Yardım mi home sunucu hatası

Hsynylz67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Redmi 7
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
miui13 13,0,2,0
Telefon Modeli
mi 11s
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
yazılım güncellemeyegirdigimde cihaz .ağ hatası. diyor telefonu aldık alalı bunu yapıyordu ama guncelleme onemli degil diyerek sorun yapmıyordum. ama sımdı kamera aldık ve lanet olsunki apk sı yok. mi home dan kurulum ve takip yapmamız gerekiyor. miui home da ekrana kullanıcı adı şifre girmek istediğimde gene sunucu hatası diyor bu sefer. cihaz yurtdısı kayıtlı falan degil. operatorden alınma. sorun nedır yardımcı olabılecek varsa simdiden tesekkurler.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
*#06# yapınca çift imeimi çıkıyor tek mi?

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Tek hocam. Ama zaten operatörden KVK GENPA neyse garantili alınan cihaz bu. Yurtdışı ile alaka yok yani.
siz öyle zannediyorsunuz ama sandığınız gibi değil. hiç dikkatinizi çekmedi mi? orjinal de çift hat olan cihazda neden tek imei var? ben siz sebebini söyleyim. vergi kaçırmak için imeisi 2 cihaza bölünen cihazlardan bunlar. e-devlette 11s diye kayıtlıdır ama imei atılmış cihaz statüsündedir. imei işleminden sonra da güncellemesini kapatmışlardır. yoksa recovery ekranında kalır açılmaz.

Oyla:

Hsynylz67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Redmi 7
Konular
1
siz öyle zannediyorsunuz ama sandığınız gibi değil. hiç dikkatinizi çekmedi mi? orjinal de çift hat olan cihazda neden tek imei var? ben siz sebebini söyleyim. vergi kaçırmak için imeisi 2 cihaza bölünen cihazlardan bunlar. e-devlette 11s diye kayıtlıdır ama imei atılmış cihaz statüsündedir. imei işleminden sonra da güncellemesini kapatmışlardır. yoksa recovery ekranında kalır açılmaz.
Hocam pekala yapabilecegimiz bir şey varmıdır. Hiç umrumda değildi bugüne kadar. Mi 360 kamera aldık çocuğu takip için ve bu eşimin cihazı. Mi home olmadan kurulum yapabilsem zaten problem olmayacak.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
1- iade etmek (çok zor)
2- muhatap bulursanız garantiye göndermek. ( çökertip gönderseniz bile tek hat imeisini atıp güncelleme kapatıp geri gönderirler)
3- satmak
4- uzak bağlantı ile son sürümde çift hatlı hale getirir güncelleme kapatmayız siz elle kapatırsınız. bu durumda mi home kullanabilirsiniz diye tahmin ediyorum.

Oyla:

Hsynylz67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Redmi 7
Konular
1
Sağlıklı kullanabilirmyiz. Kesin çözüm mü. Telefon zarar görmez degilmi. Duyuyorum görüyorum forumda bankacılık uygulamalarında falan sıkıntı olabiliyor diye böyle bir iş başımıza gelirimi gelecekse kamerayı iade etmek daha mantıklı olacak.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Sağlıklı kullanabilirmyiz. Kesin çözüm mü. Telefon zarar görmez degilmi. Duyuyorum görüyorum forumda bankacılık uygulamalarında falan sıkıntı olabiliyor diye böyle bir iş başımıza gelirimi gelecekse kamerayı iade etmek daha mantıklı olacak.
Bu soruları banamı soruyorsunuz siz şuanda zaten imei atılmış cihaz kullanıyorsunuz. İmeinin hangi cihaz a ait olduğunun önemi varmı? 🙂 Hiç bir sıkıntı yaşamazsınız zaten yaşanacak olsa şuana kadar yaşardınız..

Oyla:

Hsynylz67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Redmi 7
Konular
1
Bu soruları banamı soruyorsunuz siz şuanda zaten imei atılmış cihaz kullanıyorsunuz. İmeinin hangi cihaz a ait olduğunun önemi varmı? 🙂 Hiç bir sıkıntı yaşamazsınız zaten yaşanacak olsa şuana kadar yaşardınız..
Hocam IMEI atılmış cihaz diyorsun ama kutu ve cihaz içi imeileri tutuyor. Hani kutuda farklı IMEI yazsa dediğinde haklisin.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Hocam IMEI atılmış cihaz diyorsun ama kutu ve cihaz içi imeileri tutuyor. Hani kutuda farklı IMEI yazsa dediğinde haklisin.
tamam fastboot rom yükleyinde görün ne oluyor recovery ekranında mı kalıyor yoksa açılıyor mu bakın.
Ya da cihazı yeniden başlatın bootloader kilidinin açık olup olmadığına bakın. açıksa neden açık olduğunu bir sorgulayın sizce neden.

şöyle düşün çift hatlı 1 tane 11s i btk ya vergisini ödeyip kayıt ettiriyorsun sonra diğer kayıtsız cihaza bu 2 imeinin 1 tanesini atıp ikiye bölüyorsun. Ne oldu tek vergi ile 2 adet cihaz satacaksınız. ben kutuda farklı imei yazar demedimki.. Bu cihaz için muhatap bile bulamazsınız merdiven altı işler bunlar..

Oyla:
Üst Alt