Rehber Mi Kumanda Türk Markalarını Eklemek

firatbirben

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
FIRAT
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
6
Merhabalar Arkadaşlar Öncelikle Ben Konu Açmaktan Pek Anlamam Bu Yüzden Kusurlarım Olursa Affınıza Sığınıyorum.

Yaklaşık bir yıldır mi Kumanda da Vestel ve Seg marka televizyonlarımı ekleyemiyordum Marka seçeneklerinde Vestel, Seg ve Arçelik gibi bir kaç Türk malı marka görünmüyordu tesadüfen kendi kendime öğrendim ki bölge ayarını değiştiricince Türk malı markalar gözüküyor

Ben şu şekilde yaptım mi kumandayı kaldrıdım
BuildProp editörden ro.miui.region bulup üzerine tıklıyoruz Value'yi "IN" olarak değiştirip save'ye tıklayıp kayıt ediliyoruz. Telefonu yeniden başlatıyoruz mi kumandayı yüklüyoruz. Sonrasında gerekli marka ve kumanda ayarını yaptıktan sonra tekrar BuildProp editörden ro.miui.region bulup üzerine tıklıyoruz Value'yi "TR" olarak değiştirip save'ye tıklayıp kayıt ediliyoruz. Telefonu yeniden başlatıyoruz.
Bölgeyi tekrar TR yapmamızın sebebi ise MIUI uygulamalarında ki reklamlardan kurtulmak için.

Umarım Faydalı olur.

Telefonum Mi 8 Se
Rom MIUI 11 V11.0.3.0 Pebcnxm Stabil

'AnKeBuT

Cooder
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
VETERİNER HEKİM
Konular
26
Bu işinizi görür hocam o kadar uğraşmaya gerek yok

'AnKeBuT

Cooder
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
VETERİNER HEKİM
Konular
26
Bu konuyu daha önce de okudum 3 kere denedim olmadı

Benim televizyonum vestel. Bu program orjinal kumanda uygulamasına Türk markaların da eklendiği bir ek aslında. Sadece kumandayı bulup ayarlayana kadar netinizin açık olması lazım. Derseniz ki bunla da uğraşamam. Orjinal kumanda uygulamasındaki sharp markasının kumandaları vestel, arçelik, beko gibi markalarla uyumlu. Ben şahsen bu şekilde kullanıyorum..

firatbirben

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
FIRAT
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
6
Benim televizyonum vestel. Bu program orjinal kumanda uygulamasına Türk markaların da eklendiği bir ek aslında. Sadece kumandayı bulup ayarlayana kadar netinizin açık olması lazım. Derseniz ki bunla da uğraşamam. Orjinal kumanda uygulamasındaki sharp markasının kumandaları vestel, arçelik, beko gibi markalarla uyumlu. Ben şahsen bu şekilde kullanıyorum..
Bunu öğrendiğim iyi oldu teşekkür ederim

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129

Konuyu baltalamak istemem tabiki elinize sağlık fakat bu kadar uğraş yerine ;
Uygulamayı kaldırın ve bu uygulamayı kurun. Tüm cihazları kumanda etmenin tadını çıkarın

Son düzenleme:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Bende SURE remote uygulamasını tavsiye ederim. Yumatu, Golmaster, NextStar,Arçelik,Vestel vs gibi markaların yanı sıra hiç akla gelmeyecek başka markalar da mevcut. Sesli asistan, Ağ yayını vs. gibi ek özelliklerde barındırmakta.
Sürüm 4.24.128

ibo4fun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim kese
Cihazım
Xiaomi Note pro
Meslek
Moto Kurye (MNG)
Konular
9
Beko televizyonlar
Next ve Next&Nextstar uydu alıcıları
orjinal uygulama ile sorunsuz çalışıyor herhangi ayara gerek yok

neyzem

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Neyzem
Cihazım
Xiomi
Konular
0
Merhabalar Arkadaşlar Öncelikle Ben Konu Açmaktan Pek Anlamam Bu Yüzden Kusurlarım Olursa Affınıza Sığınıyorum.

Yaklaşık bir yıldır mi Kumanda da Vestel ve Seg marka televizyonlarımı ekleyemiyordum Marka seçeneklerinde Vestel, Seg ve Arçelik gibi bir kaç Türk malı marka görünmüyordu tesadüfen kendi kendime öğrendim ki bölge ayarını değiştiricince Türk malı markalar gözüküyor

Ben şu şekilde yaptım mi kumandayı kaldrıdım
BuildProp editörden ro.miui.region bulup üzerine tıklıyoruz Value'yi "IN" olarak değiştirip save'ye tıklayıp kayıt ediliyoruz. Telefonu yeniden başlatıyoruz mi kumandayı yüklüyoruz. Sonrasında gerekli marka ve kumanda ayarını yaptıktan sonra tekrar BuildProp editörden ro.miui.region bulup üzerine tıklıyoruz Value'yi "TR" olarak değiştirip save'ye tıklayıp kayıt ediliyoruz. Telefonu yeniden başlatıyoruz.
Bölgeyi tekrar TR yapmamızın sebebi ise MIUI uygulamalarında ki reklamlardan kurtulmak için.

Umarım Faydalı olur.

Telefonum Mi 8 Se
Rom MIUI 11 V11.0.3.0 Pebcnxm Stabil
Baymak klima var .mi kumandada acl ye denk geliyor denedim.acl bin çakması baymak desenize

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Baymak klima var .mi kumandada acl ye denk geliyor denedim.acl bin çakması baymak desenize

Bu baymak'ın çakma olduğu anlamına gelmez. Bazen farklı firmalar üretimde bir birlerinden hizmet satın alabilirler. Mesela bir şeyin hazır, uygulamada olan bir yazılımı varsa neden kendileri tekrar sıfırdan yazılım yapmakla uğraşsınlar ki? Bu gereksiz vakit ve nakit kaybından başka bir şey olmaz.

Örneğin Philips marka televizyonların çoğunun yazılımı Vestel markasına ait. Bu durumda Philips gibi yılların devi olan bir firma Vestel' in çakması mı oluyor?

Üst Alt