Yardım Mi mix ısınma ve sarj

seyamkk

Andromeda
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
RN 12 PRO 5G
Meslek
Elektrik teknisyen
Konular
22
Merhabalar arkadaşlar bugün 2. El bi mi mix aldım beni çok cezbediyordu bayadır akaklımda idi dolar yüzünden telefon fiyatları uçmuş durumdayken 0 almak beni korkuttu neyse.

Benim sıkımtım şöyleki cihaz WhatsApp a veya instagram gibi işlemciye pek zorlamayan uygulamalara girdiğimde dahi aşırı ısınmaya ve hızlı bir şekilde pil tüketmeye başlıyor telefon cebimdeyken 5 dk da bi %1 pil gidiyor tahminen hiç bişy yapmazken şuan bu konuyu yazarken dahi pil sıcaklığı 39 a dayanmış durumda ben büyük ihtimal yazılımdan şüphe ediyorum
Orijinal global rom yüklü android 7.0 mıuı sürümü : 9.5.2.0 yardımlarınızı bekliyorum custom rommu yüklesem avaba pilden bişey olduğunu zannetmiyorum çünkü sıcaklık kamare tarafından geliyo

İyi günler

webuyeol

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
WEBUYEOL
Cihazım
MI MIX
Konular
0
öncelikle telda bazı şeylerin int le çalışma mantığını anlamak gerek

xiaomi mi mix içinde şimşek logo lu yeşil altında güvenlik yazan program var bu tıpkı diğer markaların kendi için yazdığı program gibi mi mix in int batarya yı cartu curtu kontrol etmek için gayet kullanışlı bir programı önce bunda bir sürü ayar yapmanız gerek

öncelikle basit inst programının burda hem WIFI hemde mobil için ayar bölümü var bu aynı zamanda normal ayarların içinde ---> yüklü uygulamalar diye bölümde her yüklenen programın içinde de var bununda içinde programların siz tel ekranı kapalıyken yani stand by dayken alttan arka plan internet verisi gönderip göndermemesi için ince ayarlar var bunları yapacaksanız

daha genel basit anlatmak gerekirse EVde ve Dışarda diye kafanızda int ayarlarını yapmanız gerekicek mesala google play store dışardan her bişini kapatıcaksınız ki hem şarjdan yemesin hemde GB dan Eve gelince mobil i kapatıp WIFI açacaksınız evde genelde herkesin int sınırsız olduğu ve sürekli şarj olduğu için napıyosa yapsın güncellemesini cartunu curtunu

ben yıllardır bööle kullandığım için tellarında bataryalarını düzenli şarj edip kullandığım için arasıra ısınma problemleri dışarda tel 3 yıllık olmasına rağmen halen full şarjla 1 günü rahat çıkarıyo parlaklık ayarları yarının biraz üzeerinde şekilde mi MIX de

Oyla:
Üst Alt