Yardım Mi note 10 Güncellemesi

hakanbasank

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
hakan
Cihazım
Mi note 10
Konular
1
Herkese merhaba, çare ararken forumumuzu buldum bana yardımcı olur musunuz. Yeni almış olduğum Mi note 10 telefonuma güncelleme yapamıyorum. Bu telefon biraz farkli heralde twrp, magisk manager gibi şeyler yazılıyor söyleniyor onlar güncelleme için gerekli programlar mıdır nedir bana yardımcı olurmusunuz telefonu guncelleyeyim

softwarexpert

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
14
Herkese merhaba, çare ararken forumumuzu buldum bana yardımcı olur musunuz. Yeni almış olduğum Mi note 10 telefonuma güncelleme yapamıyorum. Bu telefon biraz farkli heralde twrp, magisk manager gibi şeyler yazılıyor söyleniyor onlar güncelleme için gerekli programlar mıdır nedir bana yardımcı olurmusunuz telefonu guncelleyeyim
Cihazı yurtiçi olarak mı aldınız ?

hakanbasank

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
hakan
Cihazım
Mi note 10
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

softwarexpert

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
14
O zaman işiniz kolay hocam , yine cihaz kapalıyken güç tuşu ve ses açma tuşuna aynı anda basılı tutun ve mi logosu gelince elinizi güç tuşundan çekin ses açma tuşuna basmaya devam edin. TWRP diye bi recovery ekranı gelecek. Mİ Asistan diye bi ekran gelirse normal reboot diyerek tekrar cihazı açın , twrp gelirse çıkış için yine güç tuşuna basılı tutarak cihazı kapatıp açabilirsiniz. Yeni olduğunuz için böyle detaylı soruyorum bu bilgiler lazım güncellemeyi daha temiz yapmak ve basit yapmak için :)

hakanbasank

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
hakan
Cihazım
Mi note 10
Konular
1
O zaman işiniz kolay hocam , yine cihaz kapalıyken güç tuşu ve ses açma tuşuna aynı anda basılı tutun ve mi logosu gelince elinizi güç tuşundan çekin ses açma tuşuna basmaya devam edin. TWRP diye bi recovery ekranı gelecek. Mİ Asistan diye bi ekran gelirse normal reboot diyerek tekrar cihazı açın , twrp gelirse çıkış için yine güç tuşuna basılı tutarak cihazı kapatıp açabilirsiniz. Yeni olduğunuz için böyle detaylı soruyorum bu bilgiler lazım güncellemeyi daha temiz yapmak ve basit yapmak için :)

Oldu mu olmadı mı anlayamadım

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-09-06-17-08-30-250_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-09-06-17-08-30-250_com.android.settings.jpg
    215,5 KB · Görüntüleme: 24

hakanbasank

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
hakan
Cihazım
Mi note 10
Konular
1
Son düzenleme:

softwarexpert

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
14
Bilgisayar olmadan bu işlemlere başlamayın. Adımları anlaşılır şekilde tek tek yazıyorum ;
Öncelikle PC ye gerekli driverları kurunuz. İsterseniz deneme olarak cihazı twrp moduna alıp pc ye bağlayın bilgisayar cihazı görüp dosya kopyalama işlemi yapıyorsa sıkıntı yok demektir.(Görmüyorsa mi note 10 adb , usb , qualcomm driverları kurunuz.)
1- TWRP ye giriş yapınız
2- WİPE kısmına girerek Format Data ya tıklayın gelen ekranda yes yazarak okeyleyin işlem bitince Back tuşuna basarak geri dönünüz. (REBOOT SYSTEM TIKLAMAYACAKSINIZ!!!)
3- TWRP ana sayfasında Reboot Kısmına tıklayıp RECOVERY seçiniz.
4- Tekrar TWRP açılacak ve yine WİPE ye girip ADVANCED WİPE tıklayara gelen ekranda (Data-Cache-Dalvik-System) seçerek sürgüyü kaydırın. İşlem bitince Back tuşu ile TWRP ana ekranına gelin. (REBOOT SYSTEM TIKLAMAYACAKSINIZ!!!)
5- CİHAZI , PC ye bağlayınız ve ROM u cihazın hafızasına gönderiniz. Kopyalama işlemi bitince CİHAZA dönüp ;
6- TWRP ana sayfasında İNSTALL tuşuna basıp oradan ROM u seçerek sürgüyü kaydırın.
Bu işlemlerin her kelimesine dikkat ederek hareket ederseniz sorunsuz kurulum yaparsınız en fazla 20 dk lık bir işlem. İndirmeniz gereken ROM linkini buraya bırakıyorum.

Üst Alt