Mi Hesap SMS ücreti yansıtmış

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Bu mi hesaba girerken gelen SMS Ler icin faturalı hattına ücret yansıtmış. Bunun kapatma ayarı var mi

jakreed

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Onur
Konular
0
Miui V5 kullanıcısıyım söylediğiniz ayarları bulamadım bende mi sms yerine mi cloud var oda kapalı zaten sms ücreti yansırmı faturalı hat kullanıyorum. Mi cloud kullanmak istiyorum çok süper birşey çünkü telefonumu bul seçeneğide mevcut

Oyla:

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
@HiddeNKinG

mi could ile allakalı bir durum değil diyorsun da
beta yükleme sonrası (betayı yüklemek için format atmıştım) sim aktivasyonu yapmadığım için şuan girip yeniden baktığımda
sms, arama kaydı, notlar.... gibi kısımların hepsi kapalı ve aktif etmek istediğimde sim aktivasyonu istiyor

doğal olarak da burda sim aktivasyon işlemi dediğimiz olayı sms ücreti yansıtmadan nasıl yapıp bu tür yedeklemelerimizi yaptırabiliriz senkron esnasında

Oyla:

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
TosunPASA' Alıntı:
@HiddeNKinG

mi could ile allakalı bir durum değil diyorsun da
beta yükleme sonrası (betayı yüklemek için format atmıştım) sim aktivasyonu yapmadığım için şuan girip yeniden baktığımda
sms, arama kaydı, notlar.... gibi kısımların hepsi kapalı ve aktif etmek istediğimde sim aktivasyonu istiyor

doğal olarak da burda sim aktivasyon işlemi dediğimiz olayı sms ücreti yansıtmadan nasıl yapıp bu tür yedeklemelerimizi yaptırabiliriz senkron esnasında

hocam kapalı ise onay sms i geliyor, gelen sms mi.cloud gönderiyor. Gönderen o olduğu için sms ücreti yansımaz. Ücret yansıyan kısım, cihazı formatladığımda sim kart aktivasyonu etkinleştirmesi diye geçiyor. Bunu yaptığımızda mi.comun yurtdışına sms atıyor cihaz.  sonrada faturaya bakınca konu açıyoruz burada :)

Oyla:

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48

Sonunda minik ajan bulundu...

Oyla:

xomamme

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şaomi
Cihazım
13T PRO
Konular
11
izinler->izinler->SMS En altta çince yazan şeyin iznini kaldır bir de sms kullanma ihtiyacı olmayan uygulamarı da reddet. bir daha faturana ücret yansımaz. aynı sorun bende de var.

Oyla:

Fatih58

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 8lite
Konular
0
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
merhaba arkadaşlar mi 8 lite kullanıyorum her uçak moduna almada yada yeniden başlatmadan dolayı ücret yansıdı

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
merhaba arkadaşlar mi 8 lite kullanıyorum her uçak moduna almada yada yeniden başlatmadan dolayı ücret yansıdı

Mi Cloud üzerinden sunulan uzaktan cihaz bulma, kilitleme, silme fonksiyonların, yapılan çağrıların ya da gelen/giden SMS'lerin yedeklenmesi vb. bazı işlevlerin çalışabilmesi için cihazınızda takılı olan SIM kart ile Çin'de yer alan Xiaomi sunucularına bir adet SMS gönderilmesi ve sunucunun gelen SMS'i onaylayarak cihazınızı etkinleştirmesi gerekmektedir. Bu SMS gönderilemediğinde, sunucu cevap vermediğinde ya da cihaz etkinleştirme esnasında her hangi bir hata olması durumunda bu bildirim alanında bu uyarı ile karşılaşırsınız. Uyarının bildirim olarak belirmesi cihazınızı normal şekilde kullanmanıza her hangi bir engel oluşturmayacaktır ancak etkinleştirme için gönderilen her SMS için -başarısız olsa dahi- ayrı ayrı operatörünüz tarafından faturanıza Yurt Dışı SMS tutarı yansıtılacağı için beklenmedik faturalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle tavsiyemiz SMS'in hiç gönderilmemesini sağlamanız. SMS gönderimini engellemek için ise ayarlar/ek ayarlar/yetkilendirme ve geri alma altından Xiaomi SIM etkinleştirme hizmetine ait yetkileri geri almanız ve ayarlar/mi hesabı altından cihazı bul, çağrılar ve SMS yedeklemenizi kapatmanız yeterli olacaktır.

Ana Başlık - Sıkça Sorulan Sorular

Oyla:

demirtas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Omer
Cihazım
Redmi Note5A
Konular
4
aynı romun bir güncel versiyonunu yüklerken...
twrp den 4lü wipe yerine 3lü wipe yapın...
dalvik-cache-system silinecek...
data ya ellemeyin...
yeni romu kurun...
masaüstünüz--oyunlarınız-uygulamalarınız aynen kalacaktır...

Oyla:

raven9334

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Evrim Mert
Cihazım
Note 10
Meslek
Uçak Teknisyeni
Konular
7
Arkadaşlar aynı sorun bende de vardı. Mi mesajı kapatmak yetmedi çünkü mi hesabı uygulaması içerisinden "cihazımı bul" aktif ise o yüzden de sms gönderiyor sim kart değişikliği algılandığı zaman.
Cihazımı bul açık ise kapatın sorun çözüldü bende.

Oyla:
Üst Alt