Rehber Mi Max 3 TWRP Recovery ile Custom Rom Kurulumu

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Merhaba. Cihazım mi max 3, global rom yüklü. Cihazımın bl kilidini açtıktan sonra herhangi bir rom yüklemeden magisk root yaparak kullanmak istiyordum. Bootloader kilidi açıldıktan sonra yukarıdaki işlemleri sırasıyla eksiksiz olarak yaptım. Twrp yüklendi, wipe data sonrası cihaz 30 dakikadır pb android yazısında kaldı ve açılmıyor. Bunu düzeltebilmem için ne yapmam gerekir yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.
TWRP ye girip, bu ektekini fleşleyin

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

Ekli dosyalar

• no-verity-opt-encrypt-6.0.zip
    656,9 KB · Görüntüleme: 6

bdrayr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Badr
Cihazım
Mi max 3
Konular
1
TWRP ye girip, bu ektekini fleşleyin

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

Hocam cevap için çok teşekkürler. Flash işlemi tamam, normalde sanırım 10/15 dakika arasında açılması lazım cihazın ama şu an 20 dakikayı geçtiğine göre başka bir şey denemem gerekiyor. Bir yandan da Kararlı MIUI V10.3.2.0 PEDMIXM indiriyorum.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hocam cevap için çok teşekkürler. Flash işlemi tamam, normalde sanırım 10/15 dakika arasında açılması lazım cihazın ama şu an 20 dakikayı geçtiğine göre başka bir şey denemem gerekiyor. Bir yandan da Kararlı MIUI V10.3.2.0 PEDMIXM indiriyorum.
Rica ederim, valla ne yaptığınızı veya yapmak istediğinizi anlamadım, size kolay gelsin

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

resitugur

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ugur
Cihazım
mi max 3
Konular
5
Rica ederim, valla ne yaptığınızı veya yapmak istediğinizi anlamadım, size kolay gelsin

hocam sanırım wipe ile herşey silinmiş, cihazda herhangi bir rom yok. öncelikle bir rom yüklemek lazım gibi geldi bana

zaferturk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
zafer
Cihazım
mi max 3
Meslek
işçi
Konular
11
Merhaba. Cihazım mi max 3, global rom yüklü. Cihazımın bl kilidini açtıktan sonra herhangi bir rom yüklemeden magisk root yaparak kullanmak istiyordum. Bootloader kilidi açıldıktan sonra yukarıdaki işlemleri sırasıyla eksiksiz olarak yaptım. Twrp yüklendi, wipe data sonrası cihaz 30 dakikadır pb android yazısında kaldı ve açılmıyor. Bunu düzeltebilmem için ne yapmam gerekir yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.
Muhtemel vipe işleminde Internal memory de işaretleyip rom dosyasını sildin rom dosyasını bir hafıza kartına kopyala sonrasında hafıza kartını seçerek romu yükle

bdrayr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Badr
Cihazım
Mi max 3
Konular
1

Tesekkurler.. Hocam yanlislikla rom'u silmis olabilecegimi dusundugum icin, elimin altinda olsun diye beklemeyeyim diye rom dosyasini indiriyordum, yaptigim buydu.. Saygilar.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Muhtemel vipe işleminde Internal memory de işaretleyip rom dosyasını sildin rom dosyasını bir hafıza kartına kopyala sonrasında hafıza kartını seçerek romu yükle
Merhaba. Bahsettiginiz gibi rom'u silmisim muhtemelen. Tekrardan yukledim hocam tesekkurler. Sanirim bu isler bana gore degil..

Hüseyin Aycelik

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi Mi8 lite
Konular
5
DİKKAT: Lütfen işlemlere başlamadan önce Mi Max 3 alınca adım adım yapılacaklar listesini okumayı unutmayınız.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Xiaomi.eu Haftalık Güncelleme İndirme Linki

Custom Rom İndirme Linkleri

Romu indirdikten sonra telefonunuzun hafıza kartı içerisine kopyalamayı unutmayınız.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Mi Max 3 üzerinde çalışan eklentiler:
Magisk 16.7, GCAM, Youtube Vanced, Dolby Atmos (Oreo), Viper4Android Fx

Mi Max 3 üzerinde çalışmayan eklentiler: Xposed

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Arb [Anti Roll Back]

Telefonunuzun tuğla olmaması için:
En basit yöntem
Global versiyon telefon > Global tabanlı MIUI 10 Rom kurulmalıdır.
Çin versiyon telefon > Çin tabanlı MIUI 10 Rom kurulmalıdır.

Downgrade -Sürüm Düşürme

MIUI 10 > MIUI 9
Global versiyon telefon için MİUİ 9 tabanına geri dönüş yapılmaması gerekir. Global Rom içerisine ARB V10.0.1.0 ile gelmiştir.

Çin versiyon telefon için Çin Rom V9.6.12.0
haricinde MIUI 9 tabanlı rom kurulmaması gereklidir.

Çin versiyon telefonlar için Çin beta 8.8.17
Sürümü altında rom kurmadığınız sürece
ARB yüzünden cihazınız tuğla olmayacaktır.

ÇİN CİHAZINIZA BOOTLOADER AÇIK İKEN FASTBOOT GLOBAM ROM FLASHLAMA YAPARSANIZ SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE GLOBAL ROM KURULSA BİLE OTA ÜZERİNDEN GÜNCELLEME ALAMAYABİLİR YADA İLERLEYEN DÖNEMLERDE YANLIŞLIKLA TUĞLA YAPABİLİRSİNİZ.
(ARB PASİF OLDUĞUNDA SORUNSUZ GEÇİŞ YAPILDIĞI SÖYLENİYOR.)
(ARB AKTİF İKEN GEÇİŞ KONUSU NETLİK KAZANINCA BURAYA GEREKLİ BİLGİYİ EKLERİM.)

