Çözüldü Mi Max 2 Custom Rom Sonrası Logoda Kalıyor

LEIGONNAIRE

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
melih
Cihazım
Mi max 2
Konular
1
Merhaba Arkadaşlar;
Toplamda 20 saatlik denemelerim sonrasında artık yılmış durumdayım
Mi max 2 cihazım ı 4 yıldır orjinal hali ile kullanıyordum ancak son 1 haftadır sürekli durduruldu hatası almaya ve kullanılamayacak derecede yavaşlama sonucunda yeniden rom yüklemeye karar verdim
Bootloader kilidini açtım,orjinal sitesinden global rom u indirdim, xiaomi sitesinden miflash(x64) yazanı indirip global rom u flashladım ancak yavaşlama devam etmekte idi(yavaşlamaya örnek olarak herhangi bir uygulamaya (youtube vb.) basıp açmam bile en az 10 snye sürüyor)
Custom rom yuklemeye karar verdim
xiaomitools sitesinden uygun olan twrp yi indirdim (OrangeFox-R10.1-Stable-oxygen),minimal adb ile yukledim,yeniden baslatıp magisk-v25.1 i twrp üzerinden yukledim(magisk sitesinde apk dosyasının uzantısını zip yapıp yukleyip yazıyordu yada ben yanlış anladım)
ardından 4 lu silmeyi yaptım (dalvic cache vb) ve custom rom u yukledim (MIUI Türkiye Forumu içerisinde verilen linklerden indirdim)

-LineageFE-v11.69-20210527-oxygen-Isobar
-crDroidAndroid-11.0-20210613-oxygen-v7.6

Bu yaptığım işlemlerin hepsinde en küçük bir uyarı almıyorum,hersey olması gerektiği gibi gidiyor ancak rom un logosunda kalıyor, 1 saatten fazlada beklediğim oldu ancak telefon açılmıyor
Burada yazdığım yolları defalarca denedim

Kusura bakmayın biraz uzun yazdım ancak daha kolay yardımcı olma imkanınız olur diye

Şimdiden herkese teşekkür ederim

Çözüm
Ayrıntılı anlatımızın için teşekkürler clap~~

MIUI romdan AOSP roma geçiş yaparken 4 wipe yeterli olmuyor hocam.

Öncelikle Wipe menusu altından format data yapmanız gerekli. Format data yaptığınızda rom dosyası da silinecek. Recoveryden çıkamadan reboot recovery yapın, telefonu bilgisayara bağlayın, rom dosyasını kopyalayın ve install zip ile yükleyin. Yükledikten sonra root istiyorsanız magisk dosyasını da yükleyebilirsiniz.

Eğer yine hata alırsanız kullandığını TWRP uyumlu olmayabilir. Romu indirmiş olduğunuz yerde farklı recovery önerilmişse onu kullanabilirsiniz.

aRiSe

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi Max 2
Konular
7
Daha güncel romlar varken neden eski romları yüklüyorsunuz? :)

Oyla:

LEIGONNAIRE

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
melih
Cihazım
Mi max 2
Konular
1
Daha güncel romlar varken neden eski romları yüklüyorsunuz? :)
hocam tek istediğim herşeyin çalışması ve kararlı olması android 5.1.1 e bile razıyım artık :D ancak global stock rom da bile aşırı kasıyor,(hiç tamir görmedi ve geçen haftaya kadar stock romla gayet iyi idik. tavsiye edebileceginiz kararlı bir rom var mı

Oyla:

aRiSe

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi Max 2
Konular
7