;
*#*#86583#*#*

•VoWifi Aktifleştirme Kodu;
*#*#869434#*#*

•Kodları Arama Bölümüne Yazınız.
•Kodları Yazdığınızda "carrier check was disabled diye bir yazı gelecek". Daha sonra cihazı kapatıp açınız. Ayarlara gelip sim kart ve mobil ağlar bölümüne giriniz sonra Tr Türkcell yazan yere daha sonra altta wifi kullanarak çağrı yap yerini aktif edip altta ağ tercihini wifi seçmeniz gerekmektedir.
Çok teşekkür ederim oldu Allah razı olsun clap~~handshake~~

Oyla:

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Su an için şayomi telefonlar da bu düşüş normal bende mi 9se kullanıyorum aynı sorun bunda da var ki hakeza bütün modeller de var sanırsam bekleme de çok tüketiyor. Bunun çözümü costum rom yüklemek ve pil tüketimi konusun da bütün ayarları yapmak. Yani kısıtlamalar devre dışı bırakmalar vs. Global rom da bu özellik yok eğer global kalsın dersen bu pil durumu normal bir durum. Ama en azından basın fazla ağrımaz yok şu sorun yok bu sorun. Global sorunsuz ama tek sıkıntısı batarya tüketimi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam ben kartımı hiç bir cihaza takmadan aktif ettim mi 9se de. Sizin de muhtemelen olması lazım siz sadece VoLTE kodunu gitmişsiniz altta ki yorum da arkadaş sana vowifi kodunu da vermiş onu da aktif et.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Globa romlarda vowifi çalışmıyor derken bu sadece not 10na mi özel bir durum. Yoksa genel bir tabir mi... Global de takır takır çalışıyor vowifi de VoLTE de.

Evet şimdi oldu. Valla cihaz tr garantili, Custom rom yüklemek şu an için doğru olmaz. garantisiz olsa custom rom yüklerdim ama şu an için kıyamam. Umarım güvenlik güncellemeleri ile bu sorun düzelir veya daha yeni diye de tüketim hızlı olabilir diye düşünüyorum. Daha 2 gün oldu benim bildiğim bataryanın tam kapasiteye geçmesi için ortalama 8/10 gün gerek. bakalım bekleyip göreceğiz zamanla. angel~~

Oyla:

Op3ukk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mİ NOTE 10 PRO
Meslek
grafik designer
Konular
8
Evet şimdi oldu. Valla cihaz tr garantili, Custom rom yüklemek şu an için doğru olmaz. garantisiz olsa custom rom yüklerdim ama şu an için kıyamam. Umarım güvenlik güncellemeleri ile bu sorun düzelir veya daha yeni diye de tüketim hızlı olabilir diye düşünüyorum. Daha 2 gün oldu benim bildiğim bataryanın tam kapasiteye geçmesi için ortalama 8/10 gün gerek. bakalım bekleyip göreceğiz zamanla. angel~~
Cihazda vowifi simge geliyor arama yaptim zaman sunucu hatasindiyor mi note 10 yardimci olur musunuz

Mi Note 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Cihazda vowifi simge geliyor arama yaptim zaman sunucu hatasindiyor mi note 10 yardimci olur musunuz

Dostum benimde ayarlarda çıktı wifi araması seçeneği Aktif olduğu halde ne simgesi çıkıyor nede aramada kullanılıyor. Sanırım rom yüklemek lazım çalışmıyor voWifi

Oyla:

İbrahim kavak

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Poco X3 (Karna)
Konular
34
Dostum benimde ayarlarda çıktı wifi araması seçeneği Aktif olduğu halde ne simgesi çıkıyor nede aramada kullanılıyor. Sanırım rom yüklemek lazım çalışmıyor voWifi
Hocam başka bir akıllı cihazdan internet paylaşın siz bağlanıp deneyin olacak mı?

Oyla:

Op3ukk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mİ NOTE 10 PRO
Meslek
grafik designer
Konular
8
Hocam başka bir akıllı cihazdan internet paylaşın siz bağlanıp deneyin olacak mı?
Hepsini denedim turkcell modem denedim.turk telekom baska tlf ineterneti hepsini denedim sunucu hatası diyor

Oyla:

İbrahim kavak

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Poco X3 (Karna)
Konular
34
Hepsini denedim turkcell modem denedim.turk telekom baska tlf ineterneti hepsini denedim sunucu hatası diyor

Uçak moduna almadan deneyin hocam simge çıkması gerekiyor

Oyla:
Üst Alt