Soru Mi note 10 hakkında

Xelim

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 9t Pro
Konular
12
Merhabalar,
Ben ve kardeşim Mi 9 ve Mi 9t Pro kullanıyoruz. Mi note 10 çıktığında telefona resmen aşık oldum. Herşeyiyle tam istediğim tarzda bir telefon. Ama tek aklımı kurcalayan taraf işlemcisi. Şuanda kullandığımız telefonlarda sd855 var. Öyle oyun oynamıyoruz ağırlıklı sosyal medya. Bu geçiş yapılır mı yoksa ileride üzer mi bizi?

Son olarak telefonu gerçekte görmedim. İstanbul içerinde deneyimleyebileceğim bir mağaza varmı ?

Alacran21

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
29
Bence telefonu görüp deneyimleyin ancak,tahminimce mi 10 da buna benzer olacaktır.Yani biraz daha bekleyip Mi 10 gibi yüksek performansa da bakabilirsiniz.
Ama şunu söyleyeyim ki sosyal medya ağırlıklıysa hiç üzmez pil kapasitesi de daha yüksek olduğu için daha çok sürer pil süresi.

Xelim

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 9t Pro
Konular
12
Bence telefonu görüp deneyimleyin ancak,tahminimce mi 10 da buna benzer olacaktır.Yani biraz daha bekleyip Mi 10 gibi yüksek performansa da bakabilirsiniz.
Ama şunu söyleyeyim ki sosyal medya ağırlıklıysa hiç üzmez pil kapasitesi de daha yüksek olduğu için daha çok sürer pil süresi.
Sadece WhatsApp ve Instagram kullanıyorum ağır oyun oynamıyorum çok nadir arada okey veya retro oyunlar vs oynarım. Ama işlemci farkı soru işareti bırakıyor kafamda. Sanırım en iyisi gidip elime alıp karar vermek olacak gibi

Alacran21

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
29
Sadece WhatsApp ve Instagram kullanıyorum ağır oyun oynamıyorum çok nadir arada okey veya retro oyunlar vs oynarım. Ama işlemci farkı soru işareti bırakıyor kafamda. Sanırım en iyisi gidip elime alıp karar vermek olacak gibi
Hocam gayet yeterli olacaktır merak etmeyin.Ama benim düşüncem işte para sıkıntısı yok ise Mi 10 daha üstün olacağı için dedim.Ancak bu sizi yarı yolda bırakmaz merak etmeyin.:P

blackshadow

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
#
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
22
Sosyal medya için işlemcinin pek bir önemi yok RAM 4+ olması yeterli zaten. Hatta 3GB Ram bile yetecektir.
Ele oturuşu tasarımı vs sizi tatmin ediyorsa verecek de paranız varsa alın.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Bence mi 9 ve mi 9T pro dan bu cihaza geçmek anlamsız olur ki geçincede öyle dikkate değer artı bir değişim hissedeceğinizi düşünmüyorum.

Üzüp üzmeme konusunda şuan için bir şey demek pek doğru olmaz, cihaz pek uzunsüredir piyasada değil, çok fazla kullanıcı verisi ve yorumuda olmadığı için hakkında şöyledir, böyledir demek atmaktan öteye gitmiyor. Kağıt üstündünde dediğiniz gibi oldukça çekici görünüyor ama gerçekte bukadar çekici olmaya bilir.

Note 7/pro, Note 8/pro serilerinde sosyal medyada bir çok uyumsuzluk sorunlarını görüyoruz forumda, bir çok kişi görüntülü görüşme bile yapamıyor çünkü kameraları instagram da falan çalışmıyor. Tabi herkeste bu sorun olacak değil ama yinede bir cihaz hakkında çok şikayet duyarsan ister istemez çekinceli oluyorsun.

Uzun lafın kısası hakkında Xiaomi ve Redmi cihazları arasında en az sorun duyduğumuz iki cihaza sahipsiniz bence en az 1-1,5 sene cihaz değiştirmeyin.

Xelim

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 9t Pro
Konular
12
Sosyal medya için işlemcinin pek bir önemi yok RAM 4+ olması yeterli zaten. Hatta 3GB Ram bile yetecektir.
Ele oturuşu tasarımı vs sizi tatmin ediyorsa verecek de paranız varsa alın.
Elimdeki telefonu satıp üstüne ayar çekip alacağım. İşlemci harici geri kalan herşer kağıt üzerinde ve görünüşte beni fazlasıyla tatmin ediyor

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Mı 10 u bekle. Ya mı 10 alırsın yada note 10 iyice ucuzlamıs olur daha uyguna alırsın. Ilk çeyrekte tanıtılcak mı 10. Ekran altı kamera olma ihtimalı yüksek. İşlemci işini görür. Bende mı9 se var 712 lı. Bu ıslemcı 710 un modıfıyelısı olduğu halde yeterli

Xelim

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 9t Pro
Konular
12
Bence mi 9 ve mi 9T pro dan bu cihaza geçmek anlamsız olur ki geçincede öyle dikkate değer artı bir değişim hissedeceğinizi düşünmüyorum.

Üzüp üzmeme konusunda şuan için bir şey demek pek doğru olmaz, cihaz pek uzunsüredir piyasada değil, çok fazla kullanıcı verisi ve yorumuda olmadığı için hakkında şöyledir, böyledir demek atmaktan öteye gitmiyor. Kağıt üstündünde dediğiniz gibi oldukça çekici görünüyor ama gerçekte bukadar çekici olmaya bilir.

Note 7/pro, Note 8/pro serilerinde sosyal medyada bir çok uyumsuzluk sorunlarını görüyoruz forumda, bir çok kişi görüntülü görüşme bile yapamıyor çünkü kameraları instagram da falan çalışmıyor. Tabi herkeste bu sorun olacak değil ama yinede bir cihaz hakkında çok şikayet duyarsan ister istemez çekinceli oluyorsun.

Uzun lafın kısası hakkında Xiaomi ve Redmi cihazları arasında en az sorun duyduğumuz iki cihaza sahipsiniz bence en az 1-1,5 sene cihaz değiştirmeyin.

Hocam yorumunuz için çok teşekkür ederim. Değişim istememin tek nedeni kamera ve yeni tasarıma geçmek istemem. Anlamadığım bi şekilde sürekli telefonu değişme isteği doğuyor içime. Sanırım sizin ve diğer arkadaşların yorumlarından yola çıkarak mi 10 u bekleyeceğim. Duruma göre hem note 10 yorumları çoğalır hemde belki de mi 10 beni daha da cezbedecek.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hepinize çok teşekkür ederim

Fiyakalim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
XİAOMİ 12T PRO
Meslek
Elektronik Yazılım
Konular
12
Merhabalar,
Ben ve kardeşim Mi 9 ve Mi 9t Pro kullanıyoruz. Mi note 10 çıktığında telefona resmen aşık oldum. Herşeyiyle tam istediğim tarzda bir telefon. Ama tek aklımı kurcalayan taraf işlemcisi. Şuanda kullandığımız telefonlarda sd855 var. Öyle oyun oynamıyoruz ağırlıklı sosyal medya. Bu geçiş yapılır mı yoksa ileride üzer mi bizi?

Son olarak telefonu gerçekte görmedim. İstanbul içerinde deneyimleyebileceğim bir mağaza varmı ?
Bende mi9t kullanıyordum yaklaşık 10 gündür mi note 10 kullanıyorum pek oyun oynamıyorum ama sosyal medyada full aktifim ekran hiç kapanmıyor desem yeridir olumsuz birşeyle karşılaşmadım cihaz efsane tavsiye ederim.

Üst Alt