Soru Mi Mix 2 current account is not bound hatası

tolga3009

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TOLGAHAN
Cihazım
mi mix 2
Konular
3
Merhaba arkadaşlar dün elime mi mix 2 geçmiş bulunmakta. bootloader kaldırmak icin gerekli adımları izledigimi düsünüyorum suan kaldırıp kaldırmadığımı bilmiyorum . mi unlock programında "current account is not bound to this device " hatası alıyorum . Orada şunu yapmamı istiyor : Add your account and device in MİUİ's Settings > Developers options > Mi Unlock status . telefonumda Miui settingsten developers options secenegini bulamıyorum . Telefon cin versiyonu yüklü halde gelmis global rom atmam gerekiyor ve bu konuda yeterli bilgiye sahip degilim yardımcı olursanız sevinirim . NOT : Dün kilit acmak icin ek acıklama istedi . bugün henüz mesaj gelmedi ama dün mi unlock programı indirmeye giremiyordum bugün girebiliyorum aynı ekrandan kilidin acıldığını varsayıyorum doğru mudur ?

Testimo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
3310
Konular
21
Romu değiştir olmazsa mi unlock un bir önceki sürümünü dene

Oyla:

tolga3009

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TOLGAHAN
Cihazım
mi mix 2
Konular
3
hocam vaktinizi alıyorum ama rom değiştirmek istiyorum zaten. global romu yüklemek istiyorum bu yüzden mi unlock ile ugrasıyorum adımlardan birini mi atlıyorum ? kiliti kaldırmadan global romu atabilir miyim cin versiyonu yüklü geldi suanda

Oyla:

Testimo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
3310
Konular
21

bunu indir

update uygulamasına gir
sağ üstteki ... ya bas
güncelleme paketini seç de (orada ingilizce yazar)
sonra bu paketi dosya yöneticisinden seç
telefon otomatik olarak yükleyecektir
tamamlanmasını bekle telefon global romla açılacaktır

eğer hala rootlamak ve bootloader kilidini kaldırmak istiyorsan

telefon hakkında bölümüne gir
miui sürümü bölümüne 5 kez tıkla
geliştirici seçeneklerini aç (ek ayarlar) bölümünde çıkacaktır

oem kilit açmayı aktifleştir

miui kilit kaldırma durumuna bas ve miui hesabını gir muhtemelen 10008 hatası alacaksın bunuda geçmek için telefon vpn kurman gerek flexvpn deneyebılırsın chına yı secıceksın

mi hesabınız eklendi dedikten sonra
cihazı kilitsiz yani unlocked hale getirebilirsin ...
[doublepost=1510478558,1510478273][/doublepost]Uyarı : Cihazın bootloader kilidini kaldırdıktan sonra cihaz tamamen kilitsiz hale gelecektir ve cihazımı bul gibi kalıcı güvenlik ekipmanları devre dışı kalacaktır...

imei ve efs sorunları için bootloaderin açılması gerekmez...

Oyla:

tolga3009

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TOLGAHAN
Cihazım
mi mix 2
Konular
3
şöyle bir yazı cıkıyor flash older versiyon is not allowed secilmiyor upgrade ekranından . dosya yöneticisinden de ayıkladıgımda yükleme dosyasının bicimini kabul etmiyor sanıyorum

Oyla:

Testimo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
3310
Konular
21
eğer miui 9 yüklediyseniz bootloader açmadan bir alt sürüm olan miu 8 e düşüş sağlayamazsınız

miui 9 global kararlıyı yada global betayı yüklemek zorundasınız global kararlının lınklerı silinmiş bulamadım ama betayı burdan ındırebılırsınız

Oyla:

tolga3009

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TOLGAHAN
Cihazım
mi mix 2
Konular
3
bende suanda MİUİ 8 gözüküyor hocam

Oyla:

Testimo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
3310
Konular
21
versiyonu nedir?
[doublepost=1510483357,1510483290][/doublepost]flexvpn ile 10008 sorununu araştır geliştici seçeneklerine hesabını gir hesap eklendi dediğinde açacaktir

Oyla:

tolga3009

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TOLGAHAN
Cihazım
mi mix 2
Konular
3
MİUİ 8.5|STABLE 8.5.7.0(NDECNEF)

Oyla:

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Merhaba arkadaşlar dün elime mi mix 2 geçmiş bulunmakta. bootloader kaldırmak icin gerekli adımları izledigimi düsünüyorum suan kaldırıp kaldırmadığımı bilmiyorum . mi unlock programında "current account is not bound to this device " hatası alıyorum . Orada şunu yapmamı istiyor : Add your account and device in MİUİ's Settings > Developers options > Mi Unlock status . telefonumda Miui settingsten developers options secenegini bulamıyorum . Telefon cin versiyonu yüklü halde gelmis global rom atmam gerekiyor ve bu konuda yeterli bilgiye sahip degilim yardımcı olursanız sevinirim . NOT : Dün kilit acmak icin ek acıklama istedi . bugün henüz mesaj gelmedi ama dün mi unlock programı indirmeye giremiyordum bugün girebiliyorum aynı ekrandan kilidin acıldığını varsayıyorum doğru mudur ?
Kilidi açmak için onay mesajı geldiyse Ayarlar kısmından MIUI sürümüne 5-6 kez dokunup artık siz geliştiricisiniz diye yazar sonra ek ayarlar geliştirici seçeneklerinden MIUI unlock status kısmından Mi hesapını doğrulamanız gerekir Unlock tool ile kiliti açmak için çin destekli vpn kurup telefona hesabı doğrulamayı deneyin hata alırsanız Xiaomi tool ile bootloader kilidini açmadan rom kurma rehberi mevcut forumda developer romu kurup tekrar deneyin hesapı doğrulamayı.

Oyla:
Üst Alt