Rehber Mi Max 2 BL Kilidi Açma + Twrp + Root + Global ve Xiaomi .EU Rom Yükleme

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209
twrp nin ismini ne diye değişeceyiz twrp.img diyemi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

twrp nin ismini ne diye değişeceyiz twrp.img diyemi
Zaten öyle ki hocam.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alem2727

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alem
Cihazım
Xiaomi mi max 2
Konular
57
Zaten öyle ki hocam.

Üsteki twrp linkinde uzun bir isim var onu tam olarak ne olarak değişecez yazarsanız sevinirim yanlış birşey yapmak istemiyorum twrp.img mi twrp.recovery diyemi

Erdinçer

Xiaomi Mi Max 2™
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferdi
Cihazım
Mi Max 2
Konular
90
Zaten öyle ki hocam.

İndiğinde sanırım twrp_3.2.3-0_oxygen_tr_v2.img bu şekilde hocam komutları birebir uygulaması için adını twrp. img olarak değiştirmesi lazım...

Üsteki twrp linkinde uzun bir isim var onu tam olarak ne olarak değişecez yazarsanız sevinirim yanlış birşey yapmak istemiyorum twrp.img mi twrp.recovery diyemi

Hocam isminin ne olduğu önemli değil uzantısı noktadan sonra img olacak ismini ne verdi iseniz komutta onu yazacaksınız...

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209
Hocam ilk defa mı kuruyorsunuz ,yoksa güncel olan versiyonu mu kurmak istiyorsunuz?

alem2727

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alem
Cihazım
Xiaomi mi max 2
Konular
57
İndiğinde sanırım twrp_3.2.3-0_oxygen_tr_v2.img bu şekilde hocam komutları birebir uygulaması için adını twrp. img olarak değiştirmesi lazım...

Hocam isminin ne olduğu önemli değil uzantısı noktadan sonra img olacak ismini ne verdi iseniz komutta onu yazacaksınız...
twrp_3.2.3-0_oxygen_tr_v2.img ismi böyle kalır ve üste anlatımdaki kodu girersem olurmu yani

Hocam ilk defa mı kuruyorsunuz ,yoksa güncel olan versiyonu mu kurmak istiyorsunuz?

İlk defa kuruyorum twrp_3.2.3-0_oxygen_tr_v2.img ismi böyle kalsa üste anlatımdaki kodu girersem yüklenirmi

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209
twrp_3.2.3-0_oxygen_tr_v2.img ismi böyle kalır ve üste anlatımdaki kodu girersem olurmu yani

İlk defa kuruyorum twrp_3.2.3-0_oxygen_tr_v2.img ismi böyle kalsa üste anlatımdaki kodu girersem yüklenirmi
Hocam alttaki linkte 2 adet twrp var önce ilkini indirip zipten çıkarın klasördeki yükle dosyasına tıklayıp adımları takip edin tabi cihaz fasboot da olmalı daha kolay olacaktır sizin için.Twrp kurulumu tamamlanacaktır.Sonra isterseniz ikinciyi güncel olan versiyonu direk twrp den imaj olarak flashlayabilirsiniz.
Recovery - Mi Max 2 Twrp 3.2.3-0 (Oxygen)

selcukf

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
SELÇUK
Cihazım
XİAOMİ mimax
Konular
0
Forumda yeniyim, herkese selamlar. Forumu sorunum hakkında taradım çözebilir miyim diye ama kesin bir bilgiye ulaşamadım. Malumunuz mi max 2 de güncelleme veya ekran değişimi sonrası wifi bağlanmama, çekmeme veya çok zayıf çekme sorunundan muzdarip epey kişi var. ilk aldığımda global 8 versiyonu yüklüydü. Güncelleme sonrasında wifi sorunu başladı. Ekranı serviste değiştikten sonra ise bir daha stabil bağlantı kuramadım. kopmalar, zayıf bağlantı ve hatta 1 metre mesafede bağlanamama aldı başını gitti (gsm hattından internete bağlanmada sorun yok). miui 9 ve 10 u fastboottan yükledim sorun devam ediyor. Greeshan 9 da da aynı. En stabili diye gresshan 8.11.15 yükledim, durum aynı. Sorum şu; ilk aldığımda üzerinde yüklü rom olan global 8.5.x.x romu fastboottan yüklesem brik olma olasılığı var mı? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler...

Erdinçer

Xiaomi Mi Max 2™
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferdi
Cihazım
Mi Max 2
Konular
90
Forumda yeniyim, herkese selamlar. Forumu sorunum hakkında taradım çözebilir miyim diye ama kesin bir bilgiye ulaşamadım. Malumunuz mi max 2 de güncelleme veya ekran değişimi sonrası wifi bağlanmama, çekmeme veya çok zayıf çekme sorunundan muzdarip epey kişi var. ilk aldığımda global 8 versiyonu yüklüydü. Güncelleme sonrasında wifi sorunu başladı. Ekranı serviste değiştikten sonra ise bir daha stabil bağlantı kuramadım. kopmalar, zayıf bağlantı ve hatta 1 metre mesafede bağlanamama aldı başını gitti (gsm hattından internete bağlanmada sorun yok). miui 9 ve 10 u fastboottan yükledim sorun devam ediyor. Greeshan 9 da da aynı. En stabili diye gresshan 8.11.15 yükledim, durum aynı. Sorum şu; ilk aldığımda üzerinde yüklü rom olan global 8.5.x.x romu fastboottan yüklesem brik olma olasılığı var mı? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler...

Hocam şu an Greeshan rom u kullanıp ta WiFi sıkıntısı yaşayan kimse yok tahminimce ekran değişimi sırasında WiFi anteni zarar görmüş yada doğru takılmamışş olabilir ekran değişimi yaptırdığınız yer ile irtibata geçtiniz mi?
Bizim cihazlarda Anti olmadığı için mi flash la miui 8e dönmenizde bi sıkıntı olmaz ama yine forumda konusu var cihazını kontrol ederek yapabilirsiniz...

selcukf

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
SELÇUK
Cihazım
XİAOMİ mimax
Konular
0
Cevap için teşekkürler, akşama deneyeceğim...

alem2727

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alem
Cihazım
Xiaomi mi max 2
Konular
57
Android sürümü hep nougat olarak kalacak galiba mi max 2