Yardım Mi mix 2s

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erdemozgor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erdem
Cihazım
mi mix2s
Konular
1
Selamun Aleykum

Yakın bir zamanda 2. El bir mi mix2s almaya karar verdim çokta güzel bir cihaz buldum , imei kayıtlı olduğunu öğrendim benden önceki sahibi ill sahibiymiş yurt dışından getirdikten sonra X telefoncuya gidip bootloader kilidini açtırıp imei yüklemesi yapılmış daha sonra telefona güncelleme gelmiş kullanmış telefonu ben almaya gittiğimde normal olarak ayarlardan sıfırlama yaptı ve telefonun root ve imei silindi ben de ilk xiaomi kullanıcısı olarak cihaza root yapmaya karar verdim root sonrası bir şekilde imei yüklenmesini yapıcaktım:) lakin miflash uygulamasında clean all lock butonunu unutana kadar :) , cihaz fastboot modunda ve recovery modunda aciliyor denediklerimi tek tek paylaşıyorum.

Recovery ve fastboot modunda hem çin hem global romları hem mitools üzerinden hem cmd üzerinden yüklemeyi denedim kilitli oldugu icin yazilimi yuklemedi .

Nette araştırdığım kadarı ile testpoint edl yöntemi varmış en son ne olursa olsun dedim kapağı açtım testpoint noktasına kısa devre ile edl com4 modunda yazılımı yüklemeye çalıştım başta yükleniyordu sonra hesap sordu kendi hesabını girdim laki kabul etmedi yetkili hesap lazimmis .

Şimdi işin en can alıcı kısmına geliyorum yetkili hesaplar 25 dolar civarı diye gördüm bir sitede 6 lira desek 150 TL yapıyor lakin bir kaç yazilimciya sordum 100 TLye hallederim dediler yetki hesabında 4 cihazdan sonra kullanılmıyor diye biliyorum 100TL yapan zarar etmiyor sonuçta bu işin demekki başka bir yöntemi de var . Bu yöntem hakkında bilgisi olan yâda benim bu durumda cihazı açıp kullanacağım şekle nasıl getirebilirim bilen var mı acaba ? Teşekkürler :)

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Şu anda iki çözümünüz var.

Birincisi mesajınızın başında bahsettiğiniz X telefoncuya giderek aynı hesapla yeniden bootloader kilidini açtırmak ve daha sonra mi flash tool ile yazılım yüklemek.

İkincisi ise yetkili hesaba sahip birine EDL üzerinden işlem yaptırmak.

Maalesef başka bir çözüm mevcut değil...

Oyla:

erdemozgor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erdem
Cihazım
mi mix2s
Konular
1
Şu anda iki çözümünüz var.

Birincisi mesajınızın başında bahsettiğiniz X telefoncuya giderek aynı hesapla yeniden bootloader kilidini açtırmak ve daha sonra mi flash tool ile yazılım yüklemek.

İkincisi ise yetkili hesaba sahip birine EDL üzerinden işlem yaptırmak.

Maalesef başka bir çözüm mevcut değil...
Desteğiniz için teşekkür ederim lakin X telefoncu üzülerek söylüyorum ki cihaza açtığı hesabı paylaşmıyor bunun için fazla ücret talep ediyor farklı illerde çok daha uygun fiyata çözebilecek kişiler olduğunu söylediler belki başka bir yöntemi vardır diye sormak istedim, lakin şuan görünen yöntemler sizin bahsettiğiniz kadar sanırım

SM-A705FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Desteğiniz için teşekkür ederim lakin X telefoncu üzülerek söylüyorum ki cihaza açtığı hesabı paylaşmıyor bunun için fazla ücret talep ediyor farklı illerde çok daha uygun fiyata çözebilecek kişiler olduğunu söylediler belki başka bir yöntemi vardır diye sormak istedim, lakin şuan görünen yöntemler sizin bahsettiğiniz kadar sanırım

Bu duruma tek çıkar yol yetkili hesap ile EDL üzerinden işlem yapmak gibi duruyor hocam. Kendiniz hesap satın almayacak ve birine yaptıracaksanız Zenex 'i tavsiye edebilirim.

Oyla:

erdemozgor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erdem
Cihazım
mi mix2s
Konular
1
Bu duruma tek çıkar yol yetkili hesap ile EDL üzerinden işlem yapmak gibi duruyor hocam. Kendiniz hesap satın almayacak ve birine yaptıracaksanız Zenex 'i tavsiye edebilirim.
Satın alınabilecek güvenilir bir site varsa almak istiyorum ama bulmak epey zor, kendisi tatildeydi pazartesi yazacağım insAllah kendisine

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Cihazın hem imeileri silinmiş hem de bootloader kapalı sanırım. Biraz zorlu olacak. O fiyatlara malesef yapılacak bir işlem değil bu.

Oyla:

erdemozgor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erdem
Cihazım
mi mix2s
Konular
1
Cihazın hem imeileri silinmiş hem de bootloader kapalı sanırım. Biraz zorlu olacak. O fiyatlara malesef yapılacak bir işlem değil bu.
@Zenex ustam selamun aleykum tatilde olduğunuz için özelden rahatsız etmek istemedim evet imeiler silinip clean and lock yaptığım için botlooader kilidi kapandı sadece edl testpoint , fastboot ve recovery mode giriyor, cihazı açıp global rom üzerinden imei yüklemesi ne kadara hallolur acaba ?

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
@Zenex ustam selamun aleykum tatilde olduğunuz için özelden rahatsız etmek istemedim evet imeiler silinip clean and lock yaptığım için botlooader kilidi kapandı sadece edl testpoint , fastboot ve recovery mode giriyor, cihazı açıp global rom üzerinden imei yüklemesi ne kadara hallolur acaba ?

Cihazı çalışır duruma getirebilirim imei ile birlikte. Özelden ulaşabilirsiniz.

Son düzenleme:
Oyla:

erdemozgor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erdem
Cihazım
mi mix2s
Konular
1
Konu kilit arkadaşlar zenex usta sağolsun halletti kısa zamanda :)

Oyla:

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188
Konu sahibinin isteği üzerine konu yeni yorumlara kapatılmıştır.

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt