Yardım Mi max 2 nasıl kayıt ettireceğimi bilmiyorum

emrekaragol6

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emre
Cihazım
Mi Max 2
Konular
7
Merhaba arkadaşlar mi max 2 aldım ama cihaz kayıt olmamış.Bunu en uygun nasıl kayıt ettirebilirim?

cinaryal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yalçın
Cihazım
Mi Max2
Meslek
Mühendis. Emekli
Konular
3
Hangi tarihte nereden ve kimden aldığınızı bilmiyorum ama eğer bir ithalatçı dan aldıysanız ithalatçının 1 hafta içinde BTK^ ya bildirmesi gerekiyor. Yurtdışından aldıysanız vergi dairesine giderek kendiniz kayıt ettirebilirsiniz.

Oyla:

emrekaragol6

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emre
Cihazım
Mi Max 2
Konular
7
Hangi tarihte nereden ve kimden aldığınızı bilmiyorum ama eğer bir ithalatçı dan aldıysanız ithalatçının 1 hafta içinde BTK^ ya bildirmesi gerekiyor. Yurtdışından aldıysanız vergi dairesine giderek kendiniz kayıt ettirebilirsiniz.
1100 tl ye sahibinden.com dan aldım ama hocam sırf siyah renk olduğu için.Keşke sefa hocamdan alsaydım diyorum şuan.

Oyla:

cinaryal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yalçın
Cihazım
Mi Max2
Meslek
Mühendis. Emekli
Konular
3
Ben n11.com' da bir ithalatçı dan siyah renk aldım. İthalatçı 1 hafta içinde BTK' ya bildirmiş. BTK sitesine girdim, kontrol ettim, telefonum kaydedilmiş. hepsiburada.com ile temasa geçmeniz yararlı olabilir.

Oyla:

emrekaragol6

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emre
Cihazım
Mi Max 2
Konular
7
Ben n11.com' da bir ithalatçı dan siyah renk aldım. İthalatçı 1 hafta içinde BTK' ya bildirmiş. BTK sitesine girdim, kontrol ettim, telefonum kaydedilmiş. hepsiburada.com ile temasa geçmeniz yararlı olabilir.
Benim aldığım kişi hong kong tan kendine kullanmak için getirmiş hocam.Mi mix 2 almak için satıyordu cihazı.

Oyla:

cinaryal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yalçın
Cihazım
Mi Max2
Meslek
Mühendis. Emekli
Konular
3
O kişi size sattığı için artık ilgilenmeyebilir. Bu durumda sizin kayıt ettirmeniz gerekecektir. Yakın çevrenizden Pasaportu olan biri bunu yapabilir.Aksi halde telefonu rootlayıp daha önce kullandığınız kayıtlı bir telefonun imei numarasını satın almış olduğunuz telefona atmanız gerekebilir.

Oyla:

emrekaragol6

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emre
Cihazım
Mi Max 2
Konular
7
O kişi size sattığı için artık ilgilenmeyebilir. Bu durumda sizin kayıt ettirmeniz gerekecektir. Yakın çevrenizden Pasaportu olan biri bunu yapabilir.Aksi halde telefonu rootlayıp daha önce kullandığınız kayıtlı bir telefonun imei numarasını satın almış olduğunuz telefona atmanız gerekebilir.
İmei atmak için illa root mu atmam gerek hocam?Daha önce redmi note 3 kullandım onda böyle şeyler gerekmiyordu?

Oyla:

cinaryal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yalçın
Cihazım
Mi Max2
Meslek
Mühendis. Emekli
Konular
3
MTK işlemcili telefonlarda Root olunarak imei atılabiliyordu. Root olmadan bilgisayarcılar yapabilir mi bilemiyorum. Ben sanmıyorum. Satın almış olduğunuz Mi Max2 Snapdragon işlemcili bir telefon. Bu yüzden önce TWRP yüklemeniz ve Root olmanız gerekecektir. Root olduktan sonra imei atılabilir.

Oyla:

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9