İnceleme Mi Mix bükülme testi

Guaire

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
LG G2
Konum
İstanbul
Katılım
5 Ağustos 2014
Konular
22
Mesajlar
491
Tepki puanı
406
Puanları
78
Ne çizilme bükülme testlerinden büyük başarıyla geçmesi şaşırtıcı, ne de düşme testinde çok zayıf kalması...

Birkaç ufak değişiklikle hem gündelik kullanıma uygun, hem fiyatı daha uygun, hem de yüksek hacimde üretime uygun bir telefon yapabilirmiş aslında Xiaomi.

Seramik yerine tamamen metal bir gövde tercihi yapsalar çerçevenin ve arka yüzeyin kırılmasının önüne geçebilirler. Mi4'teki gibi paslanmaz çelik kullansalar bükülme sorunu hiç olmaz, çizilme sorunu da az olur. LCD yerine esnek ekranlar olarak karşımıza çıkan plastik OLED ekran kullansalar düşüşlerde ön yüzdeki cam kırılsa bile ekranın hasar alma ihtimali düşer. Hem de daha ince profilli olduğu için arka kamera için daha büyük bir sensör kullanabilirlerdi. Bu da kamera kalitesini arttırırdı. Daha büyük bir sensörün yanı sıra kamera sensöründe klasik RGB renk filtresi yerine Sony'nin RGBW filtreli sensörlerini kullansalar ışık hassasiyeti %50 artar veya Samsung'un RWB filtresiyle 2 kat ışık hassasiyeti elde edebilirler. Keza madem konsept bir telefon diyoruz, renk filtresinden bağımsız olarak 2 kat daha fazla ışık hassasiyeti vaad eden Quantum Film sensörleri deneyebilirlermiş. Daha ince ekran aynı zamanda batarya için daha fazla iç hacim anlamına gelir.

Dizayn muhteşem, ama kırılganlığı, kamera zafiyeti, yüksek fiyatı ve kısıtlı üretimiyle sıkıntı.

Yarın öbür gün Samsung veya Apple, Xiaomi'den önce buna benzer fakat kullanışlı bir telefon piyasaya sürerse yazık olur. Şu günlerde Samsung S8 ve iPhone 8 için çerçevesiz olacakları konuşuluyor.
 
Üst Alt