Yardım Mi Mix 2 Ekran Parlaklığı

slopelock

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
6
Arkadaşlar kendime Mi Mix 2, yeğenime de Redmi 5 Plus aldım. Fakat benimkinin ekranı onunkinin yanında sönük kaldı. Üstelik ikisi arasında yarı yarıya fiyat farkı var. Soldaki ekran Mi Mix 2, sağdaki Redmi 5 Plus. Bu durum normal mi?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2018-03-28 at 18.09.23.jpeg
    WhatsApp Image 2018-03-28 at 18.09.23.jpeg
    90,9 KB · Görüntüleme: 146

slopelock

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
6
Geçmiş olsun öncelikle hocam. sıkıntısız iadesini alırsınız inşallah.
Ümraniye meydan 5m migrostan aldım.
Hocam senin telefon kaç gb olan modeldi? Ümraniye Meydan 5M Migros'ta sordum bugün stok varmış. 1-2 güne gidip alıcam inşallah.

Oyla:

Sonkrayali

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
iPhone
Konular
11
3 gün önce note 3 aldım Sharp panelli, arkadasta mi 5s var yanyana koyunca 5s daha beyaz ,benimki ise biraz daha sarımtırak gibi

Oyla:

slopelock

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
6
3 gün önce note 3 aldım Sharp panelli, arkadasta mi 5s var yanyana koyunca 5s daha beyaz ,benimki ise biraz daha sarımtırak gibi
Muhtemelen arkadaşınınki lg paneldir. Ama sharp paneller daha iyi diye biliyorum. iPhone sharp kullanıyordu en son. Lg panllerde ise ghost screen çıkıyor.

Oyla:

YED1907

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi MİX 2
Konular
1
Hocam senin telefon kaç gb olan modeldi? Ümraniye Meydan 5M Migros'ta sordum bugün stok varmış. 1-2 güne gidip alıcam inşallah.
6/128 Gb

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

slopelock

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
6
Hocam arkadaşınki jdi panel
JDI olan daha mı parlak? Xiaomi'nin tek sevmediğim tarafı bir modelde iki farklı ekran kullanması. Sonra da böyle sıkıntılarla uğraştırıyor bizi. Bütün markalar bunu yapıyor ama 2 ekranı arasında bariz farklar olan bir tek Xiaomi var.

Bak burada iki mi note 3'ün ekranlarını karşılaştırmışlar, sharp daha parlak ve canlı diyor:
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
[doublepost=1522665596,1522610824][/doublepost]
Geçmiş olsun öncelikle hocam. sıkıntısız iadesini alırsınız inşallah.
Ümraniye meydan 5m migrostan aldım.
Bu arada iade işlemim sorunsuz bir şekilde gerçekleşti. Bilginiz olsun diye tekrar yazıyorum.

Cayma Hakkı Tüketici Kanunu'nda 14 Gün olarak belirtilmiş. Ürünün tekrar satılabilirliği bozmadan (çizik veya eksik aksesuar gibi) 14 gün içinde iade edebilirsiniz. n11, 3 gün olarak belirtmiş, o yüzden ben aksilik çıkmasın diye 2. gün yolladım.

Oyla:

YED1907

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi MİX 2
Konular
1
JDI olan daha mı parlak? Xiaomi'nin tek sevmediğim tarafı bir modelde iki farklı ekran kullanması. Sonra da böyle sıkıntılarla uğraştırıyor bizi. Bütün markalar bunu yapıyor ama 2 ekranı arasında bariz farklar olan bir tek Xiaomi var.

Bak burada iki mi note 3'ün ekranlarını karşılaştırmışlar, sharp daha parlak ve canlı diyor:
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
[doublepost=1522665596,1522610824][/doublepost]
Bu arada iade işlemim sorunsuz bir şekilde gerçekleşti. Bilginiz olsun diye tekrar yazıyorum.

Cayma Hakkı Tüketici Kanunu'nda 14 Gün olarak belirtilmiş. Ürünün tekrar satılabilirliği bozmadan (çizik veya eksik aksesuar gibi) 14 gün içinde iade edebilirsiniz. n11, 3 gün olarak belirtmiş, o yüzden ben aksilik çıkmasın diye 2. gün yolladım.

Hayırlı olsun hocam sorunsuz hallettiniz. Yenisini de güle güle kullanırsınız inşallah :)

Oyla:

Crashdown

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
4
Anladım.. Mi mix 2 almayı planlayan biri olarak biraz soğudum doğrusu. :(
Hocam mesajlar geride kalmadan mesajı güncelleyeyim.Bendeki JDI panel çıktı ama renk bariz beyaz.Yani sarımtırak değil.Slopelock hocamla da görüştük.Bariz seri farkı gibi.Yeni serilerden alırsanız sıkıntı olmayacaktır.Saygılarımla...

Oyla:

xxsavasxx2

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunjs
Cihazım
Zte axon 7
Konular
6
Mi mix2 kullaniyorum. Ekrani parlak bence seviye ayarı tuhaf mesela %50 çekince sanki parlaklik yarısında gibi durmuyor. Samsung s8 iphone 7 kiyasladim %50 parlaklikta geride kaliyo parlaklik seviyesi ama %100 alinca birden artıyor parlaklık daha parlak gozuktu gozume cidden beyazida guzel veriyor. Film izlemek için almıştım. Cidden ekrani çok güzel çevremdekiler bayiliyor ekran kalitesine. Hatta fotoğrafda koydum iphone 7 kiyasladim parlaklik sonda anime kız karakter resmini çektim. İphone 7 625nit parlaklık var normalde. Bu arada ekran jdi panel lg panel ekran kullanmıştım. Bana ne adam gibi film izletti nede internette gezirdirdi. Ekranda gölgelerin kalması çok saçma jdi panel bana göre daha başarılı.

Ekli dosyalar

• 20180413_225157.jpg
    20180413_225157.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
arkadaslar beyaz renk lg paneller çok daha iyi jdi paneller pembemsi kalıyor.muhtemelen 5s plus lg paneldir yada yeni çıkan jdi olabilir mi6 var bnde suan jdi ekran pembelik yok ama bariz sönük hanımın mi5s lg panel lg olan çok çok daha net mi5s jdi de kullandım yan yana cekip atmışştım foruma pembe kalıyırdu jdi olanben bu yüzden hep lg paneli öneriyorum ekranı dikkatli kullanırsanız hiç bi sorun yasamazsınız lg de ama gerçekten dikkat etmek lazım ekran parlaklıgını ben hanıma sürekli orta ayar da kullandırıyorum msela daha 1.5 yıldır tık demedim nazar degmesin inş.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt