Rehber Mi Max 3 Alınca Adım Adım Yapılacaklar Listesi

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22
DİKKAT: BU KONU ÇİN SÜRÜM OLAN MAX 3 TELEFONLARININ TÜRKÇELEŞTİRİLMESİ, SAHTE ROM YADA GÜNCELLEME ALMAYAN TELEFONLARA ÇÖZÜM ÖNERİSİ YADA CUSTOM ROM KULLANMAK İSTEYEN KULLANICILAR İÇİNDİR. GLOBAL SÜRÜM ALIP TELEFONUNDAN MEMNUN OLANLARIN UYGULAMASINA GEREK YOKTUR.

Merhaba sevgili Miui severler, öncelikli olarak almış olduğunuz mi max 3 telefonu hayırlı olsun. Hastalıkta sağlıkta hep yanınızda uzun batarya ömrü ile kurtarıcınız olsun.

İşlemleri başarıyla tamamlayanlar "İşlemleri başarılı şekilde tamamladım, tavsiye ederim. Teşekkürler." benzeri teşekkür yazısı yazarsa ayrıca sevinirim. Yeni kullanıcılar için güvenilir içerik olduğunu gösterir.

Yeni Mi Max 3 kullanıcı sayısı gün geçtikçe artıyor ve sayı arttıkça sorunlarda artıyor. Geneli aynı tabana dayanan ama yeterli bilgiye sahip olmadığı için ne yapacağını tam olarak kestiremeyen kullanıcılarımız için kısaca altı adım üzerinden yapmaları gerekenleri yazacağım. Değinmeyi unuttuğum önemli yerler varsa bildirmeniz halinde konuya eklerim.

Öncelikli olarak telefonu almış olduğunuz kişi, firma, mağaza, market, sanal market ile garantisi evofone, cepport, electra, delta, ritzy vb... yahut kendiniz gidip çinden almanız yapacağınız işlemleri genelinde değiştirmeyecektir. (Sadece ileri düzey kullanıcı olmak istediğiniz zaman global telefona çin yazılımı, çin telefona global yazılım kurmayacaksınız.)

Garantili cihaz alanlar bootloader kilidi açmanın, rootlamanın ve custom rom yüklemenin garanti dışında kalıp kalmadığını firmalarına sormaları gereklidir. Garanti dışı kalıyorsa son karar sizindir. Fakat bugüne kadar (10.10.2018) evefone firması haricinde çin sürüm getirip satan firmaların mi max 3 cihazlarında bootloader kilidi açık ve içerisinde fake rom mevcuttur.
***Artık global sürüm telefonlar piyasada yer alıyor. Global telefonlar direk global v10 güncellemesi alabilir yada twrp kurup üzerine custom rom atabilirler.

Bu işlemleri yapmak için bahanelerimiz nelerdir?
  • Şebeke sorunları, hücresel ağ sorunları, wifi sorunları vb... yazılımsal tabanlı sorunları aşmak istiyorum.
  • Telefonumda olan reklamları engellemek istiyorum.
  • Telefonum güncelleme almıyor.
  • İleri düzey kullanıcı olmak ve custom rom kurmak istiyorum.
  • Root yetkisi verip sistemde gereksiz uygulamaları temizlemek, diğer uygulamalardan tam performans almak ve normalde yapamadığım işlemleri yapmak istiyorum.
  • Her hafta en yeni güncellemeleri almak ve yenilikleri takip etmek istiyorum.
Bunlara benzer bir sürü bahaneler uydurabilirsiniz. Bahanelerimizin hepsi için adım adım yapılacaklar listesi:

• Adım 1: sitesinden cihazımızın global versiyon mu yoksa çin sürüm mü olduğunu kontrol etmeliyiz.
Global olmayan Çin sürüm görüntüsü:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Global versiyon görüntüsü:

Hocam dediğiniz şeylerden hiçbirşey anlamadım diyorsanız. Forumda arama yapabilir yada bu linkten detaylı bakabilirsiniz.

SORU: İlk adımı yaparken amacımız neydi?
CEVAP: Cihazımızın Global sürüm yada Çin sürüm olduğunu öğrenmemiz ilerleyen dönemlerde telefonu tuğla etme olasılığımızı engellemek içindir. Global sürüm Cihaza Çin Yazılımı (Stabil-Beta), Çin sürüm Cihaza Global yazılım yüklememenizi tavsiye ediyorum.

• Adım 2: Bootlaoder kilidimiz açık mı kapalı mı diye bakmamız gerekiyor. Nasıl olduğunu öğrenmek için buraya tıklayınız yada forumda detaylı arama yapabilirsiniz.
  • Adım 3: Bootloader kilidi açıldıktan sonra platform-tools, rom, root ve alternatif dosyaları indirerek kuruluma hazırlayınız. Lütfen ilk deneme için konu içerisinde yer alan romu kurmanızı tavsiye ediyorum. Başka bir rom denemesi yapmayınız. Nasıl yapılacağını öğrenmek için buraya tıklayınız yada forumda detaylı arama yapabilirsiniz.
  • Adım 4: Eğer ki adım 3 size karışık geldiyse kendi cihazım için yaptığım işlemleri sırasıyla tekrarlayabilirsiniz. Nasıl yapılacağını öğrenmek için buraya tıklayınız yada forumda detaylı arama yapabilirsiniz.
  • Adım 5: İlk dört adımı sağlıklı şekilde başardıysak artık sorunlarımızın ve bahanelerimizin bittiğini bilmelisiniz. Artık telefonumuza istediğimiz gibi custom rom kurabiliriz. Lakin stabil-beta kurmak isterseniz işler biraz daha kafa kurcalayıcı olabilir. Cihazınızda ARB aktif ise ARB aktif olduğu güncelleme sürümünün üstünde olmak koşuluyla çin cihazına çin stabil-beta yada global cihaza global rom kurabilirsiniz. Çin cihazına global rom, global cihaza çin stabil-beta kurmamaya özen göstermeniz sizin yararınıza olacaktır. Cihazınızda ARB aktif yada pasif olduğunu muhtemelen bilmiyorsunuzdur. Forumda ARB aktif mi pasif mi diye hangi kodlarla yada hangi yöntemle bakılacağı yazıyor. Cihazınızda ARB aktif yada pasif olduğuyla ilgili komut yada yöntemlerle kafanızı kurcalamamanızı tavsiye ediyorum. Çünkü arb sorgulama fastboot kodu failed hatası verecek ve yöntemi cihaz size bootloader kilidi açık ve-veya fake rom ile geldiyse cihazın geçmişini bilmediğinizden kendinizi sorunun cevabını öğrenmek için boşa hırpalayacaksınız. Peki ne yapmalıyım diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Bugünden itibaren ARB'nin aktif olduğu sürümü not ediniz ve asla onun altında olan bir roma dönmeyiniz. Telefonunuz hiçbir zaman ARB yüzünden brick olmayacaktır. Detaylı bilgi ve xbl dosyası üzerinden Arb kontrolü için lütfen ARB li cihazınıza hangi sürümleri yükleyebiliriz? konusuna bakınız yada forumda detaylı arama yapabilirsiniz.
  • Adım 6: Buraya kadar öğrendikleriniz ve uyguladıklarınız hep işin problemli tarafıydı. Bu adımda öğreneceğiniz şey işin en zevkli adımı olacaktır. Tebrik ediyorum artık sizde ileri düzey bir kullanıcı oldunuz. Peki rahat mı battı? Canınız mı sıkıldı? Başka rom mu denemek istiyorsunuz? Daha fazla özellik mi olsun istiyorsunuz?

YAPTIĞINIZ VE YAPACAĞINIZ İŞLEMLER SIRASINDA KAFANIZA TAKILAN SORU OLURSA LÜTFEN BU KONU ALTINDAN SORUNUZ. BUGÜNDEN SONRA ÖZEL MESAJLARA CEVAP VERİLMEYECEKTİR. SEBEBİ İSE SİZİN YAŞADIĞINIZ SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ BELKİ BİR BAŞKASININ UMUT IŞIĞI OLABİLİR.

Son düzenleme:

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22

zaferturk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
zafer
Cihazım
mi max 3
Meslek
işçi
Konular
11
Merhaba sevgili Miui severler, öncelikli olarak almış olduğunuz mi max 3 telefonu hayırlı olsun. Hastalıkta sağlıkta hep yanınızda uzun batarya ömrü ile kurtarıcınız olsun.

İşlemleri başarıyla tamamlayanlar "İşlemleri başarılı şekilde tamamladım, tavsiye ederim. Teşekkürler." benzeri teşekkür yazısı yazarsa ayrıca sevinirim. Yeni kullanıcılar için güvenilir içerik olduğunu gösterir.

Yeni Mi Max 3 kullanıcı sayısı gün geçtikçe artıyor ve sayı arttıkça sorunlarda artıyor. Geneli aynı tabana dayanan ama yeterli bilgiye sahip olmadığı için ne yapacağını tam olarak kestiremeyen kullanıcılarımız için kısaca altı adım üzerinden yapmaları gerekenleri yazacağım. Değinmeyi unuttuğum önemli yerler varsa bildirmeniz halinde konuya eklerim.

Öncelikli olarak telefonu almış olduğunuz kişi, firma, mağaza, market, sanal market ile garantisi evofone, cepport, electra, delta, ritzy vb... yahut kendiniz gidip çinden almanız yapacağınız işlemleri genelinde değiştirmeyecektir. (Sadece ileri düzey kullanıcı olmak istediğiniz zaman global telefona çin yazılımı, çin telefona global yazılım kurmayacaksınız.)

Garantili cihaz alanlar bootloader kilidi açmanın, rootlamanın ve custom rom yüklemenin garanti dışında kalıp kalmadığını firmalarına sormaları gereklidir. Garanti dışı kalıyorsa son karar sizindir. Fakat bugüne kadar (10.10.2018) evefone firması haricinde çin versiyon getirip satan firmaların mi max 3 cihazlarında bootloader kilidi açık ve içerisinde fake rom mevcuttur.

Bu işlemleri yapmak için bahanelerimiz nelerdir?
  • Şebeke sorunları, hücresel ağ sorunları, wifi sorunları vb... yazılımsal tabanlı sorunları aşmak istiyorum.
  • Telefonumda olan reklamları engellemek istiyorum.
  • Telefonum güncelleme almıyor.
  • İleri düzey kullanıcı olmak ve custom rom kurmak istiyorum.
  • Root yetkisi verip sistemde gereksiz uygulamaları temizlemek, diğer uygulamalardan tam performans almak ve normalde yapamadığım işlemleri yapmak istiyorum.
  • Her hafta en yeni güncellemeleri almak ve yenilikleri takip etmek istiyorum.
Bunlara benzer bir sürü bahaneler uydurabilirsiniz. Bahanelerimizin hepsi için adım adım yapılacaklar listesi:

• Adım 1: sitesinden cihazımızın global versiyon mu yoksa çin versiyon mu olduğunu kontrol etmeliyiz.
Global olmayan Çin versiyon görüntüsü:

Global versiyon görüntüsü:

Hocam dediğiniz şeylerden hiçbirşey anlamadım diyorsanız. Forumda arama yapabilir yada bu linkten detaylı bakabilirsiniz.

SORU: İlk adımı yaparken amacımız neydi?
CEVAP: Cihazımızın Global Versiyon yada Çin Versiyonu olduğunu öğrenmemiz ilerleyen dönemlerde telefonu brick etme olasılığımızı engellemek içindir. Global Versiyon Cihaza Çin Yazılımı (Stabil-Beta), Çin Versiyon Cihaza Global yazılım yüklemeyiniz.

