Çözüldü Mi Mix 2 TWRP Yükleyemiyorum

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Gerekli driverlerin hepsini indirdim (adb and fastboot) twrp'yi indirdim daha sonra forumdaki mi mix 2 twrp yükleme konusunu açtım '' PC'nizde indirilen TWRP dosyasına sahip olduğunuz adb klasörün içine bir komut penceresi açın . '' böyle bir madde yazıyordu adb klasörü sanırım yerel disk c'nin içinde olandı o klasöre girdim twrp'yi o klasörün içine attım telefonu fastboot modunda açtım sonra adb klasörünün içine girip oradan cmd'yi açtım ardından forumdaki konuda yazan '' fastboot flash recovery twrp_321_miuitr_v3.1.img '' komutu kopyaladım cmd'ye yapıştırdım ve enter tuşuna bastım error: cannot load '' fastboot flash recovery twrp_321_miuitr_v3.1.img '' diye bir hata verdi başka komutlar sıkıntısız çalışıyor ama twrp 'yi yükleme komutu bir türlü çalışmıyor twrp'nin adını değiştirdim bir çok kez ama genede işe yaramadı yardımcı olursanız sevinirim konuya eklediğim ekran görüntüsüde twrp'yi kopyaladığım adb klasörü

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    40,6 KB · Görüntüleme: 52

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Muhtemelen ADB klasörü yanlış, minimal ADB diye bir program var onu indirip kurun. Sonra c/program files içine minimal ADB diye birşey gelir onun içine twrp dosyasını atıp minimal ADB çalıştırıp öyle deneyin

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Muhtemelen ADB klasörü yanlış, minimal ADB diye bir program var onu indirip kurun. Sonra c/program files içine minimal ADB diye birşey gelir onun içine twrp dosyasını atıp minimal ADB çalıştırıp öyle deneyin

Dediğiniz programı indirdim programın bulunduğu klasöre twrp'yi attım sonra masaüstüne '' Minimal ADB and Fastboot '' diye bir .exe geldi onu yönetici olarak çalıştırdım '' fastboot flash recovery twrp-3.2.3.0-chiron.img '' komutunu yazdım gene aynı hatayı verdi sonra twrp'yi attığım klasöre girdim (ekran görüntüsündeki) adres çubuğuna (ekran görüntüsünde 1 yazan yere) tıkladım cmd yazdım enter'a bastım cmd ekranı açıldı oraya da '' fastboot flash recovery twrp-3.2.3.0-chiron.img '' komutunu yazdım gene aynı hatayı verdi adb yüklü minimal adb programıda yüklü bilgisayarımda hatanın Türkçe çevirisine baktım şöyle bir şey diyor : error: 'twrp_321_miuitr_v3.1.img' dosyasını yükleyemiyorum: böyle bir dosya veya dizin yok ama başka komut verince hata falan vermiyor mesela fastboot moduna girmesi için komut yazıyorum ( adb reboot-bootloader) hata vermeden giriyor

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    53,9 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleme:

sobig

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet MERAM
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
Finans
Konular
0
komut penceresi ile hata aldığınız ekran görüntüsünü görelim..

sobig

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet MERAM
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
Finans
Konular
0
komutu "fastboot flash recovery twrp_321_miuitr_v3.1.img.img" şeklinde denemelisin.

nosteamv1

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şevket
Cihazım
Xperia XA
Meslek
Tekniker
Konular
21
Onun nedeni windowsdan klasor secenekleri ya da yeni adiyla dosya gezgini ayarlarini acin ve bilinen dosya türleri için kaldir diye ayar olacak o tiki kaldirin bu sefer dosya adlari şöyle görünür.

Orn. twrp.zip .img vs

LG-H542 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
komutu "fastboot flash recovery twrp_321_miuitr_v3.1.img.img" şeklinde denemelisin.
Bir şey daha sormak istiyorum twrp yükleniyor ama telefon açıldıktan sonra tekrar telefonu kapatıp twrp'ye girmeye çalışıyorum varsayılan recovery geliyor forumdan çözümüne baktım parmak izi,desen vs varsa kaldırın demişler hepsini kaldırdım ekranı kaydırarak açma var o engel olamaz herhalde onu nereden kaldıracam bulamadım

nosteamv1

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şevket
Cihazım
Xperia XA
Meslek
Tekniker
Konular
21
Bilemeyeceğim bunu ama fastboot flash recovery dediginzde kalici oluyor diye biliyorum

LG-H542 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt