Yardım Mİ logosunda TAKILI KALDI!

nyzcmn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
niyazi
Cihazım
note 11 pro
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
bilmiyorum
Telefon Modeli
note 11 pro
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Değerli Forum üyeleri, MERHABA.
Xiaomi note 11 pro Cihazım var. Türkiyeden alınma ve hiç tamir görmemiş 1.5 yıllık cihaz. Bugün telefonu kapatıp açtığımda logoda kaldı. Mi logosunda kalıyor, ama latta 3 nokta dahareket ediyor. Hani işleniyor der gibi. Kpattığımda 3 saniye sonra hemen geri açılıyor. Ama asla kendisi kapanmıyor. Recovery menüsünden ''REBOOT'' ve ''GÜVENLİ MOD'' denedim fakat sonuç yine aynı. Pek anlamam bu işlerden ama bir şekilde ''FASTBOOD'' diye bir yere de girdim çıktım. sonuç yine aynı. Telefon ne kadar beklesem de açılmıyor. Normalde hard reset atıp geçicektim, Ama içindeki belgelerim benim için çok önemli. Bu sorunun adı ne? Ben nasıl bir yol izleyebilirim. Yok zamanda başımıza masraf açtık telefonsuz kaldık.

Şunu da belirtmek istiyorum. Telefon birkaç aydır işte '' google....... YANIT VERMEYİ DURDURDU'' diyordu ve bu haldeyken hiçbir uygulama açılmıyordu. Hatta misal alarm kurdunuz ve o ara bu hale geldiyse telefon sabah alarm çalmıyordu. Telefonu kapatıp açmam gerekiyordu. Sadece biri beni aradığında çalıyordu telefon ama ekrandan kimin aradığını dahi göremiyordum, aramayı cevaplayamıyordum. Bu gibi durumalarda ben de kapatıp açıyordum sonra düzeliyordu. Sadece son zamanlarda açılıp kapanması biraz gecikmeye başlamıştı. Hafızamı doldurmuştum %98 99 falan sanırım. Dedim bi ara verilerimi komple boşaltayım sonra format atayım. ama yapamadan yakalandım sanırım.

Bu telefonu servise göndermek de istemiyorum servis direkt verilerimi siler, tamirciye versem Tüm ailem, konuşmalarım, sosyal medya hesaplarım vs o telefonda güvenemiyorum. Bu sorunu nasıl halledebilirim arkadaşlar lütfen yardımcı olan birisi olursa çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    79,2 KB · Görüntüleme: 10
  • 2.jpg
    2.jpg
    77,8 KB · Görüntüleme: 13
  • 3.jpg
    3.jpg
    123,3 KB · Görüntüleme: 13
  • 4.jpg
    4.jpg
    105,9 KB · Görüntüleme: 13

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Cihaz açılırken üst yada alt kısımda açık kilit simgesi var mı ona bakın, eğer kilit açıksa fastboot üzerinden miflash ile rom yüklerseniz sorun çözülebilir.

Oyla:

nyzcmn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
niyazi
Cihazım
note 11 pro
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cihaz açılırken üst yada alt kısımda açık kilit simgesi var mı ona bakın, eğer kilit açıksa fastboot üzerinden miflash ile rom yüklerseniz sorun çözülebilir.
Hayır hiçbir yerinde ne kilitli ne açık halde herhangi bir ibare gözükmüyor. her şey resimlerde attığım gibi. Bu dediğiniz simge FASTBOOD ta falan değil normal açıp kaparkenden bahsediyorsunuz değil mi? normal açılma kapanamda attıklarım gibi görünüyor. o şekilde bir şey yok.
Benim anlamadığım hadı ''REBOOT' çalışmadı peki '' GÜVENLİ MOD'' neden açılmaz ki.

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Hayır hiçbir yerinde ne kilitli ne açık halde herhangi bir ibare gözükmüyor. her şey resimlerde attığım gibi. Bu dediğiniz simge FASTBOOD ta falan değil normal açıp kaparkenden bahsediyorsunuz değil mi? normal açılma kapanamda attıklarım gibi görünüyor. o şekilde bir şey yok.
Benim anlamadığım hadı ''REBOOT' çalışmadı peki '' GÜVENLİ MOD'' neden açılmaz ki.
Kilit açık simgesi yoksa sizin elinizden bir şey gelmez ne yazık ki. Tek çareniz format atmak, zaten boot kilidi açılırken de bilgileriniz silinecek.

Oyla:

nyzcmn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
niyazi
Cihazım
note 11 pro
Konular
1
Kilit açık simgesi yoksa sizin elinizden bir şey gelmez ne yazık ki. Tek çareniz format atmak, zaten boot kilidi açılırken de bilgileriniz silinecek.
Format dediğiniz hard reset dimi? peki o zaman kesin düzelir mi? yoksa orada da bişeyler çıkmasın? bir de bu konuyla ilgili bir post buldum forumda ama hiç anlamadım. buraya da bırakayım siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Ki bunu nasıl yaparım onu da bilmiyorum. telefon daha da bozulur mu? ŞU: Çözüldü - Redmi 10 - Batarya bitimi sonrası Mi logosunda takılı.

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Redmi Note 11 pro MTK işlemcili cihaz.
Sıfırlama olmadan BL kilidi açılıp TWRP ile veriler kurtarılabilir. İyi araştırma yaparsanız çözümsüz hiçbir şey yok.

Oyla:

nyzcmn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
niyazi
Cihazım
note 11 pro
Konular
1
Redmi Note 11 pro MTK işlemcili cihaz.
Sıfırlama olmadan BL kilidi açılıp TWRP ile veriler kurtarılabilir. İyi araştırma yaparsanız çözümsüz hiçbir şey yok.
öncelikle cevap için teşekkürler.
1-) benim sorunumun adı nedir?
2-)hemen iki yukarıda bir alıntı ekledim cevabıma. bu yol benim izlemem gereken yol mudur?
3-) bu araştımalara nereden başlamalıyım?
yönlendirirseniz çok sevinirim.

Oyla:

Toorop

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
Ses açma + ses kısma + güç tuşlarına aynı anda basılı tutarak yeniden başlatmayı deneyin, logoyu görünce tuşları bırakın. Bu şekilde aynı durumdaki birkaç cihazı açabilmiştik. Ne işe yarıyor tam olarak araştırmadım(düzgün bir cevap bulamadım) fakat verilerde de kaybolma olmamıştı. Bu durumda denemekten zarar gelmez.

Son düzenleme:
Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
wipe data yapın açılmaz ise tuşlardan olabilir. bilgiler önemli demişsiniz ama bu durumda zor kurtulur onlar.

Oyla:

nyzcmn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
niyazi
Cihazım
note 11 pro
Konular
1
wipe data yapın açılmaz ise tuşlardan olabilir. bilgiler önemli demişsiniz ama bu durumda zor kurtulur onlar.
hocam yukarıda birisi MTK işlemci olmasından dolayı veriler gitmeden kurtarılabileceğini söylemiş ama ne düşünüyorsunuz? ben bu yolu deneyeceğim ama sonrasında işleri yapamaz karıştırırsam telefoncuya içindeki verilerimle beraber vermek istemiyorum. öyle olursa silerim daha iyi. bu yolda işlerim karıştığı zaman wipw data yapaabilir miyim?

Oyla:
Üst Alt