Rehber Mi max2 için Googlecam HDR+

dıbı dıb tıs

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
i.k
Cihazım
mi max 2
Konular
14
Slmlar herkese.Sizle xda dan bulduğum cihazimizin kamerasının hakkini veren gcam hdr+ uygulamasini paylaşmak istedim.
Özellikler
hdr+
panorama
lens blur
portre modu(hem arka hem ön kamera)
photo sphere
EIS desteği(çok başarılı)
uygulama özel bir ayar gerektirmeden güzel fotolar çékiyor.Çalişmayan ozelliği yok.Stock kamera uygulamasına göre hdr özelliği bir tık ilerde.Photo sphere ve portre modu mükemmel işler çıkarıyor.Stock kamera zoom yapinca kumlaniyor ama bunda çok daha net işler çıkıyor.
Kurulum için;
rootlu olmaniz gerekiyor.
build.prop dosyasına buildprop editör ile şu komutu ekliyorsunuz.
persist.camera.HAL3.enable=1
Kaydedip çıkıyorsunuz.

Akabinde yine ekte bulunan uygulama apksini kuruyoruz.Sonrasinda yine twrpden slowmotion enable isimli dosyayı flashliyorsunuz.Buda slowmotion özelliğini çalıştırıyor.
Bu kadar güle güle kullanınhappy~~

Not:Konu bazı kullanicilarin hata almasi sebebi ile sadece denenip onaylanan root gereken yontem şeklinde düzenlenmiştir.Ayrica yapilan işlemlerden dolayı oluşacak herhangi bir sorundan kullanıcıların kendisi sorumludur.
xda konu linki;

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ekli dosyalar

• slow-motion-enable.zip
    175,7 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
ne alaka bilmiyorum ama 2 dosyayı da flashladım twrp den flashladım dosyayı kurdum ama sebeke ve wifi gitti ?
[doublepost=1518554991,1518554975][/doublepost]max 2 9.2.1.0 sürümü olması lazım
[doublepost=1518557220][/doublepost]imei ler duruyor ama şebeke yok sim kart yok diyor siz bu dosyaları flashlayıp apk yı kurup kameranın açıldıgını gördünüz mü denediniz mi yani bu arada apk da açılıyor ama geri kapanıyor görüntü yok orjinal kamera uygulaması normal olarak çalışıyor
[doublepost=1518558074][/doublepost]twrp ye aldım max 2 " " bu dosyayı flashladım telefon şu anda mi logosunda bekliyor 15 dk dır cevap yok neyse gece gece mi flash ile yükleyim düzelir

dıbı dıb tıs

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
i.k
Cihazım
mi max 2
Konular
14
ne alaka bilmiyorum ama 2 dosyayı da flashladım twrp den flashladım dosyayı kurdum ama sebeke ve wifi gitti ?
[doublepost=1518554991,1518554975][/doublepost]max 2 9.2.1.0 sürümü olması lazım
[doublepost=1518557220][/doublepost]imei ler duruyor ama şebeke yok sim kart yok diyor siz bu dosyaları flashlayıp apk yı kurup kameranın açıldıgını gördünüz mü denediniz mi yani bu arada apk da açılıyor ama geri kapanıyor görüntü yok orjinal kamera uygulaması normal olarak çalışıyor
[doublepost=1518558074][/doublepost]twrp ye aldım max 2 " " bu dosyayı flashladım telefon şu anda mi logosunda bekliyor 15 dk dır cevap yok neyse gece gece mi flash ile yükleyim düzelir
ilginç olmuş. alaka kuramadim.Ben kullanıyorum şu anda.Bi sorun yok.Multirom stable 9.2.1 sürümdeyim.Xda daki konusundada boyle bi geri dönuş görmedim hiç.rootlu yontemle halletmiştim.camera2 api aktif etmeden uygulama çalişmiyor zaten.Yani hal3 enable olmasi lazim.Sonrasinda romu kurdum demişsiniz ordada romdan sonra dm verity flashlamaniz lazımdı.Yoksa mi logosunda takiliyor official romlar.Neyse sorununuz çözülmüştür umarım.:)

