Mi Mix Türkçeleştirme Yardım!!

nseyhan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Nihat
Cihazım
Mi Mix
Konular
1
Çin'den alınan Mi Mix cihazı nasıl türkçe yapabilirim? bunu sırasıyla anlatan bildiğiniz döküman varmı? yardımcı olursanız sevinirim.

MIUI versiyon 8.0.12.0
Andorid versiyon 6.0.1 MXB48T

Themunay

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
18
Sanırım şuan çin sürümü yüklü telefonunuzda. Global rom yüklerseniz Türkçe olarak kullanabilirsiniz hocam. Forumda birçok rom yükleme konusu mevcut, bulabilirsiniz.

nseyhan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Nihat
Cihazım
Mi Mix
Konular
1
Global rom yükleme ile ilgili düzgün bir anlatım bulamadım, o yüzden araştırdıktan sonra burada konu açtım.

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Çin'den alınan Mi Mix cihazı nasıl türkçe yapabilirim? bunu sırasıyla anlatan bildiğiniz döküman varmı? yardımcı olursanız sevinirim.

MIUI versiyon 8.0.12.0
Andorid versiyon 6.0.1 MXB48T

Öncelikle cihazın BL kilidi açık değilse unlock başvurusu yapıp kilidi açmanız lazım. Sonra cihaza TWRP yükleyerek Xiaomi. Eu romlari TWRP'den kuracaksınız, forumda gezinirseniz bilgi sahibi olabilirsiniz kurulum aşamaları diğer cihazlarla aynı zaten.

nseyhan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Nihat
Cihazım
Mi Mix
Konular
1
Unlock başvurusu yaptım ancak geri dönüş alamadım, başka yapılması gerekenler için önerisi olan arkadaş var mı?

nseyhan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Nihat
Cihazım
Mi Mix
Konular
1
Bu konuda bilgisi, tecrübesi olan arkadaşların yardımlarını rica ediyorum. Cihazın Unlock işlemini de tamamladım, şimdi yapmak istediğim cihazı türkçe kullanabilmek için global rom'u yüklemek. XioamiFlash(Beta) ile rom yüklemek istediğimde hiç başlamadan flash_all.bat bulunamadı hatası veriyor.

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Bu konuda bilgisi, tecrübesi olan arkadaşların yardımlarını rica ediyorum. Cihazın Unlock işlemini de tamamladım, şimdi yapmak istediğim cihazı türkçe kullanabilmek için global rom'u yüklemek. XioamiFlash(Beta) ile rom yüklemek istediğimde hiç başlamadan flash_all.bat bulunamadı hatası veriyor.
Linkte verdigim mi flasla deneyin.

nseyhan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Nihat
Cihazım
Mi Mix
Konular
1
Bu flash lada aynı hatayı verdi, benim adresinden indirdiğim rom sıkıştırılımış olarak geliyor, dosyayı çıkarttığımda lithium_global_images_V8.2.1.0.MAHMIDL_20170220.0000.00_6.0_global_15bace02f9 diye tek bir dosya çıkıyor. bu dosyanın için demi arıyor flashall.bat dosyasını???

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Bu flash lada aynı hatayı verdi, benim adresinden indirdiğim rom sıkıştırılımış olarak geliyor, dosyayı çıkarttığımda lithium_global_images_V8.2.1.0.MAHMIDL_20170220.0000.00_6.0_global_15bace02f9 diye tek bir dosya çıkıyor. bu dosyanın için demi arıyor flashall.bat dosyasını???

O dosyayı bir defa daha çıkartın hocam. Klasör olacak :)

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
7-zip programini kurup inen dosyayi iki kere cikarin.

Üst Alt