Detaylı bilgi: İpucu - Mi Max 3 Cihazıma hangi sürümleri kurabilirim

TWRP İndirme Linkleri

------------------------------------------------------------------------------------------------

KURULUM

Bu işleme başlamadan önce Mi Unlock üzerinden Bootloader kilini açmamız gereklidir. Kilit açıldıktan sonra bu işlemleri yapabiliriz.

LÜTFEN İŞLEMLERE BAŞLAMADAN ÖNCE Mİ MAX 3 ALINCA ADIM ADIM YAPILACAKLAR LİSTESİ ADLI KONUYU OKUMAYI UNUTMAYINIZ.

Kurulum işlemine başlamadan önce yapılması gerekenler,

1- Xiaomi USB driverlarını kurunuz.
2- Ayarlar > Ek ayarlar > Geliştirici Seçeneklerinden USB hata ayıklamayı açmayı unutmayınız.
3- Bilgisayarınıza platform-tools.zip dosyasını indirelim.
4-Bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz TWRP dosyasının ismini recovery yaptıktan sonra indirmiş olduğumuz platform-tools.zip dosyasını klasöre çıkarıp ismini adb olarak değiştiriniz. Sonra adb klasörünün içine recovery.img (TWRP dosyasını) kopyalayın. (Örnek klasör yolu : C:\adb)
Hazırlık işlemlerimiz bitti şimdi gelelim asıl kurulum işlemlerine:

>>>Adb klasörüne gidin klavyede SHİFT tuşuna basılı tutun farenin sağ tuşuna basın açılan pencereden komut penceresini buradan açıp aşağıdaki kodları yazın.
Kod:
adb devices
adb reboot bootloader

>>> Telefonunuz fastboot moduna komut yardımıyla girmiş olması gerekir. Eğer girmemişse aşağıda ki işlemleri uygulamaya devam ediniz.
  • Fastboot moduna girmek için (Ses Kısma ve Güç tuşuna birlikte basınız)
  • Kod:
    fastboot flash recovery recovery.img
    fastboot boot recovery.img

• Kurtarma moduna Ses Açma ve Güç tuşuna birlikte basarak giriniz.
  • Twrp üzerinden ilk yapacağınız işlem herseyin yedeğini almak olsun. En kötü günlerinizde belki kurtarıcınız olabilir. Backup ekranından herseyi seçiniz ve yedekleme işlemini başlatın.
  • Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

• Telefonunuzda hafıza kartınız varsa indirdiğiniz romu mutlaka hafıza kartına atınız. Sonra Verileri formatla ingilizce olarak format data yaptıktan sonra ana menüye dönünüz. Sonra yeniden recovery üzerinde başlatma yani reboot recovery seçeneğini seçiniz. Hafıza kartınız varsa altta ki maddeyi geçiniz.
  • Telefonunuzda hafıza kartınız yoksa indirdiğiniz romu dahili belleğe atmak zorunda kalacaksınız. Sakın ama format data yapmayınız. Wipe bölümünden >Advanced Wipe>Dalvik+System+Cache+Data kısımlarını seçiniz. İşlem bittikten sonra ana menüye dönünüz. Sonra yeniden recovery üzerinde başlatma yani reboot recovery seçeneğini seçiniz. Eğer ki yanlışlıkla internal storage seçmişseniz yada format data yapmışsanız dahili bellek içerisinde ki romda silinecektir. Hafıza kartınız olmadığı için şarj kablosunu bilgisayara bağlayarak USB-OTG üzerinden dahili belleğe romu yeniden atmayı deneyebilirsiniz.
  • Telefonun dahili depolamasına attığınız Xiaomi.eu yada herhangi bir romu seçerek kurulumu başlatınız.
  • İşlemler bittikten sonra yeniden başlatınca yaklaşık 10 dakika sonra telefonunuz açılacaktır.
NOT: BOOTLOOP sorunu yaşarsanız sorunu aşmak için , yada ROOT kurmak istemeyenler bunlardan birtanesini kurmanız gereklidir. Detaylı işlemler sonradan konuya eklenecektir.

Hücresel ağ veya aramalarda sorun yaşarsanız modem güncelleme yapabilirsiniz.

Rehber - Mi max 3 Baseband-modem güncelleme (Global Modem kurma) konusundan modem güncellemeye detaylı bakabilirsiniz.

Mi Max 3 - TWRP üzerinden Custom Rom Kurulumu

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

--------- Konu içerisinde ki belli başlı yerler link üzerinden alıntı yapılmıştır.
Hocam merhaba emeğinize sağlık güzel anlatmışsınız ama telime uygun mi Max 3 otomatik twrp ve magisk e ihtiyacım var link olarak yardımcı olurmusunuz konuda bulamadım ben

cemko28

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cem
Cihazım
note 4
Konular
2
twrpye girip işlem yapamıyorum internal storage 0mb gösteriyor. magisk hata veriyor kurarken wipe data işlemleri de mount hatası veriyor. ne yapmalıyım ?

denizci535

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Mi 6
Konular
5
Mi max 3 recovery atacam... Botloder kapalı ne yapmam gerek.

Üst Alt