Yardım Mi Max 3 - Twrp ile geri yükleme sonrası sistem açılmıyor, yerinde sayıyor...

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Twrp ile sistemin yedeğini alma ve geri yükleme konusunda oldukça deneyimli biri olmama rağmen, Mi Max 3 'de bu sorunu çözemedim. Global Rom, Eu Rom, Custom Rom yükleyip tekrar tekrar denedim. Twrp ile yedek alma konusunda hiç bir sorunum yok ancak sistem yedeğini telefona geri yükledikten sonra sistem açılmıyor, başlangıçta çıkan Miui yazısı yerinde sayıyıyor ve bir süre sonra kapanıp tekrar tekrar gözüküyor, yerinde sayıyor. Bahsettiğim tüm romlarda bu durum değişmiyor. Önerisi olabileceklere şimdiden teşekkür ederim.

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Yedeği yükledikten yedeğini yüklediğiniz romu üzerine flashlayin. Genelde eski Max 3 kullanıcısı olarak bu şekilde çözüyordum. Rom açılırsa şifre isteyebilir bununla ilgili konularda forumda mevcut.

Oyla:

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Zip uzantılı Recovery Rom' u Twrp ile kurup yedeğini almıştım. Twrp ile gerekli yerleri işaretleyip temizledikten sonra kurduğum sistemin yedeğini geri yükleyeceğim ve zip uzantılı Rom' u twrp ile temizlik yapmadan yedeğin üzerine kuracağım...Doğru anladım mı ?

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Zip uzantılı Recovery Rom' u Twrp ile kurup yedeğini almıştım. Twrp ile gerekli yerleri işaretleyip temizledikten sonra kurduğum sistemin yedeğini geri yükleyeceğim ve zip uzantılı Rom' u twrp ile temizlik yapmadan yedeğin üzerine kuracağım...Doğru anladım mı ?
Evet doğru. Sadece yedeklenen romda magisk kuruluysa önce onu kaldırın ardından .zip uzantılı romu kurmanızı öneririm.

Oyla:

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Sizin önerinizi denedim maalesef olmadı, diğer aklıma gelen ne kadar alternatif var ise denedim...olmuyor, olmuyor ! Backup almadan sistemi kullanmam gerekiyor, Backup alsam da bana bir faydası olmayacak, çünkü sistem açılmıyor. Dediğim gibi denediğim çeşitli tüm romlarda aynı sonuçla karşılaşıyorum, başka bir neden olsa gerek..!
Sıkıntı yok, LineageOS 18.1 (Android 11) telefonum da sorunsuz ve çok kararlı çalışıyor...Yedek almasamda olur, sistemi yeniden kurmak bir veya 2 saatimi alıyor. Üstelik yıllardır kullandığım ve telefonumdan eksik etmediğim LineageOS Microsoft Windows değil ki ikide bir sistem bozulsun ! Yardımcı olmak için katkı da bulunmak istemenizi takdirle karşılıyorum, çok teşekkür ederim.

Oyla:

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
External hafıza kartını twrp' de '' format data'' yaptıktan sonra sorun çözüldü.Artık geri yükleme yapabiliyorum.

Oyla:

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Bu konuya önemli bir ekleme yapmak istiyorum, yedekleme sorunu yaşayanlara faydası olabilir diye... Diyelim ki Twrp ile yedek aldınız, daha sonra telefonunuzda bir başka Rom denedikten sonra yedeğini almış olduğunuz bir önceki Rom' u geri yüklemek istediniz. Geri yüklemeyi yaptıktan sonra sistem açılmıyorsa aşağıdaki methodu uyguladığınız taktirde sorun kalmıyor !

1. Recovery Modu'na geçip Twrp üzerinde temizleme bölümü' nde Vendor dahil, dalvik-cache, boot, data, system ne varsa kutucuğunu işaretleyip temizleyiniz.
Dikkat : Sakın dahili depolamayı, harici depolamayı ve diğerlerini temizlemeyiniz.

2. Temizlik bittikten sonra Telefonu tekrar Recovery moduna geçiriniz.

3. Twrp üzerinde İnstall (Yükleme) bölümünde yedeğini almış olduğunuz Rom' un zip dosyasını telefonunuzda bulup sıfırdan kurmak için flaşlayınız.

4. Flaşlama bittikten sonra telefonu tekrar Recovery Modu' na geçiriniz.

5. Birinci madde de yer alan temizliği tekrar yapınız.

6. Telefonu tekrar Recovery Modu' na geçiriniz.

7. Artık yedeği geri yükleyebilirsiniz. Twrp' de geri yüklemeyi yaptıktan sonra telefonu reboot yapınız, geri yüklediğiniz sistem sorunsuz açılacaktır.

Not : Bu bilgiler üstüste yapılan uygulamalar sonucunda fiili olarak elde edilmiştir. Garantilidir.

Oyla:
Üst Alt