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
ilginç olmuş. alaka kuramadim.Ben kullanıyorum şu anda.Bi sorun yok.Multirom stable 9.2.1 sürümdeyim.Xda daki konusundada boyle bi geri dönuş görmedim hiç.rootlu yontemle halletmiştim.camera2 api aktif etmeden uygulama çalişmiyor zaten.Yani hal3 enable olmasi lazim.Sonrasinda romu kurdum demişsiniz ordada romdan sonra dm verity flashlamaniz lazımdı.Yoksa mi logosunda takiliyor official romlar.Neyse sorununuz çözülmüştür umarım.:)
sorunu illaki çözüm ama global kararlı miui 9.2.1 romda böyle bir sorun oldu bende evet bendede root var keşke yukarıda açıklama yaparken xda linki ni de koysaydınız belki orada daha detaylı anlatımlar olmuştur veya şu romda sorun oluyor şu şekilde halledin yazıyorlar kullanıcılar :)

DIYARBAKIR

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Diyar bekir
Cihazım
13 ULTRA
Konular
13
Önceki sürümlerin birinde, bu şekilde build.prop dosyasına eklemiştim ve kamera yüklemiştim. arkasından stock kamera çalışmamaya başlamıştı. açılıyor resim çekerken kamera durduruldu diyordu. Sonra build.prop dosyasına eklediğimizi sildim, sonra programıda sildim ama kamera yine hata veriyordu. Sonra mi flash ile rom yüklemek zorunda kalmıştım.
Bi denermisiniz kamera sıkıntı çıkarmıyorsa denemek istiyorum:)

edit: Evet cevap gelmeden denedim. Stock kamera kameraya bağlanmıyor diye hata veriyor.
Yüklediğim program ise devamlı durduruldu hatası veriyor.
apkyı yükledim build propa ekleme yaptım.
sürüm 9.2.1

edit2: Stock romda kesinlikle çalışmıyor. konudaki tüm şeyleri denedim.

Son düzenleme:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Önceki sürümlerin birinde, bu şekilde build.prop dosyasına eklemiştim ve kamera yüklemiştim. arkasından stock kamera çalışmamaya başlamıştı. açılıyor resim çekerken kamera durduruldu diyordu. Sonra build.prop dosyasına eklediğimizi sildim, sonra programıda sildim ama kamera yine hata veriyordu. Sonra mi flash ile rom yüklemek zorunda kalmıştım.
Bi denermisiniz kamera sıkıntı çıkarmıyorsa denemek istiyorum:)

edit: Evet cevap gelmeden denedim. Stock kamera kameraya bağlanmıyor diye hata veriyor.
Yüklediğim program ise devamlı durduruldu hatası veriyor.
apkyı yükledim build propa ekleme yaptım.
sürüm 9.2.1

edit2: Stock romda kesinlikle çalışmıyor. konudaki tüm şeyleri denedim.
hocam deneyecekseniz deneyin ben denedim azıcık belaya bulaşmış gibi hissettim düzelttim sorun yok ama romdu flashdı güncelleme programlar derken 1-2 saati buldu hepsi twrp varsa cihazınızda sistem yedegi alıp bir deneyin sorun yoksa yedeği silersiniz sorun varsa yedeğe geri dönersiniz sorun çözülür

DIYARBAKIR

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Diyar bekir
Cihazım
13 ULTRA
Konular
13
hocam deneyecekseniz deneyin ben denedim azıcık belaya bulaşmış gibi hissettim düzelttim sorun yok ama romdu flashdı güncelleme programlar derken 1-2 saati buldu hepsi twrp varsa cihazınızda sistem yedegi alıp bir deneyin sorun yoksa yedeği silersiniz sorun varsa yedeğe geri dönersiniz sorun çözülür
Malesef olmadı denedim zaten. bende şimdi sıfırdan kuracağım:)

Üst Alt