MIUI 12 Mi Note 10 / CC9 Pro - Endonezya Kararlı Rom V12.1.1.0.RFDIDXM [ Android 11] İndirme Bağlantıları

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
373
Endonezya romun global rom ile farkı nedir ? miui 12.5de ? misal global romda power ikonu, kamera arayüz ikonları bile değişmemiş. Endonezya romda da durum aynımıdır.
Global romda , arama ve mesaj uygulaması Google, çağrı sırasında arama kaydetme Global' de yok. Global de gereksiz uygulamalar yüklü oluyor ve çoğu roma entegre olduğu için kaldırılamıyor ve arka planda gereksiz çalışıyor. Endonezya rom, Mi Mesaj ve Mi arama uygulaması kullanıyor, arama kayıt özelliği var. Bazı gereksiz uygulamalar Endonezya da kullanılmadığı için daha az pil harcıyor deniyor ancak batarya iki rom içinde hemen hemen aynıdır. En bariz fark nedir derseniz mesaj ve arama uygulaması.

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Global romda , arama ve mesaj uygulaması Google, çağrı sırasında arama kaydetme Global' de yok. Global de gereksiz uygulamalar yüklü oluyor ve çoğu roma entegre olduğu için kaldırılamıyor ve arka planda gereksiz çalışıyor. Endonezya rom, Mi Mesaj ve Mi arama uygulaması kullanıyor, arama kayıt özelliği var. Bazı gereksiz uygulamalar Endonezya da kullanılmadığı için daha az pil harcıyor deniyor ancak batarya iki rom içinde hemen hemen aynıdır. En bariz fark nedir derseniz mesaj ve arama uygulaması.
Teşekkürler hocam. Verdikleri güncellemeden hiç memnun kalmadım 8/9 ay beklettiler küçük animasyonları bile cihazlara göre farklı veriyorlar. misal mi note 10'da power tuşu görseli bile değişmemiş. Ben bize gelen güncellemeyi kararlı beta sanmıştım ama değil sanırım. cihazda iyileşen hiç birşey göremedim. Pil, kamera kalitesi vs gibi. Xiaomiyi anlamak bazen çok güç :)

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
373
Teşekkürler hocam. Verdikleri güncellemeden hiç memnun kalmadım 8/9 ay beklettiler küçük animasyonları bile cihazlara göre farklı veriyorlar. misal mi note 10'da power tuşu görseli bile değişmemiş. Ben bize gelen güncellemeyi kararlı beta sanmıştım ama değil sanırım. cihazda iyileşen hiç birşey göremedim. Pil, kamera kalitesi vs gibi. Xiaomiyi anlamak bazen çok güç :)
Ne yazık ki Global ve Endonezya romlardan memnun olan kişi sayısı oldukça az. O sebepten bir çok kullanıcı custom romlara geçiş yapıyor.

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular