Soru Mİ Max 2'De Yaşadağım Hayal Kırıklıkları

lastreal55

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Cüneyt tan
Cihazım
mi max
Konular
24
Değerli arkadaşlar, mi max 2 dün çıktı bildiğiniz gibi ama ben bazı hayal kırıklıkları yaşadım. Öncelikle yine OİS(OPTİK GÖRÜNTÜ SABİTLEYİCİ) yok. Ayrıca RAM 4 GB 'a çıkmış ama hala DDR3, DDR4 değil. Şimdi anlamadığım 1 sene önce çıkan Mi5' te bile bu özellikler varken yeni bir telefonda bunlar nasıl olmaz. Bir teknoloji sitesinde de mi max 2'nin önceki modeline göre performans düşüklüğü olduğundan bahsediliyor donanım özelliklerinden dolayı. Benim kafamda Samsung galaxy c9 pro varken bu telefonu bekledim, üstelik c9 pro'daki Ram 6 GB ve o da DDR3 ve onda da OİS yok, ayrıca 6 inch,fiyatıda 1.600 TL, muhtemelen mi max 2 'de bu civarda satılır, hatta daha da pahalı olma ihtimali var. Yani büyük hayal kırıklığı yaşadım

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Hocam tek eksiği olarak snapdragon 625 görüyorum ama o da üst üste snapdragon 660 ile gelecek falan diye haberler çıktığı için beklenti o yönünde olmuştu onun dışında cihaz süper. Kamera konusuna geleyim. Cihazın üstünde mi 6 da kullanılan imx386 Sony kamera var daha napsın ki adamlar? Ois olayı videolarda iş görüyor güzel bir icat ama her ois kullanan cihaz da o kadar başarılı değil kamera karşılaştırmalarinda bariz belli oluyor. Çok detaylı bakmadım ama eğer cihazda ois yoksa eis vardır o da iş görüyor. Tasarım zaten muazzam 7.6 mm de 5300 mah batarya, çift hoparlör, pil cimrisi snapdragon 625 te süper cihaz :D
Ha bu arada hocam mi 5 amiral gemisiydi 1 ay öncesine kadar yani xiaomi nin en iyi cihazı, orta seviye falan değil cihaz snapdragon 820 kullanıyor, ois tir vs herşey onda olacak. Çünkü mi 4 ile arasında baya bir vakit var adamlar o yüzden tasarım kalitesi hariç piyasada tutunmak için iyi bir cihaz çıkardılar

Oyla:

lastreal55

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Cüneyt tan
Cihazım
mi max
Konular
24
Konu başlıkları büyük harf yazılamaz...! Lütfen daha dikkat edelim. İyi forumlar...
Ben bilmiyordum bu kuralı, ayrıca büyükmü yazmışım farkında değilim

Oyla:

lastreal55

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Cüneyt tan
Cihazım
mi max
Konular
24
Hocam tek eksiği olarak snapdragon 625 görüyorum ama o da üst üste snapdragon 660 ile gelecek falan diye haberler çıktığı için beklenti o yönünde olmuştu onun dışında cihaz süper. Kamera konusuna geleyim. Cihazın üstünde mi 6 da kullanılan imx386 Sony kamera var daha napsın ki adamlar? Ois olayı videolarda iş görüyor güzel bir icat ama her ois kullanan cihaz da o kadar başarılı değil kamera karşılaştırmalarinda bariz belli oluyor. Çok detaylı bakmadım ama eğer cihazda ois yoksa eis vardır o da iş görüyor. Tasarım zaten muazzam 7.6 mm de 5300 mah batarya, çift hoparlör, pil cimrisi snapdragon 625 te süper cihaz :D
Ha bu arada hocam mi 5 amiral gemisiydi 1 ay öncesine kadar yani xiaomi nin en iyi cihazı, orta seviye falan değil cihaz snapdragon 820 kullanıyor, ois tir vs herşey onda olacak. Çünkü mi 4 ile arasında baya bir vakit var adamlar o yüzden tasarım kalitesi hariç piyasada tutunmak için iyi bir cihaz çıkardılar
Tabi ben mi max 1 modeline bakarak ve OİS olmadığını bilerek söylemiştim, çünkü loş ortamlarda hakikaten iyi çekim yapmıyordu ve titremeleri belli ediyordu. OİS bunu çözdüğü için konulur diye ciddi beklentim vardı. Mi6 lensi kullandığını biliyordum ve eğer bu lens OİS olmadan dediğim problemleri(loş ortamda kötü çekim ve titretmede kötü çekim) çözüyorsa diyecek lafım yok, çıplak gözle bakmak lazım ama cihazda heryerde yok. Mi5'i tabi ben fiyatından dolayı orta segment olarak değerlendirmiştim, amiral gemisi olduğunu bilmiyordum. Küçük telefonlar bana hitap etmiyor hele mi max ten sonra asla, böyle çok istediğim bir telefonda DDR4 te olsaydı mükemmel olurdu ama tabi adamlar fiyatı düşük tutmak için illaki bireylerden kısacaklar. Biraz bekleyip inceleme videolarını izleyeceğim. Ama ne olursa olsun mi max cidden premium hissi veriyor.

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
mesela hocam video güzel olmuş aradaki fark çok büyük . Birde xiaomi ne kadar donanım koyarsa koysun her cihazın gece loş ışıkta performansı düşük amiralde olsa ois te olsa xiaominin biraz yazılıma el atması lazım . Zaten kendileri de bunu kabul edip miui 9 ile şahlanacaz dediler bekliyoruz . Mİ max 2 nin kamerasının da kötü olduğunu düşünmüyorum sony bu yıla kadar ois kullanmıyordu daha yeni başladı kullanmaya .

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
simdi arkadaslar konuyu tamamrn okumadim biseyler yazmissiniz ancak bazilari dogru bazilari yanlis

ram in ddr 3 olmasi ve ddr4 olmasindan cok fark yasamazsin onemli olan frekansi biraz ddr3 1600 mhz ise sorun degil ancak xiaomi mi5 de ddr 4 koyup 1333 mhz yapmisti hatirlarsaniz buna bakmak lazim detayli incelemdim max 2 yi begenmedimde zaten. ancak sd652 sd625 den daha iyi bi islemci islemci gucu olarak cortex a72 cortex a53 den daha iyi bi islemci sd625 deki uretim boyutunun kuculmesi biraz iyilesme amlamina gelir ancak a72 yi bu uretim boyutunda gecemez. pil konusunda ise sd625 baya fark atar hem uretim teknolojisindn hemde a53 kullandigi icin antutudan sd652 sd810 dan yuksek skor aliyordu zaten az daha zorlasa sd820 ye 20-30 k fark yesede kismen yetisiyor. sd625 de sd652 den bi 10 k fark yiyor ayrica sd652 deki gpuda sd625 deki gpudan bi tik daha iyi ama ikiside orta segmen gpu dan bisey beklememk lazim. ddr4x ramler geldi makum sd660da cikiyor ve ddr4x ram ile cikicak bu cihazda sd660 kullansa yada sd652 nin oc li hali sd653 kullansa daha makul olurdu. ben sd625 li cihazlari orta giris segmentin ust cihazi olarak cikardiklarini soyleyeyim birda orta ust sinif var eger orta segment bir cihaz alacaksan orta ust segment al ki oda ust seviye cihazlar ile hemen hemen ayni fiyatlara geliyor... islem gucu bakimindan eksiklik hissetmezsin ancak gpu lari tirt oluyor

Oyla:

lastreal55

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Cüneyt tan
Cihazım
mi max
Konular
24
simdi arkadaslar konuyu tamamrn okumadim biseyler yazmissiniz ancak bazilari dogru bazilari yanlis

ram in ddr 3 olmasi ve ddr4 olmasindan cok fark yasamazsin onemli olan frekansi biraz ddr3 1600 mhz ise sorun degil ancak xiaomi mi5 de ddr 4 koyup 1333 mhz yapmisti hatirlarsaniz buna bakmak lazim detayli incelemdim max 2 yi begenmedimde zaten. ancak sd652 sd625 den daha iyi bi islemci islemci gucu olarak cortex a72 cortex a53 den daha iyi bi islemci sd625 deki uretim boyutunun kuculmesi biraz iyilesme amlamina gelir ancak a72 yi bu uretim boyutunda gecemez. pil konusunda ise sd625 baya fark atar hem uretim teknolojisindn hemde a53 kullandigi icin antutudan sd652 sd810 dan yuksek skor aliyordu zaten az daha zorlasa sd820 ye 20-30 k fark yesede kismen yetisiyor. sd625 de sd652 den bi 10 k fark yiyor ayrica sd652 deki gpuda sd625 deki gpudan bi tik daha iyi ama ikiside orta segmen gpu dan bisey beklememk lazim. ddr4x ramler geldi makum sd660da cikiyor ve ddr4x ram ile cikicak bu cihazda sd660 kullansa yada sd652 nin oc li hali sd653 kullansa daha makul olurdu. ben sd625 li cihazlari orta giris segmentin ust cihazi olarak cikardiklarini soyleyeyim birda orta ust sinif var eger orta segment bir cihaz alacaksan orta ust segment al ki oda ust seviye cihazlar ile hemen hemen ayni fiyatlara geliyor... islem gucu bakimindan eksiklik hissetmezsin ancak gpu lari tirt oluyor
Kafama takılan bir soruya cevap bulmuş oldum. Teknoloji sitelerinin birinde mi max 2'nin max 1'e göre performansının düşük olduğu söyleniyordu, bu yazdıklarınıza göre doğruymuş. Kamera konusu ise yukarıda arkadaşımızın dediği doğru. Xiaomi yazılım konusunu tam çözemedi, loş ışıkta kameralar kötü çekiyor. Benim önceliğim telefonun büyük boyutlu olması, keşke büyük boyutla birlikte tatmin edici performans ve kamera koysalardı, neticede xiaomi fiyat performans telefonu olduğu için eminim o da uygun bir fiyata çıkardı(tabi Türkiye 'deki ithalatçılar yüksek kar marjı koymazsalar). Ama mi max1' e göre konuşuyorum, hala premium hissi veren ve hala alınabilecek bir telefon.

Oyla:

lastreal55

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Cüneyt tan
Cihazım
mi max
Konular
24
Son olarak boyutu beni tatmin etmesede muhtemelen mi6 Plus da bekleyebilirim, 5.7 İnch çıkacak

Oyla:

Escobar1945

Epicrom MIUI Developer&Android Rom Developer
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X