• Adım 2: Bootlaoder kilidimiz açık mı kapalı mı diye bakmamız gerekiyor. Nasıl olduğunu öğrenmek için buraya tıklayınız yada forumda detaylı arama yapabilirsiniz.
  • Adım 3: Bootloader kilidi açıldıktan sonra platform-tools, rom, root ve alternatif dosyaları indirerek kuruluma hazırlayınız. Lütfen ilk deneme için konu içerisinde yer alan romu kurmanızı tavsiye ediyorum. Başka bir rom denemesi yapmayınız. Nasıl yapılacağını öğrenmek için buraya tıklayınız yada forumda detaylı arama yapabilirsiniz.
  • Adım 4: Eğer ki adım 3 size karışık geldiyse kendi cihazım için yaptığım işlemleri sırasıyla tekrarlayabilirsiniz. Nasıl yapılacağını öğrenmek için buraya tıklayınız yada forumda detaylı arama yapabilirsiniz.
  • Adım 5: İlk dört adımı sağlıklı şekilde başardıysak artık sorunlarımızın ve bahanelerimizin bittiğini bilmelisiniz. Artık telefonumuza istediğimiz gibi custom rom kurabiliriz. Lakin stabil-beta kurmak isterseniz işler biraz daha kafa kurcalayıcı olabilir. Cihazınızda ARB aktif ise ARB aktif olduğu güncelleme sürümünün üstünde olmak koşuluyla çin cihazına çin stabil-beta yada global cihaza global rom kurabilirsiniz. Kesinlikle çin cihazına global rom, global cihaza çin stabil-beta kurmayınız. Cihazımda ARB aktif yada pasif olduğunu muhtemelen bilmiyorsunuzdur. Forumda ARB aktif mi pasif mi diye hangi kodlarla yada hangi yöntemle bakılacağı yazıyor. Cihazınızda ARB aktif yada pasif olduğuyla ilgili komut yada yöntemlerle kafanızı kurcalamamanızı tavsiye ediyorum. Çünkü arb sorgulama fastboot kodu failed hatası verecek ve yöntemi cihaz size bootloader kilidi açık ve-veya fake rom ile geldiyse cihazın geçmişini bilmediğinizden kendinizi sorunun cevabını öğrenmek için boşa hırpalayacaksınız. Peki ne yapmalıyım diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Bugünden itibaren ARB'nin aktif olduğu sürümü not ediniz ve asla onun altında olan bir roma dönmeyiniz. Telefonunuz hiçbir zaman ARB yüzünden brick olmayacaktır. ARB li cihazınıza hangi sürümleri yükleyebiliriz? öğrenmek için buraya tıklayınız yada forumda detaylı arama yapabilirsiniz.
  • Adım 6: Buraya kadar öğrendikleriniz ve uyguladıklarınız hep işin problemli tarafıydı. Bu adımda öğreneceğiniz şey işin en zevkli adımı olacaktır. Tebrik ediyorum artık sizde ileri düzey bir kullanıcı oldunuz. Peki rahat mı battı? Canınız mı sıkıldı? Başka rom mu denemek istiyorsunuz? Daha fazla özellik mi olsun istiyorsunuz?

YAPTIĞINIZ VE YAPACAĞINIZ İŞLEMLER SIRASINDA KAFANIZA TAKILAN SORU OLURSA LÜTFEN BU KONU ALTINDAN SORUNUZ. BUGÜNDEN SONRA ÖZEL MESAJLARA CEVAP VERİLMEYECEKTİR. SEBEBİ İSE SİZİN YAŞADIĞINIZ SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ BELKİ BİR BAŞKASININ UMUT IŞIĞI OLABİLİR.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Aydınlandım

techierro

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
mi max 3
Konular
2
Hocam bende adımları takip ederek başarılı bir kurulum yaptın daha sorunsuz bir versiyon kullanıyorum şimdi teşekkürler hocam :)

resitugur

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ugur
Cihazım
mi max 3
Konular
5
aşk olsun size hocam,

fevkalâdenin fevkinde bir anlatım olmuş.

bu bilgi ve tecrübenin bir adım ötesi kendi romonuzu yapmak.

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22
aşk olsun size hocam,

fevkalâdenin fevkinde bir anlatım olmuş.

bu bilgi ve tecrübenin bir adım ötesi kendi romonuzu yapmak.
İltifat için teşekkür ederim hocam, rom işine eskiden @erkan1982 hocamla girmiştik. O günleri orada bıraktık Artık tembel işi takılıyoruz.

MI MAX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt