Rehber Mi Mix TWRP Yükleme ve Root Yapma

muhammed04

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
muhammed
Cihazım
mi mix
Konular
2
eu rom yükleyerek bu özelliği kullanmıştım birde faceunlock gibi güzel özelliklerde vardı fakat 1 hafta içinde stabilliğini kaybetti rom. Şarj çok çabuk gitmeye başladı ve bir kaç lag oluşuyordu telefonda.
[doublepost=1517655755,1517655344][/doublepost]ayrıca videoda ki olayın mi mix de işe yaramayacağını düşünüyorum çünkü bizde ki mi mix sürümü eski. Full screen gesture bizde ki sürümden sonra çıkmış bir özellik ve anladığım kadarıyla bazı ayarlarla diğer telefonlarda da gözükmesini sağlıyor bu ayarın diğer telefonlarda da.
evet oda doğru eski surum dediğiniz bendeki mi9 9.1 kararlı sürüm sizce rootlayip videodaki yontemi denesem gelmez mi açıkçası rootlayip deneyip olmazsa boşuna rootlamis olacam snra rootu kaldırmakla uğraşmak gerekecek tekrar otadan güncelleme alabilmek için ... ondan kararsız kaldım:)

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
evet oda doğru eski surum dediğiniz bendeki mi9 9.1 kararlı sürüm sizce rootlayip videodaki yontemi denesem gelmez mi açıkçası rootlayip deneyip olmazsa boşuna rootlamis olacam snra rootu kaldırmakla uğraşmak gerekecek tekrar otadan güncelleme alabilmek için ... ondan kararsız kaldım:)
zaten bu özelliğin duyurusu yapıldığında bizde muiu 9.1 vardı bizde ve duyurusu yapıldıktan sonra betaya geldi bu özellik bizde de beta sürüm hiç çıkmadı şimdiye kadar. Videodaki telefon mi note 3 sanırım ki onlar 9.2 güncellemesini almıştı (videoda bildirimlerden 9.2 olduğu anlaşılıyor) anlayacağınız ben bu özelliğin mi mix global 9.1 içinde olmadığını düşünüyorum ama denemek isterseniz de bir şey diyemem

muhammed04

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
muhammed
Cihazım
mi mix
Konular
2
zaten bu özelliğin duyurusu yapıldığında bizde muiu 9.1 vardı bizde ve duyurusu yapıldıktan sonra betaya geldi bu özellik bizde de beta sürüm hiç çıkmadı şimdiye kadar. Videodaki telefon mi note 3 sanırım ki onlar 9.2 güncellemesini almıştı (videoda bildirimlerden 9.2 olduğu anlaşılıyor) anlayacağınız ben bu özelliğin mi mix global 9.1 içinde olmadığını düşünüyorum ama denemek isterseniz de bir şey diyemem
bilgiler için çok tşk ettim evet mantıklı bidahaki güncellemeyi bekleyip öyle deniyim en iyisi saoll

onurozbay07

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ONUR
Cihazım
Mİ MİX
Konular
20
Arkadaşlar neyi hatalı yapıyorum geçen Hafta sizlerin yardımı ile twrp nin her açılış kapanış da silinmesi olayını cözdüm. Ve temiz rom yüklemeyi yaptım. Bu hafta günceleme geldi tekrar yükleyeceğim fakat twrp telefonun belleğini görmüyor format atmam gerekecek. Gecen ilk yüklemem deki gibi olmuş bir yerde hatamı yapıyorum. Daha evel de aynılarını yapıyordum hiç problem yoktu nezaman Orjinal rom a dönüm tekrar pro rom a döndüm sorun çıkmaya başladı.

incimsi01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
veli
Cihazım
mi mix
Konular
2
Arkadaşlar forumu karıştırdım ama yeterli araştırmayı yapamadım sanırım 9.5 yüklü cihazimi rootlarim ?

MIX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Arkadaşlar forumu karıştırdım ama yeterli araştırmayı yapamadım sanırım 9.5 yüklü cihazimi rootlarim ?

Telefonunuza uygun twrp nasıl yüklenir önce bunu araştırın çünkü mi mix de farklı bir twrp sürümü kullanılıyor daha sonra super su zip dosyası indirerek flashlayin

incimsi01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
veli
Cihazım
mi mix
Konular
2
Resmi twrp yi denediğimde dokunmatik çalışmamıştı. sonra xda da buldum mi mix için twrp onda çalıştı. kullanıyorum şuan. bundaki twrp denendi mi acaba? dokunmatik sorunu varmı? versiyonu nedir?
Hocam bulduğun twrp linkini atabilir misin ?

incimsi01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
veli
Cihazım
mi mix
Konular
2
Arkadaşlar neyi hatalı yapıyorum geçen Hafta sizlerin yardımı ile twrp nin her açılış kapanış da silinmesi olayını cözdüm. Ve temiz rom yüklemeyi yaptım. Bu hafta günceleme geldi tekrar yükleyeceğim fakat twrp telefonun belleğini görmüyor format atmam gerekecek. Gecen ilk yüklemem deki gibi olmuş bir yerde hatamı yapıyorum. Daha evel de aynılarını yapıyordum hiç problem yoktu nezaman Orjinal rom a dönüm tekrar pro rom a döndüm sorun çıkmaya başladı.
Hocam acilis kapanista twrp kaybolma olayinu nasil çözdün ?

Volkan0444

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Volkan
Cihazım
Pocofone f1
Konular
0
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Öne Çıkanlar:
  • Flash Official TWRP 3.0.2-0
  • Cihaz OEM bilgileri - Bootloader bilgileri
  • ROOT
  • Sorunsuz

Temel Gereksinimler:
  • Bootloader kilidi açık olmalıdır.
  • USB DATA kablosu (data kablosu olması öenmlidir çakma kabloların bazıları sadece şarj işlemine yaramaktadır.)
  • İşlemlere başlamadan önce bilgisayarınızın sürücü imza zorlamasını devre dışı bırakmanız gerekmektedir.
  • USB hata ayıklamayı açın - Ayarlar > Ek ayarlar > Geliştici seçenekler > USB hata ayıklama- Aktif (Eğer geliştirici ayarlar görünmüyor ise telefon hakkında bölümünde ki MIUI versiyonu yazan bölümü hızlıca 5-6 kez dokununn ve geliştirici seçenekler açılacaktır.)
  • En az %50 batarynızın olması tavsiye edilir.
Kullanımı
  • Dosyayı indirin içinde .bat dosyasını çalıştırın yapmak istediğiniz işlemin madde numarasını girerek enter diyin.
  • Root için update super su dosyasını telefon atmış olmanız gerekmektedir
Root dosyası

Mi Mix TWRP için gerekli olan dosyamız
twrp şifre istediginden dosyayı yedekledim ve temizle yaptım sonra bagla bölümünden usb depolamayı bagladım pcden su dosyasını yukledım root etme olayını boylelıkle yapmış oldum umarım sıkıntı çıkmaz

cemugur

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Mi Max 2
Konular
17
Biri bana yardımcı olabilir mi? Bütün herşeyi yapıyorum twrp hata veriyor.

Üst Alt