Rom Mi Max 2 Miui10 RevolutionOS Beta 9.5.1 Port Android 9(Pie)Rom

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Merak var ama bu hatalarla kurma isteğim kalmıyor hocam bildiriminiz için teşekkürler...

Miui romlarda android surumu guncellensede fazla hissedilmez. sebebi android yillar once android 2,3,4,5 zamaninda cidden cok fazla degisimler yapar, kullaniciya bunu hissettirirdi. Android 6 ile beraber cok asiri fark olmuyor. Daha cok temasal degisimler.

Miui ise basli basina tum sistemi degistirmeye calisan tek firma diyebilirim. Androidin sadece temel fonksiyonlarini kullaniyor. Temasal bolumler tamamen miui ye ait. O yuzden android guncellemesini son kullanici farkedemez/farketmesi kolay olmaz.

Bizim icin android guncelleme anca custom rom icin faydali oluyor, bu port romunda ise oyle uzerine asiri ugrasilmamis. Portlanip, acilmasi icin gerekli hatalar duzeltilmis sadece. Sorunlarin olmasi dogal hocam

Son düzenleme:

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209
Romu kurmak isteyipte hâlâ merak edenler için;
Rom stock MIUI beta sürümü ile aynı , yenilik bakımından eu beta veya mi globeye göre geride bile kalmış. Yani arayüz bildiğiniz Xiaomi arayüzü.
Tam ekran hareketleri var ekstra olarak ama magisk modülü ile herhangi bir romda zaten yükleyebilirsiniz.
Picture in picture özelliği çalışır durumda.
Mi hesabı açılamiyor,
tema yüklenmiyor,
sonuç itibari ile rom çalışır durumda , yani android yükseltmek için yükseltilebilir ama günün sonunda android pie de olsa MIUI romlarin android sürümünden bağımsız olduğunu fark edeceksiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Dosya paylaşımı yapılamıyor mi tarayıcıda en azından bu romda yüklü olan sürümünde. Son uygulamalar kısmı bildiğiniz MIUI 10 ile birebir aynı hocam.
Siz böyle yazınca aklıma Amazon42 geldi.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Siz böyle yazınca aklıma Amazon42 geldi.

Nasıl yani hocam :D
Miui romlarda android surumu guncellensede fazla hissedilmez. sebebi android yillar once android 2,3,4,5 zamaninda cidden cok fazla degisimler yapar, kullaniciya bunu hissettirirdi. Android 6 ile beraber cok asiri fark olmuyor. Daha cok temasal degisimler.

Miui ise basli basina tum sistemi degistirmeye calisan tek firma diyebilirim. Androidin sadece temel fonksiyonlarini kullaniyor. Temasal bolumler tamamen miui ye ait. O yuzden android guncellemesini son kullanici farkedemez/farketmesi kolay olmaz.

Bizim icin android guncelleme anca custom rom icin faydali oluyor, bu port romunda ise oyle uzerine asiri ugrasilmamis. Portlanip, acilmasi icin gerekli hatalar duzeltilmis sadece. Sorunlarin olmasi dogal hocam
Güzel aciklamissiniz hocam teşekkürler. Resmi güncelleme gelse seve seve yüklerim ama bu şekilde pek anlamı yok, bug çok fazla.

Merak var ama bu hatalarla kurma isteğim kalmıyor hocam bildiriminiz için teşekkürler...
Rica ederim hocam.

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209

Güzel aciklamissiniz hocam teşekkürler. Resmi güncelleme gelse seve seve yüklerim ama bu şekilde pek anlamı yok, bug çok fazla.

Rica ederim hocam.
Romu kurup bilgilendirme açısından not düşüyordu hep sanırım Tncy dı hocam yanlış hatırlıyorda olabilirim.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315

Rica ederim hocam.

Katılıyorum kardeşim. Bug ve hata çok fazla

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209
Katılıyorum kardeşim. Bug ve hata çok fazla
Kardeşim yerine ya nick yada hocam diye hitap edersek daha iyi olur hocam.Samimi ve aile ortamı olarak gördüğünüzden eminim fakat uymamız gereken kurallarımız var

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Kardeşim yerine ya nick yada hocam diye hitap edersek daha iyi olur hocam.Samimi ve aile ortamı olarak gördüğünüzden eminim fakat uymamız gereken kurallarımız var

Aa oda mı yasak haha-- Kurallarda göremedim ama benim gözümden kaçmıştır. Ben kendisini sevdiğim için vede samimi gördüğüm için bunu dedim. Yoksa problem değil direk nick yazarım

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209
Aa oda mı yasak haha-- Kurallarda göremedim ama benim gözümden kaçmıştır. Ben kendisini sevdiğim için vede samimi gördüğüm için bunu dedim. Yoksa problem değil direk nick yazarım
Kesinlikle öyle gördüğünüzü biliyorum hocam.

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Romu kurup bilgilendirme açısından not düşüyordu hep sanırım Tncy dı hocam yanlış hatırlıyorda olabilirim.

Hocam rom değiştirme bağımlılık yaptı. Her gece birşeyler yüklemedigim zaman sıkıntı basıyor artık bari bir faydası olsun dedim :D

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209
Hocam rom değiştirme bağımlılık yaptı. Her gece birşeyler yüklemedigim zaman sıkıntı basıyor artık bari bir faydası olsun dedim :D
Yok hocam tabiki bilgilendirin sıkıntı yok onda ben sadece aklıma geldi onu yazdım

Üst Alt