Yardım Mi Note 10 ekran döndürme yavaşlığı

ademcevahir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Mi5s
Konular
9
Arkadaşlar otomatik döndürme açık şekilde ekranı yan çevirdiğimde 3-4 saniye sürüyor yan dönmesi. Aynı şekilde ekran yandayken düz çevirdiğimde de 3-4 saniye sürüyor. Film izlerken vs işkence olup sinir bozuyor. Döndürme sensörü çalışıyor ama geç çalışıyor anında tepki vermesi gerekirken 3-4 saniyede veriyor tepkiyi.

yusufk122

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
redminote 10pro
Konular
20
Aynı sorunu redmi note 10 proda yaşıyorum. Bende ekranı tam çevirmen gerekiyor. Sinir bozucu gerçekten.

ademcevahir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Mi5s
Konular
9
Aynı sorunu redmi note 10 proda yaşıyorum. Bende ekranı tam çevirmen gerekiyor. Sinir bozucu gerçekten.
Tam çeviriyorum zaten onda sıkıntı yok ama çevirme işlemi yaptığımda bi donuyor sanki 3-4 saniye sürüyor sonra dönüyor ekran. Sensör ayarı filan mı yapılması lazım acaba anlamadım bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

yusufk122

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
redminote 10pro
Konular
20
Tam çeviriyorum zaten onda sıkıntı yok ama çevirme işlemi yaptığımda bi donuyor sanki 3-4 saniye sürüyor sonra dönüyor ekran. Sensör ayarı filan mı yapılması lazım acaba anlamadım bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
Format atmanı öneririm. Bazen sorunlar format ile çözülüyor.

viper17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Xiaomi Mi4c
Konular
0
miui 11 de öyle bir sorun yok. sırf denemek için formatlayıp tekrar yükledim. resmen bilerek yavaşlatmışlar ya rezillik. hele de miui13 betanın bir boot süresi var ki akıllara zarar. telefon loop da kaldı sandım

vj_sinan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Mi6
Meslek
Ceyrancı
Konular
0
Android 9 MIUI 11 sürümü = Thy

viper17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Xiaomi Mi4c
Konular
0
Android 9 MIUI 11 sürümü = Thy
miui 11 android 10 da fena değil, çok az bi performans farkı var. diğer forumlara bakıyorum adamların telefonda sd855 var yine yavaşlıktan şikayet ediyorlar

demek ki sorun işlemci değil. hoş aosp kurunca da tel uçuyor yani işlemci olsa aosp de yavaş olurdu

gimmeluck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
mi5
Konular
38
miui 11 de öyle bir sorun yok. sırf denemek için formatlayıp tekrar yükledim. resmen bilerek yavaşlatmışlar ya rezillik. hele de miui13 betanın bir boot süresi var ki akıllara zarar. telefon loop da kaldı sandım
hocam soruma cevap ararken bu yazınızı gördüm.

benim için video ve foto kalitesi önemli. zaten bu telefonu alma sebebimiz sensörünün büyüklüğü .

şu an miui eu stabil 12.5.5 deyim.

gcam ve modlanmışlar TEelgram grupları , denediğim hiç birşey miui11 deki stock camera tadını vermedi bana. hem de 5x optik zoomda video vardı onda.

ama bi yandan da yazılım olarak da yeniyi istiyorum tabi miui13 bu konuda nasıl diye merak ederken... miui11e dönmek de garip.

şimdi bu yazınızı görünce ibreyi nereye kaydırıyım bilemedim )))

viper17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Xiaomi Mi4c
Konular
0
hocam soruma cevap ararken bu yazınızı gördüm.

benim için video ve foto kalitesi önemli. zaten bu telefonu alma sebebimiz sensörünün büyüklüğü .

şu an miui eu stabil 12.5.5 deyim.

gcam ve modlanmışlar TEelgram grupları , denediğim hiç birşey miui11 deki stock camera tadını vermedi bana. hem de 5x optik zoomda video vardı onda.

ama bi yandan da yazılım olarak da yeniyi istiyorum tabi miui13 bu konuda nasıl diye merak ederken... miui11e dönmek de garip.

şimdi bu yazınızı görünce ibreyi nereye kaydırıyım bilemedim )))
En hızlı, verimli rom cihazla çıkan miui11 android 9 :) Sorunsuz romu yok gibi. Güncelledikçe ağırlaşıyor o kesin. Zaten dosya boyutları da bunu doğrular nitelikte.

miui13 ise tam bir hayal kırıklığı. 12.5tan çok farkı yok.

Üst Alt