Çözüldü Mi Max 2 Custom Rom Sonrası Logoda Kalıyor

LEIGONNAIRE

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
melih
Cihazım
Mi max 2
Konular
1
Merhaba Arkadaşlar;
Toplamda 20 saatlik denemelerim sonrasında artık yılmış durumdayım
Mi max 2 cihazım ı 4 yıldır orjinal hali ile kullanıyordum ancak son 1 haftadır sürekli durduruldu hatası almaya ve kullanılamayacak derecede yavaşlama sonucunda yeniden rom yüklemeye karar verdim
Bootloader kilidini açtım,orjinal sitesinden global rom u indirdim, xiaomi sitesinden miflash(x64) yazanı indirip global rom u flashladım ancak yavaşlama devam etmekte idi(yavaşlamaya örnek olarak herhangi bir uygulamaya (youtube vb.) basıp açmam bile en az 10 snye sürüyor)
Custom rom yuklemeye karar verdim
xiaomitools sitesinden uygun olan twrp yi indirdim (OrangeFox-R10.1-Stable-oxygen),minimal adb ile yukledim,yeniden baslatıp magisk-v25.1 i twrp üzerinden yukledim(magisk sitesinde apk dosyasının uzantısını zip yapıp yukleyip yazıyordu yada ben yanlış anladım)
ardından 4 lu silmeyi yaptım (dalvic cache vb) ve custom rom u yukledim (MIUI Türkiye Forumu içerisinde verilen linklerden indirdim)

-LineageFE-v11.69-20210527-oxygen-Isobar
-crDroidAndroid-11.0-20210613-oxygen-v7.6

Bu yaptığım işlemlerin hepsinde en küçük bir uyarı almıyorum,hersey olması gerektiği gibi gidiyor ancak rom un logosunda kalıyor, 1 saatten fazlada beklediğim oldu ancak telefon açılmıyor
Burada yazdığım yolları defalarca denedim

Kusura bakmayın biraz uzun yazdım ancak daha kolay yardımcı olma imkanınız olur diye

Şimdiden herkese teşekkür ederim

Çözüm
Ayrıntılı anlatımızın için teşekkürler clap~~

MIUI romdan AOSP roma geçiş yaparken 4 wipe yeterli olmuyor hocam.

Öncelikle Wipe menusu altından format data yapmanız gerekli. Format data yaptığınızda rom dosyası da silinecek. Recoveryden çıkamadan reboot recovery yapın, telefonu bilgisayara bağlayın, rom dosyasını kopyalayın ve install zip ile yükleyin. Yükledikten sonra root istiyorsanız magisk dosyasını da yükleyebilirsiniz.

Eğer yine hata alırsanız kullandığını TWRP uyumlu olmayabilir. Romu indirmiş olduğunuz yerde farklı recovery önerilmişse onu kullanabilirsiniz.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6

Öncelikle Wipe menusu altından format data yapmanız gerekli. Format data yaptığınızda rom dosyası da silinecek. Recoveryden çıkamadan reboot recovery yapın, telefonu bilgisayara bağlayın, rom dosyasını kopyalayın ve install zip ile yükleyin. Yükledikten sonra root istiyorsanız magisk dosyasını da yükleyebilirsiniz.

Eğer yine hata alırsanız kullandığını TWRP uyumlu olmayabilir. Romu indirmiş olduğunuz yerde farklı recovery önerilmişse onu kullanabilirsiniz.

Oyla: Çözüm

LEIGONNAIRE

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
melih
Cihazım
Mi max 2
Konular
1
Cok teşekkür ederim hocam ilginize,az sonra tekrar deneme yapacagim

Oyla:

LEIGONNAIRE

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
melih
Cihazım
Mi max 2
Konular
1

Teşekkür ederim hocam tekrar tekrar, dediğiniz gibi twrp uyumsuzluğundan sanırım, baska bir rom denedim,yanında uyumlu twrp de vardı, o şekilde kurunca sorunsuz çalışmaya başladı, muhtemelen yukarıda yazdığım iki rom için uyumlu twrp bulursam herşey tamam olmuş olucak :)
İnternette romun ismini aratarak konusunu ve uyumlu twrp yi bulamadım, twrp leri tek tek denemem işe yarar mı

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Teşekkür ederim hocam tekrar tekrar, dediğiniz gibi twrp uyumsuzluğundan sanırım, baska bir rom denedim,yanında uyumlu twrp de vardı, o şekilde kurunca sorunsuz çalışmaya başladı, muhtemelen yukarıda yazdığım iki rom için uyumlu twrp bulursam herşey tamam olmuş olucak :)
İnternette romun ismini aratarak konusunu ve uyumlu twrp yi bulamadım, twrp leri tek tek denemem işe yarar mı
Teker teker denemek de bir çözüm ama çok uğraştırır. Genellikle bu tarz durumlarda rom yapımcıları kendileri bir TWRP öneriyorlar hocam. Romun XDA'daki konusuna bir bakın muhtemelen orada uyumlu bir TWRP tavsiyesi vardır.

Oyla:

LEIGONNAIRE

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
melih
Cihazım
Mi max 2
Konular
1
Teker teker denemek de bir çözüm ama çok uğraştırır. Genellikle bu tarz durumlarda rom yapımcıları kendileri bir TWRP öneriyorlar hocam. Romun XDA'daki konusuna bir bakın muhtemelen orada uyumlu bir TWRP tavsiyesi vardır.
sonunda HavocOS_3.8_MIMAX2_QQ3A.200805.001_10_20200902 i yukledim ancak sürekli google play durduruldu hatası alıyorum. opengapps ve nikgapps flashladım flashlarken hata alyorum,bir tavsiyeniz var mı

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
sonunda HavocOS_3.8_MIMAX2_QQ3A.200805.001_10_20200902 i yukledim ancak sürekli google play durduruldu hatası alıyorum. opengapps ve nikgapps flashladım flashlarken hata alyorum,bir tavsiyeniz var mı
Opengapps pico deneyebilirsiniz hocam.

Oyla:

gkhntsdmr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
31
Sorunlarım onuncuköy ün sayesinde çözülmüştür,teşekkür ederim
Konu kapatılabilir
Crdroid için format data haricinde wipe yapmayın genellikle açılış ekranında takılır kalır, zaten cihazınız için bulunan crdroid versiyonları official değil, ve flamegapps harici kurulduğunda gps çalışmadığı söylenmiş xda'da

Oyla:

LEIGONNAIRE

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
melih
Cihazım
Mi max 2
Konular
1
Crdroid için format data haricinde wipe yapmayın genellikle açılış ekranında takılır kalır, zaten cihazınız için bulunan crdroid versiyonları official değil, ve flamegapps harici kurulduğunda gps çalışmadığı söylenmiş xda'
haklısınız hocam,deneme yanılma yardım sayesinde birsekilde hallettim ancak bunda da aramaların yarısı gelmiyor ses gitmiyor vs,daha kararlı eski bir custom rom a geçecegim, tek istediğin normal bir şekilde kullanmak :)

Oyla:
Üst Alt