Güncelleme Mi Max(hydrogen) / Prime(helium) [MIUI10] [V10.1.1.0] Global Stable ROM

Gussiand

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Meh
Cihazım
Xiaomi Mi Max
Konular
1
Merhaba hocam. Ben bu MIUI 10.1'den çok rahatsız oldum ama yeni ROM yükleyincede telefonumdaki uygulamalar ve programlar silinmesin istiyorum. Nasıl yapacağım bunu? Eskisine dönmek istiyorum. MIUI 10.1 şarjımı aşırı fazla tüketiyor.

Bana yardımcı olun lütfen nasıl yapacağımı bilmiyorum veya ROM yüklersem telefon sıfırlanacaksa bunu kullanmak zorunda bırakılıyorum demektir ve mecbur kullanacağım ama Xiaomi benden bayağı eksi not alacaktır bu yüzden.

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Merhaba hocam. Ben bu MIUI 10.1'den çok rahatsız oldum ama yeni ROM yükleyincede telefonumdaki uygulamalar ve programlar silinmesin istiyorum. Nasıl yapacağım bunu? Eskisine dönmek istiyorum. MIUI 10.1 şarjımı aşırı fazla tüketiyor.

Bana yardımcı olun lütfen nasıl yapacağımı bilmiyorum veya ROM yüklersem telefon sıfırlanacaksa bunu kullanmak zorunda bırakılıyorum demektir ve mecbur kullanacağım ama Xiaomi benden bayağı eksi not alacaktır bu yüzden.
Merhabalar hocam farklı rom yüklemek için öncelikle bootloader kilidiniz açık olması gerekiyor. Ve farklı rom kurduğunuz zaman malesef ki uygulamalarınız ve cihaz sıfırlanacak. Sanıyorum OTA üzerinden geldi yüklediniz. Eğer tek probleminiz pil ise eski sistemin kalıntıları olacağından dolayı fabrika ayarlarına almanızı öneririm. Ama bunun içinde yedeğinizi almanız gerekecek çünkü tüm veriler silinecek.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gussiand

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Meh
Cihazım
Xiaomi Mi Max
Konular
1
Hem pil hemde tasarım iPhone'un kopyası gibi olmuş bu ikisi yüzünden çok soğuğum ve özellikle pil gerçekten çok şaşırttı hemen gidiyor. OTA nedir pek bilmiyorum hocam ama telefon kendisi güncelledi her zamanki gibi, ben herhangi bir şey yapmadım. Şuan sanırım böyle kullanmak zorundayım çünkü telefonu sıfırlayamam ve sıfırlamakta istemiyorum.

Teşekkür ederim yardımlarınız için hocam, sağlıcakla kalın.

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Hem pil hemde tasarım iPhone'un kopyası gibi olmuş bu ikisi yüzünden çok soğuğum ve özellikle pil gerçekten çok şaşırttı hemen gidiyor. OTA nedir pek bilmiyorum hocam ama telefon kendisi güncelledi her zamanki gibi, ben herhangi bir şey yapmadım. Şuan sanırım böyle kullanmak zorundayım çünkü telefonu sıfırlayamam ve sıfırlamakta istemiyorum.

Teşekkür ederim yardımlarınız için hocam, sağlıcakla kalın.
Rica ederim hocam umarım sorununuz bir sonraki güncelleme ile çözülür. İyi forumlar.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283

Memurpower

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Memur
Cihazım
Mi max
Konular
0
Arkadaşlar son güncelleme ile şarj sıkıntısı bende de var, ve zaten rom atmak v.s hiç anlamadığım işler, önerilen bir sonraki güncellemeyi beklemek gibi, peki bir sonraki guncelleme ne zaman olur sizce, suanki guncellemeden çok rahatsızım, bu telefonun özelliği boyutuna göre şarkının çok uzun süre dayanması idi, ayrıca ısınma da çoğaldı bende, elimde ki cihaz ısınıyor ve elim kaşınıyor, yani radyasyon salınımı da çoğaldı bence,ürün sagliksizlasti, umarım Mı bu şikayetleri dikkate alır, ben kum sesi, yağmur çiselemesi istemiyorum,yani güzelleştirmek işlevselliği azaltarak olmaz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada gruba yeni katıldım, herkese selamlar

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Arkadaşlar son güncelleme ile şarj sıkıntısı bende de var, ve zaten rom atmak v.s hiç anlamadığım işler, önerilen bir sonraki güncellemeyi beklemek gibi, peki bir sonraki guncelleme ne zaman olur sizce, suanki guncellemeden çok rahatsızım, bu telefonun özelliği boyutuna göre şarkının çok uzun süre dayanması idi, ayrıca ısınma da çoğaldı bende, elimde ki cihaz ısınıyor ve elim kaşınıyor, yani radyasyon salınımı da çoğaldı bence,ürün sagliksizlasti, umarım Mı bu şikayetleri dikkate alır, ben kum sesi, yağmur çiselemesi istemiyorum,yani güzelleştirmek işlevselliği azaltarak olmaz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada gruba yeni katıldım, herkese selamlar
Merhabalar hocam aramıza hoşgeldiniz. Bir alt sürümden bir üst sürüme sistem güncellemelerinden sonra böyle hataların olmasıda olasıdır. Yedeklerinizi alıp bir defaya mahsus fabrika ayarlarına döndürmeniz veya BL kilidiniz açıksa temiz kurulum yapmanızı öneririm. İyi forumlar.

Memurpower

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Memur
Cihazım
Mi max
Konular
0
Merhabalar hocam aramıza hoşgeldiniz. Bir alt sürümden bir üst sürüme sistem güncellemelerinden sonra böyle hataların olmasıda olasıdır. Yedeklerinizi alıp bir defaya mahsus fabrika ayarlarına döndürmeniz veya BL kilidiniz açıksa temiz kurulum yapmanızı öneririm. İyi forumlar.

Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim, yedekleme derken masaüstü PC ye foto lari alabilirim belki ama rehber biraz ugrastiracak gibi, bl kilidi nedir hiç bilmiyorum , kapaliysa nasıl açılır, bu konuda da bilgileriniz varsa aktarabilmeniz mümkün müdür? Teşekkür eder iyi akşamlar dilerim

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Rica ederim hocam. Öncelikle bootloader vs terimler ve birçok bilgiye erişmek için Sıkça Sorulan Sorular bölümünü ziyaret edebilirsiniz. Yedekleme ise evet kişisel dosyalarınızı PC'ye aktarabilirsiniz. Rehberinizi de dışa aktar yöntemi ile veya vb uygulamalar ile yedek alabilirsiniz.

Üst Alt