Yardım MI MAX 3 Google Programları Devre Dışı Bırakma

medracs

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ismail
Cihazım
mi 10
Konular
13
herkese hayırlı günler. mi max 3 cihazımı 7 ekimde kipadan aldım ilk defa xiaomi kullanan biri olarak forumu araştırdım benzer birkaç konu başlığı altındaki yapılanları denedim ama hatalarla karşılaştım yapamadım. sorunum google programlarını devredışı bırakamıyorum drive gibi play filmler gibi hiç kullanmadığım programları devredışı bırakmak istiyorum yardımcı olur musunuz lütfen .

medracs

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ismail
Cihazım
mi 10
Konular
13
doğrudur hocam miflash ile fastboot rom kurulumları 64 bit bilgisayarda yapılmalıdır. sizin sorununuz play store mu ayarlar uygulamasının durduruldu hatası mı
asıl sorunum kullanmadığım google uygulamarını devredışı bırakmak bunu denerken de verdiğiniz yöntemlerdeki ayarlar durduruldu hatası sonuç olarak devredışı bırakamıyorum uygulamaları sinir bozucu birşey

Oyla:

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
asıl sorunum kullanmadığım google uygulamarını devredışı bırakmak bunu denerken de verdiğiniz yöntemlerdeki ayarlar durduruldu hatası sonuç olarak devredışı bırakamıyorum uygulamaları sinir bozucu birşey
play store üzerinden 2. mesajımdaki 2. yöntemle devredışı bırakamadınız mı o şekilde kesin olmalı

Oyla:

medracs

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ismail
Cihazım
mi 10
Konular
13
play store üzerinden 2. mesajımdaki 2. yöntemle devredışı bırakamadınız mı o şekilde kesin olmalı
hayır herşekilde denedim aynı hatayı veriyor screenshot aldığım resimdeki gibi uygulamaya giriyo fakat hemen ayarlar durduruldu hatası alıyorum . apk ilede aynı hatayı alıyorum malesef

Oyla:

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22
hocam terimlere aşina olabilmem için yolladığınız bölümde birşey gözüme çarptı bazı işlemleri gerçekleştirmek için pc mizin 64 bit olması gerekiyormuş benim 32 bit ve yine gözüme takılan global rom olan cihazda BT kilidi açılmasına gerek yoktur deniyordu. size sorum şu hocam benim telefonumda miui 10 global 8.8.3/Beta sürümü var zaten 3 günklük cihaz ve bilgisayarım 32 bit . benim yaşadığım bu google play sorunsalını çözüme kavuşturmam için başka bir yöntem var mıdır?

Cihazınız global değil, mi verify sitesinden doğrulama yapar mısınız?

Oyla:

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22
doğrulama yaptım böyle bir sonuçla karşılaştım

Hocam anladığım kadarıyla çin versiyonu olduğu yazıyor ama siz bu site üzerinden anladığımız dilden tekrar sorgulama yapar mısınız?

Global olup olmadığını Rehber - Mi Max 3 Alınca Adım Adım Yapılacaklar Listesi bu konu içerisinde resimli gösterdim. Muhtemelen sizin bootloader kilidi de açık durumda diye düşünüyorum. Çünkü dün bir kullanıcımızda migrostan almıştı. Güncelleme gelmemesi ve bir takım sorunlar yüzünden Rehber - Mi Max 3 Alınca Adım Adım Yapılacaklar Listesi burada yazanları uygulamaya karar verdi. Tüm sorunlarının çözüldüğünü yazdı.

Oyla:

medracs

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ismail
Cihazım
mi 10
Konular
13
Hocam anladığım kadarıyla çin versiyonu olduğu yazıyor ama siz bu site üzerinden anladığımız dilden tekrar sorgulama yapar mısınız?

Global olup olmadığını Rehber - Mi Max 3 Alınca Adım Adım Yapılacaklar Listesi bu konu içerisinde resimli gösterdim. Muhtemelen sizin bootloader kilidi de açık durumda diye düşünüyorum. Çünkü dün bir kullanıcımızda migrostan almıştı. Güncelleme gelmemesi ve bir takım sorunlar yüzünden Rehber - Mi Max 3 Alınca Adım Adım Yapılacaklar Listesi burada yazanları uygulamaya karar verdi. Tüm sorunlarının çözüldüğünü yazdı.
son dediğiniz siteden yaptım hocam BT kilidine nasıl bakacağız peki açık mı kapalı mı diye ?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22
son dediğiniz siteden yaptım hocam BT kilidine nasıl bakacağız peki açık mı kapalı mı diye ?

Öncelikli olarak cihazınız global değil çin versiyondur. Bootloader için:

Kod:
adb devices
adb reboot bootloader

ile fastboot moduna geçerek yada ses kısma ve güç tuşu ile fastboot moduna girdikten sonra

Kod:
fastboot oem device-info

Komutuyla Device unlocked: false mi true mi diye bakabilirsiniz. (Herşeyi görerek yapmayı sevdiğim için tercihimdir.)

Oyla:

medracs

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ismail
Cihazım
mi 10
Konular
13
Öncelikli olarak cihazınız global değil çin versiyondur. Bootloader için:

Kod:
adb devices
adb reboot bootloader

ile fastboot moduna geçerek yada ses kısma ve güç tuşu ile fastboot moduna girdikten sonra

Kod:
fastboot oem device-info

Komutuyla Device unlocked: false mi true mi diye bakabilirsiniz. (Herşeyi görerek yapmayı sevdiğim için tercihimdir.)

Mi Kilit Açma Diye bir seçenek Çıkmıyor bende malesef

Oyla:

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular