Rehber Mi Max 3 - Google Camera

Cemre Hanım

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cemre
Cihazım
xiaomi mi max 3
Konular
10
Mi Max 3 Google Camera nihayet sorunsuz çalışıyor. monkey~~ Xda'da dolaşırken buldum.
Gerekenler Rootlu Max 3 (Miui Pro Sürümünde denenmiştir diğer romlar için deneyip bilgi veriniz)
Yaptıklarınız ve yapacaklarınızdan Sorumlu değilim, bende çalışan sizde çalışmayabilir vs vs....

Adım 1
Telefonun kök dosyasında /vendor/build.prop dosyasını açıp, şu satırları ekleyip kaydediyoruz.

persist.camera.HAL3.enabled=1
persist.camera.eis.enable=1
persist.camera.is_mode=4
persist.camera.stats.test=5
persist.vendor.camera.HAL3.enabled=1
persist.vendor.camera.eis.enable=1
persist.vendor.camera.is_mode=4
persist.vendor.camera.stats.test=5

Adım 2
Dosyanın izinlerine girip izin kısmını 644 yapıyoruz.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Adım 3

Linkteki google camerayı yüklüyoruz..

Adım 4
Telefonu yeniden başlatın ve Google Camera hazır..
İzinler kısmına nasil girebilirim yardımcı olur musunuz?

MI MAX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mahir37

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mr37
Cihazım
mi max 2
Konular
0
Forum genelinde bu başlık dışında doyurucu bilgi yok nerdeyse ya da ben bulamadım.

Mi Max 3 - MIUI 11 Android 9 - 9.11.7 EU Beta ROM güncellemesinden sonra gcam çalışmadı, biraz uğraşla tekrar sorunsuz çalıştı, kurulumda sıkıntı çeken arkadaşlara yardımcı olurum.

- Magisk-v20.1(20100).zip ile root yetkisi aldığınızı farzediyorum.
- Magisk içinde modüllerde MIUI_10_Camera_API_2_Enabler-v2(6) ugulaması vardı ve bu uygulama gcam a izin veriyordu, yeni güncelleme 9.11.7 EU Beta ROM ile api2 gcam ı çalıştırmadı, belki güncelleme gelir.

- Google da HAL3_ENABLE_MIUI_PIE.zip uygulamasını aratın ve indirip Twrp kurtarma modunda uygulamayı yükleyin

- Ben dosya yönetici olarak x-plore kullanıyorum tavsiye ederim, markette var, x-plore a ayarlarından root erişimi başlığında yetkilikullanıcı+yazma erişimi yetkisini verin, x-plore da Root Vendor Build.prop u bulup üzerine uzun basın, gelen menüde metni düzenle deyip en alta inin ve bir satır boşuk bırakıp

persist.camera.HAL3.enabled=1 persist.camera.eis.enable=1 persist.camera.is_mode=4 persist.camera.stats.test=5 persist.vendor.camera.HAL3.enabled=1 persist.vendor.camera.eis.enable=1 persist.vendor.camera.is_mode=4 persist.vendor.camera.stats.test=5

yukarıdaki satırları yapıştırıp kaydedip çıkın, burada birşey silmeyin.

Yine x-plore da build.prop a uzun basıp menüde en altta izinlere tıklayın, Group ve Others e tik koyup Tamam yazısının üstünde Mode 644 yazdığını görün ve Tamam deyip çıkın.

- Markette manual camera compatibility uygulamasını indirip bütün tik lerin yeşil olduğunu görerek gcam ın çalışıp çalışmayacağını anlayabilirsiniz.

- Gcam uygulaması, google da aratın bulursunuz F1v9.5_6.2.030.apk, en sorunsuzu olarak bunu buldum,

celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

adresinde başka uygulamaları da deneyebilirsiniz, şuna dikkat edin Gcam ayarlarına girdiğinizde camera çözünürlüğünde arka kamera 16:9 9.1mp, ön kamera 16:9 6mp seçeneklerini görün, bazı uygulamalarda 16:9 6mp olarak gözüküyor, max3 de bu şekilde.

Gcam tavsiye edermiyim, kesinlikle, gece düşük ışıkta kendi kamerasına göre net bir görüntü yüzünüzde gülümseme sebebi olacak, koskoca Mi bunu kendi uygulamasıyla başaramamış.

Son düzenleme:

cemko28

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cem
Cihazım
note 4
Konular
2
Ayarları yaptım Google dan ilk bulduğum kamera modu çalıştı görüntü farkı ekte gece modu mükemmel. Ben bile göremiyorum neredeyse zifiri karanlık orasi

Ekli dosyalar

• IMG_20191112_111650.jpg
    IMG_20191112_111650.jpg
    286,2 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_20191112_111632.jpg
    IMG_20191112_111632.jpg
    3,4 MB · Görüntüleme: 36

mahir37

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mr37
Cihazım
mi max 2
Konular
0
ROOT suz GCAM çalışıyor

Mi Max 3 - MIUI 11 Android 9 - 9.11.14 EU beta
güncellemesinden sonra buildprop içindeki yamayı sildim, Magisk uygulamasını sildim ve cihazım root suz, manual camera compatibility uygulamasıyla kontrol ettiğimde bütün tikler yeşil ve manual camera yükleyebileceğim yazıyor.

Gcam F1v9.5_6.2.030.apk uygulaması yüklü ve Gcam root suz çalışoyor.

Yeni güncellemeden sonra mı bu şekilde oldu gcam sever arkadaşlar kontrol edebilir mi.

Güzel tarafı root suz telfon kullanmak daha huzurlu..

mustafdgn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
mi max 3
Konular
3
MIUI 11 güncellemesinden beri telefon rootu silindi magisk 19-20-20.1 sürümlerini denedim hiçbiri flaslanmadı hata verdi aynı sorunu yaşayan var mıdır

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
MIUI 11 güncellemesinden beri telefon rootu silindi magisk 19-20-20.1 sürümlerini denedim hiçbiri flaslanmadı hata verdi aynı sorunu yaşayan var mıdır
Nasıl bir hata verdi

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
ROOT suz GCAM çalışıyor

Mi Max 3 - MIUI 11 Android 9 - 9.11.14 EU beta
güncellemesinden sonra buildprop içindeki yamayı sildim, Magisk uygulamasını sildim ve cihazım root suz, manual camera compatibility uygulamasıyla kontrol ettiğimde bütün tikler yeşil ve manual camera yükleyebileceğim yazıyor.

Gcam F1v9.5_6.2.030.apk uygulaması yüklü ve Gcam root suz çalışoyor.

Yeni güncellemeden sonra mı bu şekilde oldu gcam sever arkadaşlar kontrol edebilir mi.

Güzel tarafı root suz telfon kullanmak daha huzurlu..
Ben bugüne kadar rootsuz telefon kullanmadığım için maalesef size yardımcı olamayacağım ama sizde sorunsuz çalışıyorsa, ne mutlu size

mustafdgn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
mi max 3
Konular
3
Nasıl bir hata verdi

yazıları hatırlayamadım ama çevirisini yaptığımda 3 hata vardı birisi disk meşgul gibi birşeydi hafıza kart üzerinden atmaya çalıştım dahaa önce olmuştu

mustafdgn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
mi max 3
Konular
3
dosya boyutunu 0mb olarak görüyor açınca terör diyor bununla karşılaşan oldumu önce

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-12-10-01-27-17-539_com.lonelycatgames.Xplore.jpg
    Screenshot_2019-12-10-01-27-17-539_com.lonelycatgames.Xplore.jpg
    414,1 KB · Görüntüleme: 25

cemko28

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cem
Cihazım
note 4
Konular
2
Merhaba ben formattan sonra kendi APK mi bulamadım Google lens kısmında translate vardı. Kamera gördüğü yazıları otomatik tercüme ederdi. Şimdi onu o APK yi bulamıyorum sizdekilerde var mı ? Translate.

MI MAX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt