Soru Mi Note 10 Aosp Öneri

Demenee12

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Note 9
Konular
17
Peki üstadım, EU - 11.0.3 sürümünü kurdum ve kullanıyorum. Dediğiniz gibi çok stabil bir şekilde de ilerliyor her şey, memnunum. Sağ olun...
Fakat GCam ve XML olarak ne önerebilirsiniz?
Burial 7.3 gece çok iyi ama xml lazm

bugycugy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Konular
8

Hocam geçen gün yazmış olduğunuz sıralamayı gördüm (size göre en iyi Rom'lar) fakat benim aradığım düzgün bi' MiUI 12 Rom (Masik P ve OneOS hariç). Bilginiz var mı acaba bu konuda?

Son düzenleme:

anubis81

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
Xiaomi 13 T
Meslek
Özel Güvenlik
Konular
11
Hocam geçen gün yazmış olduğunuz sıralamayı gördüm (size göre en iyi Rom'lar) fakat benim aradığım düzgün bi' MiUI 12 Rom (Masik P ve OneOS hariç). Bilginiz var mı acaba bu konuda?
hocam masik ve oneos harici miui12 rom kullanmadım o yüzden bi fikrim yok
ama kuzenim endonezya 12.5 rom kullanıyor memnun kalmış
ben ise miroom 11.0.3 stabil kullanıyorum ve memnunum

bugycugy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Konular
8
hocam masik ve oneos harici miui12 rom kullanmadım o yüzden bi fikrim yok
ama kuzenim endonezya 12.5 rom kullanıyor memnun kalmış
ben ise miroom 11.0.3 stabil kullanıyorum ve memnunum

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim hocam. OneOS'u kurdum fakat MiRoom/EU (v11.0.3)'nun verdiği performansı vermiyor, tamam istediğim her özelliği kullanabiliyorum (widget, gelişmiş kamera,...) fakat cihaz hantallaştı. Launcher (Sipollo)'u güncelledim ana ekran daha iyi oldu fakat geçişler sırasında hantal kalıyor, animasyon değerlerini düşürdüm/kapattım ama fayda etmedi.
Bunları neden yazıyorum, belki kurmak isteyen olursa bilgilensin diye...

Sanırım ya performansı seçeceğiz ya da özelleştirmeyi. İkisinin aynı anda olduğu bir sürüm mevcut değil.

anubis81

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
Xiaomi 13 T
Meslek
Özel Güvenlik
Konular
11
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim hocam. OneOS'u kurdum fakat MiRoom/EU (v11.0.3)'nun verdiği performansı vermiyor, tamam istediğim her özelliği kullanabiliyorum (widget, gelişmiş kamera,...) fakat cihaz hantallaştı. Launcher (Sipollo)'u güncelledim ana ekran daha iyi oldu fakat geçişler sırasında hantal kalıyor, animasyon değerlerini düşürdüm/kapattım ama fayda etmedi.
Bunları neden yazıyorum, belki kurmak isteyen olursa bilgilensin diye...

Sanırım ya performansı seçeceğiz ya da özelleştirmeyi. İkisinin aynı anda olduğu bir sürüm mevcut değil.
aynen katılıyorum
performans ve özelleştirme seçiminde performans öncelik olmalı özelleştirme ise zevk meselesi
ben şahsen cihazı onlarca özelleştirme ile hantallaştıracağıma
hiçbir özelleştirme yapmayıp en üst düzey performans ile cihazın tadını çıkarmayı yeğlerim
zaten herşeyin sadesi güzel değil mi :)
superwallpaper olmasın animasyon olmasın sexy yada havalı görünüme temaya gerek yok bence
mi not 10 kendi alanında kamera odaklı bi cihaz
mesela bu cihaz haricinde 32mp ön kamerası olan bi cihaz yok ( redmi serisi gibi )
miui 11 kamerası gece çekimleri de dahil ben çok beğeniyorum
bende google pixel cihaz da var hemen hemen aynı kalitede resim çekiyor diyebilirim
pixel cihaz gece çekiminde daha başarılı sadece ama miui11 kamerası da gayet başarılı
kısaca diyebilirim ki miui 12-12.5-13 sürümleri miui11 yanında performans ve kamera konusunda daha geride .... :)

bugycugy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Konular
8
aynen katılıyorum
performans ve özelleştirme seçiminde performans öncelik olmalı özelleştirme ise zevk meselesi
ben şahsen cihazı onlarca özelleştirme ile hantallaştıracağıma
hiçbir özelleştirme yapmayıp en üst düzey performans ile cihazın tadını çıkarmayı yeğlerim
zaten herşeyin sadesi güzel değil mi :)
superwallpaper olmasın animasyon olmasın sexy yada havalı görünüme temaya gerek yok bence
mi not 10 kendi alanında kamera odaklı bi cihaz
mesela bu cihaz haricinde 32mp ön kamerası olan bi cihaz yok ( redmi serisi gibi )
miui 11 kamerası gece çekimleri de dahil ben çok beğeniyorum
bende google pixel cihaz da var hemen hemen aynı kalitede resim çekiyor diyebilirim
pixel cihaz gece çekiminde daha başarılı sadece ama miui11 kamerası da gayet başarılı
kısaca diyebilirim ki miui 12-12.5-13 sürümleri miui11 yanında performans ve kamera konusunda daha geride .... :)

Hocam ağzınıza ya da parmak uçlarınıza sağlık, fazlasıyla noktayı koydunuz. Teşekkür ederim..♥

vj_sinan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Mi6
Meslek
Ceyrancı
Konular
0
Foto çekimleri ile ilgili şunu söylemek istiyorum eu 11.0.3 kullanıyorum
Eğer sağ üstteki güzelleştirme filtresinden canlı filtresini açarsanız acayip güzel sonuçlar çıkardığını görebilirsiniz

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üst Alt